هدف بهداشت حرفه ای توسعه سلامت وایمنی کار است

رعایت اصول بهداشت حرفه ای در محیط کار تضمین سلامتی شماست

 واگذاری خدمات بهداشت حرفه ای به بخش خصوصی

 

در راستای واگذاری خدمات تخصصی دولتی به بخش خصوصی و تعاونی و به منظور بهره گیری از توان تخصصی فارغ التحصیلان رشته بهداشت حرفه ای و ایجاد اشتغال و بهره مندی مناسب آحاد جامعه از خدمات بهداشت حرفه ای و بهره برداری از ظرفیتهای موجود امکانات بخش دولتی و جلب مشارکتهای مردمی، آئین نامه نحوه ارائه خدمات سلامت کار توسط بخش خصوصی مصوب و زمینه فعالیت فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای و ارتقاء سطح کمی و کیفی ارائه خدمات بهداشت حرفه ای به کارگران را فراهم نموده است.

جهت دسترسی به  دستورالعمل شرکت های خصوصی بهداشت حرفه ای کلیک کنید

 

با عنایت به اینکه مطابق نامه شماره 2730/306 مورخه 13/08/1397 ریاست محترم مرکز سلامت محیط و کار وزارت متبوع، دستورالعمل شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای در شرف بازنگری می باشد، خواهشمند است کارشناسان بهداشت حرفه ای، نقطه نظرات خود را حداکثر تا مورخه 25/09/1397 اینجا ارسال نمایند.

 
 

-----------------------------------

روش اجرایی دستورالعمل شرکت های خصوصی بهداشتی حرفه ای کلیک کنید

-----------------------------------

جهت دسترسی به لیست شرکتهای خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای اینجا کلیک کنید

-----------------------------------

 

فلوچارت تاسیس و اخذ پروانه شرکتهای خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای کلیک کنید

-----------------------------------

فرایند صدور پروانه شرکتهای خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای کلیک کنید

-----------------------------------

آئین نامه تاسیس شرکتهای خصوصی بهداشت حرفه ای کلیک کنید

-----------------------------------

برای دریافت فایل الزامات تاسیس شرکت های خصوصی کلیک کنید

-----------------------------------

دریافت فایل psd کارت پرسنلی

مسئول فنی محترم شرکت خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای!

این سامانه بمنظور سهولت در ثبت قراردادهای ارائه خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای و اخذ شناسه نظارت تهیه گردیده و ثبت اطلاعات بصورت لحظه ای و آنلاین امکان پذیر می باشد.

خواهشمند است با در نظر گرفتن موارد ذیل نسبت به ثبت قرارداد حداقل 48 ساعت قبل از شروع اندازه گیری اقدام نموده و کد رهگیری دریافتی را به عنوان شناسه نظارت همراه با تاریخ ثبت بر روی جلد کلیه نسخ گزارش اندازه گیری درج نمایید.

1 - مسئول فني شركت موظف است بر فرایند ارائه خدمات نظارت نموده و كليه گزارشها و مكاتبات تخصصي را تائيد و امضاء نمايد.

2- روشهاي اندازه گيري، آناليز و مقايسه با استانداردها بايد منطبق بر روشهاي مورد تأیيد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي باشد، ضمناً تاكيد مي گردد اعلام روش آناليز نمونه هاي شيميايي و آزمايشگاه انجام دهنده در متن گزارش مربوطه ضروري مي باشد. همچنین استفاده از روشهای قرائت مستقیم صرفاً به منظور تشخیص وجود آلاینده شیمیایی بوده و استناد به نتایج آن با ذکر عدد و مقایسه باحدود مجاز مواجهه ممنوع است.

3 - شركت موظف است رونوشتي از قراردادهاي ارائه خدمات را قبل از انجام به مركز بهداشت شهرستان ذيربط و رونوشت نامه مربوطه كه بيانگر نام كارگاه و زمان اجراي قرارداد باشد را به معاونت بهداشتی ارسال نمايد.

4 - هرگونه تغيير درآدرس، تلفن، پرسنل و اعضاء تخصصي، تجهيزات و آزمايشگاه همكار بايد به معاونت بهداشتی دانشگاه اعلام و در خصوص پرسنل تخصصی، تجهيزات و آزمايشگاه همكار اخذ موافقت معاونت بهداشتی قبل از بهره گیری الزامی خواهد بود.

5- رونوشت گزارشات اندازه گیری ارسالي به كارفرمايان بايد به مركز بهداشت شهرستان ذيربط نيز ارسال گردد.

6- درج شناسه نظارت و تاریخ اخذ شناسه بر روی جلد کلیه نسخ گزارش اندازه گیری الزامی می باشد.

7- خلاصه اي از عملكرد آن شركت شامل نام كارگاه، شهرستان محل ارائه خدمت، تعداد كارگران تحت پوشش، شماره و تاريخ قرارداد، تاريخ اجراي قرارداد و عناوين عوامل زيان آور اندازه گيري شده باشد هر شش ماه يكبار در قالب فایل excel به مرکز شهرستان ذيربط و جمع آن به مرکز بهداشت استان ارسال گردد.

8- شركت موظف است كليه مقررات، بخشنامه ها و دستورالعمل هاي ارسالي از معاونت بهداشتی را رعايت و با كارشناسان بهداشت حرفه اي مراكز بهداشت شهرستانها همكاري كامل داشته و پسخوراندهاي دريافتي از مراكز بهداشت شهرستان و استان را اجرا نمايد. 

در مرحله اول روی شهرستان محل کارگاه طرف قرارداد کلیک کنید

 

 

 

  

 

مسئول فنی محترم شرکت خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای

با عنایت به لزوم ارسال رونوشت گزارشات اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار به مرکز بهداشت شهرستان محل استقرار کارگاه، این سامانه بمنظور سهولت در ارسال نسخه pdf گزارشات یاد شده (مطابق با نسخه کاغذی ارائه شده به طرف قرارداد) تهیه گردیده و ارسال اطلاعات بصورت لحظه ای و آنلاین امکانپذیر می باشد. 

لازم به تأکید است که نسخه pdf گزارشات اندازه گیری عوامل زیان آور ارسالی می بایست دقیقاً با نسخه کاغذی ارائه شده به طرف قرارداد مطابقت داشته باشد.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل در سرور سامانه، خواهشمند است فایل pdf را با نام کارگاه و بصورت انگلیسی نامگذاری فرمایید. بعنوان مثال: Kashi-Ehsan_meybod
 

در مرحله اول روی شهرستان محل کارگاه طرف قرارداد کلیک کنید

 

 

 

  

 

لطفا بمنظور ارسال آمار عملکرد شرکت در مقاطع شش ماهه اول سال و کل سال در قالب فایل اکسل اینجا کلیک کنید

فرم ثبت نام آزمون متقاضیان مسئولیت فنی شرکتهای خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای

ثبت نام تا روز جمعه مورخه 1397/09/23 تمدید شد

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

 

اطلاعیه

به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون مسئولین فنی شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای مورخه 29/09/1397 دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد می رساند نتایج نهایی آزمون از اینجا قابل دریافت می باشد. این نتایج از طریق پیامک به متقاضیان ارسال گردیده است. لازم به ذکر است گواهی قبولی پذیرفته شدگان، متعاقبا از طریق پست سفارشی به نشانی درج شده در فرم ثبت نام ارسال خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در روزهای شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:00 تا 13:30 با تلفن 035331682082 و یا 03531682198 تماس حاصل فرمایید.

در صورتیکه به نتیجه آزمون اعتراض دارید می توانید حداکثر تا ساعت 24:00 مورخه  07/10/1397 از طریق لینک زیر اعتراض خود را ثبت نمایید

ثبت اعتراض