واحد فناوری اطلاعات

مجله دیابت و چاقی

آموزش

درمان

پژوهش

تماس با ما

برنامه حضور پزشکان و رزرو نوبت

پمفلت ها

اخبار

دیابت و مردم

مدرسه دیابت

اخبار مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت

ما در اين قسمت سعي می نماییم که اخبار مرکز تحقیقات دیابت را با دقت و به سرعت در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعات این بخش شامل خبرهاي تازه های دیابت ، تشكيل جلسات هم انديشي ، همایشها و سمینارها ، اخبار عمومی مرکزو .. مي باشد. البته ما بر آنیم با اطلاع رسانی صحیح گامی هر چند کوچک در جهت ارتقاء سلامت جامعه برداریم

کلیه اخبار سایت...

 • افتتاح اتوبوس دیابت در یزد

  اتوبوس دیابت باهدف آگاه سازی وارائه مشاوره درمورد دیابت به شهروندان  در روز چهارشنبه  مورخ 19 مهرماه 96 در یزد افتتاح و با حرکت درسطح شهر به افراد آموزش هایی درزمینه دیابت ارائه می دهد.

   اتوبوس دیابت در پارک‌ها، میدان های  اصلی شهر و مکان‌های تجمع شهروندان مستقر شده و خدمات مشاوره تغذیه، غربالگری، تست قند خون، نحوه تزریق انسولین و فشارخون را به مراجعان ارائه می‌کند.

  در این اتوبوس که به صوت یک مرکز مشاوره طراحی شده، پزشک، پرستار، مشاور و کارشناس، خدمات متعدد را به صورت رایگان به مراجعان ارائه می‌کنند .

   

   

 • تاثیرات فاجعه بار آب هوشمند بر سلامت دیابتی ها/ درمان دیابت با آب هوشمند کذب محض است

   

  رییس مرکز تحقیقاتی- درمانی دیابت یزد با اشاره به خبر منتشر شده در فضای مجازی تحت عنوان آمار بهبود یافتگان افراد دیابتی با مصرف آب هوشمند در استان یزد گفت: آب هوشمند برای درمان دیابت به مرکز دیابت و هر مرکز دولتی هیچ ارتباطی ندارد و یک کذب محض است.
  دکتر مسعود رحمانیان افزود: آب هوشمند مورد تایید مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد و وزارت بهداشت برای درمان دیابت نیست.
  این فوق تخصص غدد در ادامه اظهار داشت: بعضی از محصولات ضد دیابت که حتی به نام آب ضد دیابت و آبهای دیگر برای درمان دیابت، غیر قانونی یا به شکلهای خاص و با عوامفریبی ارائه می شود باعث عوارض شدید کلیوی ،کبدی ،چشمی و حتی عوارض حاد و بدخیم می شود،کوری و از دست دادن کلیه و کبد را تسریع کرده و عوارض حاد و بدخیم بر جای می گذارد .

  متن کامل خبر

   

 • برنامه مرکز تحقیقات دیابت در هفته دیابت

  دکتر محمد رضا آقایی: با توجه به شیوع بالای دیابت در استان و همزمان با فرارسیدن هفته ی دیابت، برنامه های ویژه ای به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شهروندان انجام می شود

  19 تا 23 آبان ماه هفته ی دیابت نامگذاری شده است

  شعار روز جهانی دیابت در سال جاری با عنوان " زنان و دیابت، حق ما داشتن آینده ای سالم" انتخاب شده است

  19 آبان ماه: سخنرانی مسئولین و متولیان سلامت استان در حوزه ی دیابت در خطبه های پیش از نماز جمعه

  20 آبان ماه، استقرار اتوبوس دیابت در میدان امیرچخماق و ارائه ی مشاوره ی رایگان پیشگیری و درمان به مراجعین

  21 آبان ماه: دیابت و دانش آموزان/ برگزاری سمینار دیابت و حضور 150 نفر از دانش آموزان سفیر سلامت در مرکز تحقیقاتی- درمانی دیابت یزد

  22 آبان ماه: نششست خبری روز جهانی دیابت با حضور اهالی رسانه و خبرنگاران

  23 آبان ماه:برگزاری همایش " بانوی سالم، خانه ی سالم"، با حضور بانوان کارمند ادارات یزد

  25 آبان ماه: همایش زندگی سلام با موضوع" دیابت و بارداری" در فرهنگسرای شهرداری

   

  25آبان ماه: برنامه ی " ورزش همگانی" و " نشاط دیابت"  در پارکهای سطح شهر

   

   

 • افتتاح طرح ٧٠٠مدرسه حامي پيشگيري از ديابت توسط وزیر

  وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كه به منظور شركت در برنامه هاي هفته سلامت به يزد سفر كردهبود پس از رونمايي از تنديس غلبه بر ديابت، اولين مدرسه طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت كشور را افتتاح كرد و با حضور در كلاسهاي درسي دانش آموزان، عادات غذايي و ميزان آشنايي با بيماري ديابت را از آنان جويا شد و از غرفه هاي داير شده در حياط مدرسه كوچك زاده و ورزشهاي همگاني دانش آموزان ديدن كرد.

  دكتر قاضي زاده هاشمي در اين مراسم خطاب به دانش آموزان گفت: با روزي نيم ساعت يا هفته اي پنج ساعت ورزش، به ميزان هفت درصد وزن انسان كاهش مي يابد و افراد ٢٠ درصد كمتر به ديابت مبتلا مي شوند حتي اگر سابقه فاميلي مثبتي به لحاظ ارثي براي ابتلا به اين بيماري داشته باشند.

  طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت، از يكسال قبل به صورت آزمايشي در ١٠٠ مدرسه استان آغاز گرديده و اكنون ٧٠٠ مدرسه در سراسر استان، با همكاري مركز تحقيقاتي دماني ديابت يزد، آموزش و پرورش استان،سفيران سلامت و مربيان آموزشي، تحت پوشش اين طرح به منظور پيشگيري و آموزش در مورد اين بيماري هستند.

   

  وزير بهداشت همچنين با دانش آموزان مدرسه، صبحانه سالم ميل نمود.

   

 • تفاهم نامه بهزیستی و مرکز تحقیقات دیابت یزد

  تفاهم نامه بهزیستی و مرکز تحقیقات دیابت یزد

  تفاهم نامه همکاری در زمینه ارتقاء کیفیت زندگی بیماران دیابتی در مرکز تحقیقات دیابت به امضاء رسید.

  در جلسه ای با حضور دکتر صادقی پورمعاون پیشگیری از آسیب های بهزیستی و دکتر رحمانیان سرپرست مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد تفاهم نامه همکاری در زمینه ارتقاء کیفیت زندگی در بیماران دیابتی به امضاء رسید .

  لازم به ذکراست این تفاهم نامه در 3 بخش درمانی ، آموزشی و پژوهشی به امضاء رسیده است .

   

  متن کامل خبر

 • تفاهم نامه همکاری بنیاد نخبگان و مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد امضاء شد

  با حضور دکتر امیریان ریاست بنیاد نخبگان واحد یزد در مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد با هدف تقویت تحقیق و پژوهش تفاهم نامه ای در زمینه طرح های پژوهشی و نخبه پروری بین این دو مرکز به امضاء رسید