گروه سلامت در بلایا و فوریت ها

انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه Oviedo اسپانیا و دانشگاه علوم پزشکی یزد

 

طی این تفاهم نامه که با رایزنی آقای دکتر ابراهیم سلمانی هیئت علمی گروه سلامت در بلایا منعقد شد. تبادل عضو هیئت علمی بین دو دانشگاه، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و توسعه و تبادل مهارتهای آموزشی و پژوهشی تسهیل می گردد.لازم به ذکر است که این تفاهم نامه توسط ریاست دو مرکز به امضاء رسیده است.

قابل توجه دانشجویان محترم

سومین جلسه ژورنال کلاب گروه سلامت در حوادث و بلایا در روز یکشنبه 29 مهرماه 97 در سالن کنفرانس برگزار خواهد شد.

این جلسه با ارائه دکتر محمد رضا صادقیان پزشک عمومی و دانشجوی سال دوم دکتری سلامت در حوادث و بلایا انجام شد.

حضور تمام دانشجویان دکترای گروه و اعضای بورسیه گروه در این جلسه الزامی است.

 

کارگاه آشنایی با مواد خطرناک شیمیایی در حوزه پدافند غیرعامل با حضور دانشجویان و اعضا هیات علمی گروه سلامت در بلایا در تاریخ چهارشنبه 4 مهرماه 1397 برگزار گردید.

 

Opens external link in new windowلینک ورود به سامانه انتخاب واحد دانشجویان

 

جلسه دفاع از پایان نامه

جلسه دفاع از رساله آقای محمد رضا شکوهی دانشجوی مقطع دکتری سلامت در حوادث و بلایا با عنوان تبیین فرآیند و طراحی مدل ایمنی صدمات ناشی از آتش سوزی در ساکنین ساختمان های مسکونی با استاد راهنمایی دکتر داود خراسانی زواره و دکتر خدیجه نصیریانی و مشاوره دکتر علی اردلان، دکتر خانکه و دکتر حسین فلاح زاده در تاریخ 97/04/13 در دانشکده بهداشت با حضور اساتید و دانشجویان برگزار گردید. در نهایت ایشان توانست با نمره عالی موفق به اخذ مدرک دکتری سلامت در حوادث و بلایا گردد. گروه سلامت در حوادث و بلایای یزد ضمن عرض تبریک برای ایشان آرزوی موفقیت می نماید.

 جلسه دفاع از پایان نامه

 

جلسه دفاع از رساله آقای ابراهیم سلمانی ندوشن دانشجوی مقطع دکتری سلامت در حوادث و بلایا با عنوان طراحی الگوی مدیریت نظام داوطلبان نظام سلامت ایران در بلایا با راهنمایی خانم دکتر تهمینه فرج خدا و دکتر سید حسام سیدین و مشاوره دکتر علی اردلان تاریخ 96/11/8 در دانشکده بهداشت با حضور گسترده اساتید و دانشجویان برگزار گردید. در نهایت ایشان توانست با نمره عالی موفق به اخذ مدرک دکتری سلامت در حوادث و بلایا گردد. گروه سلامت در حوادث و بلایای یزد ضمن عرض تبریک برای ایشان آرزوی موفقیت می نماید.

 

برگزاری آزمون جامع دانشجویان ورودی سال 94 (7، 8 و 9 بهمن 1396)

امتحان جامع دانشجویان ورودی بهمن 94 گروه سلامت در حوادث و بلایا در تاریخ های 7، 8 و 9 بهمن ماه در دانشکده بهداشت برگزار گردید. ( تصاویر)

ویرایش جدید کتاب ارزیابی ایمنی بیمارستانبرگزاری جلسه "حوادث ترافیکی

ویرایش جدید کتاب ارزیابی ایمنی بیمارستان برای حوادث و بلایا شامل ابزارهای شناخت مخاطرات، ارزیابی ظرفیت و مدیریت بحران و ارزیابی ایمنی غیر سازه ای و سازه ای بیمارستان تالیف دکتر اردلان و همکاران منتشر شد. (لینک دریافت)

موتور سواران: چالش ها و راهکارها" (95/07/04)

جلسه حوادث ترافیکی موتور سواران: چالش ها و راهکارها، با محوریت هم اندیشی و آشنایی با گروه سلامت در بلایا و همچنین ارائه راهکاردر زمینه کاهش حوادث وسوانح ترافیکی ، در دانشکده بهداشت برگزار گردید.(تصاویر)

 

برگزاری دومین جلسه ژورنال کلاب (95/03/31)

جلسه ژورنال کلاب گروه با موضوعیت (Context in Risk Assessment) توسط خانم عزیزی در دانشکده بهداشت برگزار گردید. (تصاویر)

 

برگزاری اولین جلسه ژورنال کلاب (95/03/04)

اولین جلسه ژورنال کلاب گروه با موضوعیت (گزارش موردی عملیات پاسخ نظام سلامت به سیل شهرستان نور) توسط آقای حسینی در دانشکده بهداشت برگزار گردید.

 

برگزاری امتحان جامع دانشجویان ورودی1392

امتحان جامع دانشجویان ورودی بهمن 92 گروه سلامت در بلایا در تاریخ های 12 ،13 و 14 بهمن 1394 در دانشکده بهداشت برگزار گردید. ( تصاویر)

 

 

 

گزارش حادثه پلاسکو

انفجار و تخریب ساختمان پلاسکو تهران در تاریخ 30 دی ماه سال 1395 برابر با 19 ژوئن 2017 میلادی یک مصیبت بزرگ و فاجعه ای ملی برای ایران در سال گذشته بوده است که گزارش حادثه تخریب آن در لینک زیر قابل دسترسی است: (لینک دریافت)

 

یادداشت روزنامه اعتماد (1395/03/31)

 آيا منجيل و رودبار از زلزله 31 خرداد 69 درس گرفته است؟ادامه مطلب...

 

همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریتها.ادامه مطلب...

 

دكتر مهدي زارع: حدود ١٠ درصد  از تغییر شکل در پوسته زمین در فلات ايران که فرایندی دائمی است به شکل لرزه‌ای خود را نشان می‌دهد

 این 10درصد همیشه با یک ریتم و با توزیع یکسان رخ نمی‌دهد.ادامه مطلب...

 

چكيده نتيجه پژوهش زارع و همكاران (١٣٨٦- ١٣٨٧)؛ پژوهشگاه زلزله، در مورد سامانه آتشفشاني دماوند

توجه به شواهد موجود چشمه های آب گرم و بخارهای منتشر شده از قله نشان می دهد که در حال حاضر آتشفشان دماوند فعال است ولی شاهدی مبنی بر اینکه این آتشفشان در مرحله انفجار است در دست نیست.ادامه مطلب...