قابل توجه مراجعین محترم

 

به زودی در پژوهشکده علوم تولید مثل یزد کلینیک عصر راه اندازی خواهد شد

 

 

پژوهشکده علوم توليد مثل استان یزد در سال 1368 (هجری شمسی) در شهر یزد به همت و پیگیری جمعی از متخصصین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و به دنبال ارائه طرح تحقیقاتی «بررسی میزان موفقیت لقاح خارج رحمی در زوج‌های نابارور» تأسیس گردید. هدف از شکل گیری چنین مرکزی در ابتدای امر پایه گذاری تکنولوژی برتر در درمان ناباروری در کشور برای اولین بار ، فراهم آوردن امکانات لازم جهت توسعه این دانش در استان و کشور و درمان زوجین ناباروری بود که برای درمان مجبور به مسافرت به کشورهای اروپایی بودند. به طوری که در حال حاضر سالیانه بالغ بر 9000 زوج جهت درمان ناباروری به این مرکز مراجعه می‌کنند.

این مرکز در پایان سال 1379 (هجری شمسی) از طریق معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بعنوان قطب علمی کشور در زمینه ناباروری و تولید مثل و همچنین در سال 1380 (هجری شمسی) بعنوان مرکز تحقیقاتی نمونه در جشنواره پژوهشی رازی معرفی گردید. این مرکز مفتخر است که ضمن درمان هزاران زوج نابارور با استفاده از تکنیک‌های باروری کمک شده ، بعنوان مرکز اصلی علمی این رشته و محل مراجعه علاقمندان به فراگیری تکنیکهای جدید درمان ناباروری و انجام تحقیقات متعدد در زمینه‌های مختلف تولید مثل و ژنتیک، مورد قبول مراکز علمی داخل و خارج از کشور می‌باشد.. تا کنون فعالیت‌های تحقیقاتی ـ پژوهشی، درمانی و آموزشی متعددی در این مرکز انجام شده که به برخی از آنها در ادامه اشاره می‌شود:

سئوالات متداول

پژوهشی

مجله

مرکز باروری ناباروری

مرکز سلولهای بنیادی

مرکز تحقیقات سقط مکرر

برگزیده اخبار

برگزیده ای از اخبار این پژوهشکده شامل برگزاری جلسات، همایشها، کارگاههای آموزشی، اخبار علمی ، ارائه خدمات جدید و ... می باشد.امیدواریم بتوانیم با اطلاع رسانی دقیق و سریع گامی در جهت ارائه خدمت به مخاطبین این بخش که شامل عموم مردم ،دانشجویان،پژوهشگران و .... برداریم.

کلیه اخبار سایت...

 • استفاده ازظرفیت توریسم درمانی در استان یزد/پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد

  رئیس پژوهشکده گفت: تنها 10درصد از مراجعین به پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد  که برای درمان به این مرکز مراجعه می کنند بومی هستند و بعضی از آنها نیاز به درمان فوری ندارند و با درمان دارویی درمان می شوند. پروفسور عباس افلاطونیان در ادامه تصریح کرد: حدود 10درصد از زوجهای نابارور به درمان پیشرفته مانند IVF نیاز دارند و یزد ظرفیت تبدیل شدن به مرکز آزاد درمانی را دارد و باید از ظرفیتهای توریسم درمانی استان هم به شکل مطلوب تر استفاده شود .

   ادامه مطلب

 • بهره گیری از 50% پژوهش ها در درمان ناباروری / پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد

   معاون پژوهشکده تولید مثل یزد گفت:  پژوهش ها و تحقیق محققان و پژوهشگران این مرکز دارای سطح علمی بالایی است بطوری که در مجلات داخل و خارج هم بازتاب خوبی داشته است.

   

  دکتر علی محمد عبدلی در ادامه تصریح کرد: بعض از پروژه ها و پژوهش های علمی با همکاری مشترک کشورهای ایتالیا ، انگلیس و دیگر مراکز صاحب نام داخل اجرا شده به طوری که تا 50 درصد این پژوهشها در عمل برای درمان استفاده شده است. 

   ادامه مطلب

 • برپایی غرفه پژوهشکده علوم تولید مثل یزد در دومین کنگره ی بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد: مرکز تحقیقات بیولوژی سلول های بنیادی پژوهشکده علوم تولید مثل، از تاریخ 22 الی 24 تیر ماه 1396 در  دومین کنگره ی بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که در سالن اجلاس سران تهران برگزار گردید، حضور فعال داشت.

  حضور پررنگ این مرکز در برپایی غرفه در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سالن اجلاس سران تهران بسیار حائز اهمیت بود.

   

   ادامه مطلب

 • تولد اولین نوزاد ایران به روش تابم لپس در یزد

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد مسئول فنی آزمایشگاه ART گفت:Time-lapse خدمتی جدید برای کمک به همه افرادی که تحت درمان  IVF قرار می گیرند.

  دکتر محمد علی خلیلی تصریح کرد: این سیستم جنین های با بالاترین شانس ایجاد حاملگی با استفاده از تصویر برداری پیشرفته time-lapse  را مشخص میکند. 

   

 • زوجهای نابارور، زیر چتر حمایت بیمه ها / پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد

  مدیر پژوهشکده گفت: پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد قطب علمی کشور در زمینه ناباروری است که ارتباط نزدیکی با دیگر مراکز مطرح داخلی و خارجی دارد و در این مرکز طرح حمایت از زوجهای نابارور برای درمان ناباروری و استفاده از تکنیکهای درمان ناباروری در حال اجرا می باشد.

  دکتر علی محمد عبدلی در ادامه تصریح کرد: شاخص ترین تکنیکهای درمان ناباروری میکرواینجکشن و IVF است که تا 30% این درمانها با موفقیت همراه بوده است. 

  ادامه مطلب

 • بخش حیوانات آزمایشگاه بیوتکنولوژی پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد توسعه و بهبود یافت

  دبیر کمیته تحقیق و توسعه (R&D) پژوهشکده گفت:

  در جهت توسعه و بهبود روند کار بخش حیوانات آزمایشگاه بیوتکنولوژی با بررسی، اولویت بندی امور،بررسی پیشنهادات و با تصویب در جلسه کمیته تحقیق و توسعه (R&D) و همچنین همت مدیریت محترم پژوهشکده اقداماتی در این بخش به انجام رسید.

  سیدمجید نقیب زاده تصریح کرد:

  از جمله توسعه و تجهیز تأسیسات گرمایشی , بازطراحی و نصب گرماساز و کنترل راههای ورودی و خروجی جهت بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی صورت گرفت.بازطراحی و نصب قفسه های جدید استاندارد و  ....

  ادامه مطلب