آخرین بروز رسانی:97/02/11

قابل توجه دانشجويان محترم

ششمین دوره مهارت های پژوهشی-آزمایشگاهی پژوهشکده علوم تولید مثل یزد شهریور 97

دوره هاي آموزشي مهارت هاي آزمايشگاهي سال 1397 پژوهشكده علوم توليد مثل يزد از تاريخ جمعه 2/6/97 ساعت 8 صبح با مجموعه كارگاه هاي مركز سقط شروع به كار مي كند

در جهت برگزاري هر چه بهتر و افزودن بار علمي اين مجموعه از اساتيد مطرح اين حوزه ، پروفسور شيخها و پروفسور قاسمي در كارگاه ژنتيك مولكولي و پروفسور كلانتر و دكتر دهقاني در كارگاه سيتوژنتيك دعوت به همكاري شده است.


قابل توجه مدیران ، معاونین ، اعضای هیئت علمی ومسئولین واحدهای پژوهشکده

در راستای تکمیل چارت سازمانی و بروز رسانی سایت مرکز خواهشمند است هرچه سریعتر نسبت به تکمیل فرم الکترونیکی مربوطه اقدام نمایید


قابل توجه مراكز تحقیقاتی و كلينيك هاي ناباروري

احتراما" باستحضار مي رساند اخيرا" گزارشهايي دريافت شده است كه برخي از افراد حقيقي يا حقوقي به مراكز و كلينيك هاي ناباروري و تحقيقاتي مراجعه نموده و با ادعاي همكاري و تاييد اين پژوهشكده ،محصولات خود را ارائه و به فروش مي رسانند . لذا خواهشمند است در صورت مشاهده چنين مواردي مراتب را از اين پژوهشكده استعلام فرماييد.


کلینیک عصر پژوهشکده از تاریخ 97/01/19 راه اندازی شد.


ارزیابی مثبت بنیانگذار مرکز ناباروری آلمان از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد


با تدابیر انجام یافته، هزینه درمان ناباروری در یزد، گاه به صفر میرسد.


اجرای طرح های جدید درمان ناباروری در پژوهشکدهعلوم تولید مثل یزد

پژوهشکده علوم توليد مثل استان یزد در سال 1368 (هجری شمسی) در شهر یزد به همت و پیگیری جمعی از متخصصین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و به دنبال ارائه طرح تحقیقاتی «بررسی میزان موفقیت لقاح خارج رحمی در زوج‌های نابارور» تأسیس گردید. هدف از شکل گیری چنین مرکزی در ابتدای امر پایه گذاری تکنولوژی برتر در درمان ناباروری در کشور برای اولین بار ، فراهم آوردن امکانات لازم جهت توسعه این دانش در استان و کشور و درمان زوجین ناباروری بود که برای درمان مجبور به مسافرت به کشورهای اروپایی بودند. به طوری که در حال حاضر سالیانه بالغ بر 14000 زوج جهت درمان ناباروری به این مرکز مراجعه می‌کنند.

ساختمان اصلی مرکزپژوهشكده شامل مراكز تحقيقاتي درماني ناباروري، سلول هاي بنيادي و سقط مكرر مي باشد و از قسمت هاي پذیرش، کلینیکهای زنان ، ارولوژی ، سقط مکرر ، مشاوره ژنتیک، مشاوره تغذیه،روانپزشکی ، قسمت اداری و مدیریتی و همچنین اطاقهای عمل مربوط به جراحی های لاپاراسکوپیک (از جمله لیزر لاپاراسکوپی و استفاده از چاقوی اولتراسونیک) ، اطاق عمل آسپیراسیون فولیکولهای تخمدان و انتقال جنین و همچنین تهیه اسپرم از راه آسپیراسیون اپیدیدیم (PESA) برداشت از بیضه (TESE) یا الکترو اجاکولیشن و Micro TESE، بخش بستری ، کتابخانه و مرکز کامپیوتر و اینترنت و همچنین آزمایشگاه‌های متعدد تشکیل شده است و با دارا بودن بخشها و آزمایشگاه‌های تخصصی (ART)، آندرولوژی،IHC ، ژنتیک ، بیوتکنولوژی و هورمون شناسي علاوه بر اجرای پروژه‌های پژوهشی در امر درمان زوج‌های نابارور فعالیت میکند.

 

این مرکز در پایان سال 1379 (هجری شمسی) از طریق معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بعنوان قطب علمی کشور در زمینه ناباروری و تولید مثل و همچنین در سال 1380 (هجری شمسی) بعنوان مرکز تحقیقاتی نمونه در جشنواره پژوهشی رازی معرفی گردید. این مرکز مفتخر است که ضمن درمان هزاران زوج نابارور با استفاده از تکنیک‌های باروری کمک شده، بعنوان مرکز اصلی علمی این رشته و محل مراجعه علاقمندان به فراگیری تکنیکهای جدید درمان ناباروری و انجام تحقیقات متعدد در زمینه‌های مختلف تولیدمثل و ژنتیک، مورد قبول مراکز علمی داخل و خارج از کشور می‌باشد. تاکنون فعالیت‌های تحقیقاتی ـ پژوهشی، درمانی و آموزشی متعددی در این مرکز انجام شده که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

برگزیده اخبار

برگزیده ای از اخبار این پژوهشکده شامل برگزاری جلسات، همایشها، کارگاههای آموزشی، اخبار علمی ، ارائه خدمات جدید و ... می باشد.امیدواریم بتوانیم با اطلاع رسانی دقیق و سریع گامی در جهت ارائه خدمت به مخاطبین این بخش که شامل عموم مردم ،دانشجویان،پژوهشگران و .... برداریم.

کلیه اخبار سایت...

 • استفاده ازظرفیت توریسم درمانی در استان یزد/پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد

  رئیس پژوهشکده گفت: تنها 10درصد از مراجعین به پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد  که برای درمان به این مرکز مراجعه می کنند بومی هستند و بعضی از آنها نیاز به درمان فوری ندارند و با درمان دارویی درمان می شوند. پروفسور عباس افلاطونیان در ادامه تصریح کرد: حدود 10درصد از زوجهای نابارور به درمان پیشرفته مانند IVF نیاز دارند و یزد ظرفیت تبدیل شدن به مرکز آزاد درمانی را دارد و باید از ظرفیتهای توریسم درمانی استان هم به شکل مطلوب تر استفاده شود .

   ادامه مطلب

 • بهره گیری از 50% پژوهش ها در درمان ناباروری / پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد

   معاون پژوهشکده تولید مثل یزد گفت:  پژوهش ها و تحقیق محققان و پژوهشگران این مرکز دارای سطح علمی بالایی است بطوری که در مجلات داخل و خارج هم بازتاب خوبی داشته است.

   

  دکتر علی محمد عبدلی در ادامه تصریح کرد: بعض از پروژه ها و پژوهش های علمی با همکاری مشترک کشورهای ایتالیا ، انگلیس و دیگر مراکز صاحب نام داخل اجرا شده به طوری که تا 50 درصد این پژوهشها در عمل برای درمان استفاده شده است. 

   ادامه مطلب

 • کلینیک عصر پژوهشکده علوم تولید مثل یزد در سال جدید شروع به فعالیت کرد

   معاون پژوهشکده گفت: با عنایت به رشد روزافزون بار مراجعات به پژوهشکده علوم تولید مثل یزد و خدمات بسیار خوب و ارزان این مرکز کلینیک عصر در سال جدید شروع به کار کرد.

   دکتر علی محمد عبدلی افزود: کلینیک تخصصی معاینات نازایی ویژه عصر جهت رفاه حال مراجعه کنندگان این مرکز از ابتدای سال جاری در روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 3 تا 6 عصر با حضور متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی راه اندازی شد.

   

   ادامه مطلب

 • اولویت تبدیل پژوهشکده علوم تولید مثل یزد به پژوهشگاه در برنامه های سال 1397

   معاون پژوهشکده علوم تولید مثل یزد گفت: بر اساس نشست هم اندیشی انجام شده مابین مسئولین ، مدیران و کارشناسان واحدهای مختلف پژوهشکده ضمن بررسی عملکرد سال 1396 این مرکز ، مقرر گردید تبدیل پژوهشکده علوم تولید مثل یزد به پژوهشگاه بعنوان اولویت اصلی این واحد منظور و تمام قوای مجموعه در این مورد صرف گردد.دکتر علی محمد عبدلی در ادامه تاکید کرد : توجه به ایجاد فضای فیزیکی مناسب و نیروی انسانی کارامد دراین رابطه از مهمترین مساله می باشد.

  ادامه مطلب

   

 • زوجهای نابارور، زیر چتر حمایت بیمه ها / پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد

  مدیر پژوهشکده گفت: پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد قطب علمی کشور در زمینه ناباروری است که ارتباط نزدیکی با دیگر مراکز مطرح داخلی و خارجی دارد و در این مرکز طرح حمایت از زوجهای نابارور برای درمان ناباروری و استفاده از تکنیکهای درمان ناباروری در حال اجرا می باشد.

  دکتر علی محمد عبدلی در ادامه تصریح کرد: شاخص ترین تکنیکهای درمان ناباروری میکرواینجکشن و IVF است که تا 30% این درمانها با موفقیت همراه بوده است. 

  ادامه مطلب

 • اولین تولد بدنبال استفاده همزمان از دو تکنیک تشخیصی MSOMEو Time Lapse

  دکتر محمدعلی خلیلی عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد گفت : یکی از راههای درمان زوجهای نابارور بخصوص افراد با ناباروری مردانه ، استفاده از تکنیک ICSI (تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم) است که در این روش اسپرم را در بزرگنمایی20-40 xانتخاب کرده و به تخمک تزریق می کنند.

  وی خاطرنشان کرد: امروزه تکنیک جدیدتری با عنوانMSOME وجود دارد که در آن اسپرم را در بزرگنمایی 6000 x انتخاب کرده ... 

  ادامه مطلب