مربی افتخاری دیابت

واحد فناوری اطلاعات

مجله دیابت و چاقی

آموزش

درمان

پژوهش

تماس با ما

برنامه حضور پزشکان و رزرو نوبت

پمفلت ها

اخبار

دیابت و مردم

مدرسه دیابت

اخبار مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت

ما در اين قسمت سعي می نماییم که اخبار مرکز تحقیقات دیابت را با دقت و به سرعت در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعات این بخش شامل خبرهاي تازه های دیابت ، تشكيل جلسات هم انديشي ، همایشها و سمینارها ، اخبار عمومی مرکزو .. مي باشد. البته ما بر آنیم با اطلاع رسانی صحیح گامی هر چند کوچک در جهت ارتقاء سلامت جامعه برداریم

کلیه اخبار سایت...

 • امضای تفاهم نامه همکاری و مشارکت در زمینه سلامت جامعه شهری

  تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت در راستای افزایش سطح امید به زندگی افراد در جامعه امضا شد.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در حاشیه این جلسه، با بیان این که بیماری دیابت در استان یزد فراگیر شده است و باید در نظام سلامت شهر یزد انقلابی عظیم صورت گیرد، گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد آماده هر گونه همکاری با مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت را برای برگزاری همایش ها، برنامه های آموزشی، نمایشگاه ها و کارگاه های مرتبط با موضوع سلامت این شهر است.  پیرنیا ادامه داد: مکان برگزاری جلسات و مهیا نمودن ملزومات آن ، اطلاع رسانی در سطح شهر و... از دیگر ظرفیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد است که برای پیشبرد اهداف تفاهم نامه در اختیار مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت  قرار داده می شود.وی در پایان از احداث پارک سلامت در شهر با همکاری مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد خبر داد.

   دکتر آقایی مدیراجرایی مرکزتحقیقاتی درمانی دیابت استان، با اشاره به اینکه خنده در میان مردم کمرنگ است، گفت: برنامه این است که در سلسله نشست ها و کارگاه هایی که با همکاری این سازمان برگزار خواهد شد، بخش هایی را به خنده همگانی، اجرای موسیقی و طنز اختصاص دهیم. 

  لازم به ذکر است، طی این تفاهم نامه همکاری، فرهنگسرای شهرداری یزد، دوشنبه های هر هفته به همایش ها، برنامه های آموزشی، نمایشگاه ها و کارگاه های مرتبط با موضوع سلامت و افزایش سطح امید به زندگی افراد در جامعه اختصاص یابد

   

   

 • راه اندازی " سامانه پژوهشی از راه دور " در مرکز تحقیقات دیابت یزد

   

  با توجه به شیوع روزافزون دیابت و عوارض وابسته به آن و اهمیت پژوهش در این زمینه، مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در نظر دارد که با راه اندازی "سامانه پژوهش از راه دور" فعالیت در عرصه تحقیق و پژوهش را از طریق الکترونیکی برای محققان، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها هموار نماید.

   

  در گزارشی مدیر اجرایی این مرکز دکترآقایی اعلام کرد : این سامانه بویژه برای آن دسته از علاقمندان به پژوهش که وابسته به مراکز خاصی نبوده و بدین جهت بستر و امکانات لازمه در جهت تحقق بخشیدن به ایده های خود را ندارند سودمند می باشد.  لذا از کلیه محققین دعوت به عمل می آید که طبق دستورالعمل ، ایده و طرح های تحقیقاتی خود را از طریق سامانه ثبت و اجرا نمایند.

   

 • افتتاح طرح ٧٠٠مدرسه حامي پيشگيري از ديابت توسط وزیر

  وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كه به منظور شركت در برنامه هاي هفته سلامت به يزد سفر كردهبود پس از رونمايي از تنديس غلبه بر ديابت، اولين مدرسه طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت كشور را افتتاح كرد و با حضور در كلاسهاي درسي دانش آموزان، عادات غذايي و ميزان آشنايي با بيماري ديابت را از آنان جويا شد و از غرفه هاي داير شده در حياط مدرسه كوچك زاده و ورزشهاي همگاني دانش آموزان ديدن كرد.

  دكتر قاضي زاده هاشمي در اين مراسم خطاب به دانش آموزان گفت: با روزي نيم ساعت يا هفته اي پنج ساعت ورزش، به ميزان هفت درصد وزن انسان كاهش مي يابد و افراد ٢٠ درصد كمتر به ديابت مبتلا مي شوند حتي اگر سابقه فاميلي مثبتي به لحاظ ارثي براي ابتلا به اين بيماري داشته باشند.

  طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت، از يكسال قبل به صورت آزمايشي در ١٠٠ مدرسه استان آغاز گرديده و اكنون ٧٠٠ مدرسه در سراسر استان، با همكاري مركز تحقيقاتي دماني ديابت يزد، آموزش و پرورش استان،سفيران سلامت و مربيان آموزشي، تحت پوشش اين طرح به منظور پيشگيري و آموزش در مورد اين بيماري هستند.

   

  وزير بهداشت همچنين با دانش آموزان مدرسه، صبحانه سالم ميل نمود.

   

   

 • تفاهم نامه همکاری پیشگیری و درمان دیابت بین کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد و مرکز تحقیقات دیابت به امضاء رسید .

  تفاهم نامه همکاری در زمینه پیشگیری و درمان دیابت با حضور سید جلال حسینی معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد و دکتر محمد رضا آقایی میبدی مدیر مرکز تحقیقات دیابت یزد به امضاء رسید .

   

  این تفاهم نامه با هدف بهره مندی از ظرفیت علمی آموزشی مرکز تحقیقات دیابت و استفاده از جایگاه مراکز نیکوکاری جهت ارائه خدمات آموزشی ، فرهنگی و درمانی به محرومین و مردم در چارچوب مأموریت های هر دو مرکز به امضاء رسید .

   

 • تفاهم نامه بهزیستی و مرکز تحقیقات دیابت یزد

  تفاهم نامه بهزیستی و مرکز تحقیقات دیابت یزد

  تفاهم نامه همکاری در زمینه ارتقاء کیفیت زندگی بیماران دیابتی در مرکز تحقیقات دیابت به امضاء رسید.

  در جلسه ای با حضور دکتر صادقی پورمعاون پیشگیری از آسیب های بهزیستی و دکتر رحمانیان سرپرست مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد تفاهم نامه همکاری در زمینه ارتقاء کیفیت زندگی در بیماران دیابتی به امضاء رسید .

  لازم به ذکراست این تفاهم نامه در 3 بخش درمانی ، آموزشی و پژوهشی به امضاء رسیده است .

   

  متن کامل خبر

 • تفاهم نامه همکاری بنیاد نخبگان و مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد امضاء شد

  با حضور دکتر امیریان ریاست بنیاد نخبگان واحد یزد در مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد با هدف تقویت تحقیق و پژوهش تفاهم نامه ای در زمینه طرح های پژوهشی و نخبه پروری بین این دو مرکز به امضاء رسید