اخبار

حضور مقامات مسول دانشگاه باري ايتاليا و امضاي تفاهم نامه همكاري دانشگاهي با دانشگاه علوم پزشكي يزد

به گزارش وب دا- يزد-رييس اداره روابط بين الملل دانشگاه گفت: اين قرارداد به همت يكي از مراكز تحقيقاتي دانشكده بهداشت و ساير نهاد هاي ذيربط و دانشگاه باري ايتاليا در بالاترين سطح به امضاء رسيد.
محمد باقر اولياء اظهار داشت: معمولا همكاري هاي علمي شامل موضوعات اموزشي و پژوهشي در متن تفاهم نامه ها قرار مي گيرد كه بر اساس آن تبادل استاد و دانشجو، ويزيت مراكز دانشگاهي، برنامه هاي مشترك اموزشي و پژوهشي، پذيرش دوره هاي اموزشي كوتاه مدت و بلند مدت و انتقال تجربيات طرفين از مهمترين مفاد آن است.
وي تصريح كرد: دانشگاه باري ايتاليا يكي از بزرگترين دانشگاههاي ايتاليا است كه با بيش از ٩٠ سال سابقه و ٦٠ هزار دانشجو، پس از دانشگاههاي پاويا، اينسوبريا و بولونيا چهارمين دانشگاه ايتاليايي است كه طي اين چند سال با دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد مبادرات به همكاري و يا امضاء تفاهم نامه مي كند.
وي افزود: ساليان سال است كه دانشگاههاي معتبر دنيا در جذب دانشجويان بين المللي مرتبا در حال سبقت گرفتن از يكديگر هستند تا بجاي تحميل هزينه به كشورهاي خود، كانونهاي مولد علم و سرمايه باشند و علم و فرهنگ خود را به ديگران عرضه نمايند
اوليا خاطر نشان كرد: قطعا ما نيز با داشتن سرمايه هاي ارزشمند انساني، فرهنگي و جغرافيايي با همراهي و همفكري نهادهاي ذيربط علمي و نظارتي ميتوانيم در كمترين زمان ممكن به أهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي و صدور فرهنك اسلامي- ايراني نائل گرديم.

علوم پزشکی یزد و دانشگاه سگد مجارستان در مسیر تبادلات علمی و آموزشی

شنبه 20 آبان 1396  ساعت 11:06

با حضور رئیس دپارتمان گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن دانشگاه سگد، پروفسور لازلو ایوان (Laszlo Ivan) و دکترغلامحسین علیم مروستی رایزن علمی و فرهنگی جامعه پزشکان ایرانی مقیم مجارستان و رزیدنت گوش و حلق و بینی در دانشگاه سگد و نماينده موسسه فرهنگي دكتر مروستي نشست هم اندیشی علمی و آموزشی این دو دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب دا- یزد- رییس اداره ی روابط بین الملل دانشگاه با اعلام این خبر افزود: در این نشست، طرفین بر همکاری همه جانبه در زمینه ی علمی، آموزشی و تبادل استاد و دانشجو تاکید کردند.دکتر محمد باقر اولیاء اظهار داشت: براساس تفاهم نامه امضاء شده بين دو دانشگاه، مقدمه اعزام یکی از اساتید گوش و حلق و بینی جهت گذراندن دوره ی کوتاه مدت آموزشی به دانشگاه سگد مجارستان فراهم شده است.در این ديدار از بخش گوش و حلق وبینی، اتاق عمل گوش و حلق و بینی و درمانگاه گوش و حلق و بینی بیمارستان شهید صدوقی و مركز ناباروري یزد بازدید بعمل آمد.

با حضور مقامات بلند پايه دانشگاه علوم پزشكي اوكراين صورت گرفت؛امضاي تفاهم نامه علمي- آموزشي با دانشگاه خاركيف اوكراين/ امكانات درماني يزد، فراتر ازانتظار اوكرايني ها

چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 12:08

همزمان با حضور رييس دانشگاه علوم پزشكي خاركيف،رييس اداره بين الملل و پژوهشگر برتر و متخصص زنان اين دانشگاه در دانشگاه علوم پزشكي يزد و با هدف تبادل دانشجو و استاد و همكاريهاي آموزشي و پژوهشي،تفاهم نامه علمي و آموزشي بين دو دانشگاه به امضاء رسيد.

به گزارش وبدا- يزد- رييس دانشگاه علوم پزشكي خاركيف در نشستي كه با حضور رياست و معاونين دانشگاه علوم پزشكي يزد برگزار شد،ضمن ابراز خرسندي از حضور در شهر يزد و مهمان نوازي مردم اين شهر، گفت: يزد شهري با قدمت سه هزار ساله است كه به تكنولوژي جديد آموزش و تمدن امروزي مجهز گرديده است.

Vladimir Lesovoy با اشاره به اينكه دانشگاه خاركيف در حال حاضر ميزبان ٩ هزار دانشجو در رشته هاي مختلف علوم پزشكي است و با قدمتي بيش از ٢٠٠ سال، ٧٠ سال است كه از كشورهاي مختلف آمريكا، انگليس، هند، پاكستان، ايران و كشورهاي عربي به پذيرش دانشجو مي پردازد،خواستار مراودات بيشتر هر دو دانشگاه در زمينه هاي مختلف علمي و آموزشي شد.

مقامات بلند پايه دانشگاه علوم پزشكي خاركيف اوكراين در بخشي ديگر از سفر خود،از پرديس بين الملل دانشگاه علوم پزشكي يزد، بخشهاي اطفال، زنان، بخش ICU و مجموعه امكانات آموزشي بيمارستان شهيد صدوقي و همچنين از قسمت هاي مختلف اولين مركز IVF كشور در پژوهشكده علوم توليد يزد مثل بازديد كرده و تجهيزات و فعاليت هاي اين مراكز را فراتر از حد انتظار ارزيابي نمودند.

خاركيف دومين شهر بزرگ اوكراين است و دانشگاه علوم پزشكي ملي اين شهر با برخورداري از هفت دانشكده،همه ساله در رشته هاي مختلف علوم پزشكي از جمله اورولوژي، زنان،اطفال و... دانشجو مي پذیرد.

                                       

بازدید نمایندگان یزد از دانشگاه ایسلند

از  10 تا 12 ژوئن پروفسور اولیا، رئیس اداره روابط بین الملل و آقای محمد قویدل، رئیس امور بین المللی پارک علم و فناوری یزد، از دانشگاه ایسلند در ریکیاویک بازدید کردند و با دکتر اریویر هیلمرسون، مدیر پارک علم دانشگاه ایسلند ملاقات نمودند. 

بازدید نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد از دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

نمایندگان از جمله پروفسور اوولیا، رئیس دفتر روابط بین الملل همراه با برخی از متخصصان جراحی، در 13 ژوئن 2016 از دانشگاه Insubria، Varese، ایتالیا بازدید کردند.

 

مقامات بیمارستان Circolo میزبان طرف ایرانی بودند که پروفسور پائولو کروبیوینا مقدمه ای کوتاه از دانشگاه و بیمارستان ارائه داد. سپس پروفسور آندریا امپراتوری خلاصه ای از فعالیت های جراحی قفسه سینه ارائه داد و به طور خلاصه به معرفی کمیسیون تحقیقات آسیب شناسی توسط دکتر سیلویا اوچلوو پرداخت.

 

همچنین پروفسور اولیا فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی را منتشر کرد.

نمایندگان SSU با دکتر Callisto Bravi، مدیر بیمارستان Circolo و همچنین پروفسور Francesca Rovera، مدیر مرکز جراحی پستان دیدار کردند.

در طی جلسه با پروفسور ماتو توززی، متخصص جراحی عروقی، توافق نامه ای در مورد انتقال شهروندان از SSU به دانشگاه Insubria دریافت شد. و در پایان نمایندگان SSU در 14 ژوئن در شرکت رییس دانشگاه Insubria از دفاتر رسمی، آموزشی و تحقیقاتی بازدید کردند.

توافق نامه بین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

به دنبال توافق بین SSU و دانشگاه Insubria، اولین عضو هیئت علمی SSU در 2 تا 16 نوامبر 2016 در یک دوره آموزشی جراحی عروقی شرکت کرد.

 

افتتاح دفتر USERN ( يوسرن) در یزد

يكشنبه 19 دي 1395

 

در اولین سالگرد تاسیس یوسرن، طی ارتباط ويدئو کنفرانس با تهران، دفتر این شبکه در یزد افتتاح گردید.

طبق تفاهم نامه منعقد شده بين دانشگاه علوم پزشكي يزد، اینسوبریا ايتاليا و خاركيف اوكراين، تبادل دانشجو بين سه دانشگاه بزودي انجام مي شود

 

 

شنبه 13 شهريور 1395 09:13

 

به گزارش وبدا- يزد- رييس اداره روابط بين الملل دانشگاه با اعلام اين خبر افزود: با توافق صورت گرفته كه براي مدت پنج سال تدوين گرديده، اولين گروه دانشجويان شامل سه دانشجوي دستياري تحصصي جراحي عمومي از اكتبر ٢٠١٦ براي مدت سه ماه به ايتاليا اعزام مي شوند.

محمد باقر اولياء اظهار داشت: هدف از تبادل دانشجو، آشنايي با عملكرد ساير سيستم هاي آموزشي و انتقال تجربيات است.وي در ادامه از درخواست دانشگاه خاركيف اوكراين جهت اعزام دانشجو به يزد خبر داد و گفت: تمهيدات و مذاكرات اوليه در خصوص حضور دانشجويان اوكرايني در دانشگاه علوم پزشكي يزد صورت گرفته است و در حال پيگيري مكاتبات هستيم.

وزیر بهداشت: روسای دانشگاهها حوزه بین الملل راجدی بگیرند

به گزارش وب دا- یزد و به نقل از گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، سید حسن هاشمی در ششمین اجلاس کشوری معاونین و مدیران امور بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه حوزه بین الملل برای دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های قطب حوزه مهمی محسوب می شود، گفت: لازم است افرادی که انگیزه فعالیت در این حیطه را دارند، در دانشگاه ها مسئولیت را برعهده بگیرند.

وزیر بهداشت افزود: روسای دانشگاه ها به دلایلی به این حوزه اهمیت نمی دهند و نیاز است که معاونین و مدیران بین الملل بیشتر تلاش کنند و زمینه را مهیا کنند، تا روسای دانشگاه ها بر اهمیت آن واقف شده و به حوزه آشناتر شوند، اینگونه می توان مشارکت و همکاری آنها را در اختیار داشت، در این راستا در ابتدا باید دانشگاه ها هدفمند شوند و بدانند که از ایجاد ارتباط با دانشگاه های بین المللی چه می خواهند.

هاشمی با تاکید براینکه نباید از رفت و آمد نخبگان کشور به خارج از کشور برای فراگیری مهارت خودداری کرد، خاطرنشان کرد: افراد مستعد در دانشگاه ها باید شناسایی شوند و برای کسب تجربه و مهارت از ظرفیت های بین المللی استفاده کنند، اما نه به منظور کسب دانش، چرا که از علم و دانش چیزی کم نداریم، بلکه برای مشاهده و فراگیری مهارت، نظم، انضباط و مدیریت در سیستم باید از این ظرفیت ها استفاده کنند. زیرا شاه بیت بخش بین الملل همین شناسایی نخبگان و پرورش دادن استعداد آنها است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نیازی نیست حوزه بین الملل دانشگاه ها با سازمان های بین المللی جهان از جمله سازمان بهداشت جهانی ارتباط برقرار کند، گفت: این حوزه می تواند با مراکز علمی دنیا ارتباط خوبی برقرار کند و این موضوع هم بستگی به توانمندی اعضای هیات علمی و هیات رییسه دانشگاه ها دارد.

هاشمی بر نقش موثر روابط بین الملل در آن سوی مرزها تأکید کرد و گفت: برای دانشگاه ها یافتن ایرانیانی که در خارج از کشور هستند و با آنها اشتراک‌‌‌‌ های فرهنگی دارند، مهم است، زیرا با گسترش این ارتباطات زمینه سرمایه گذاری و خدمات حاصل می شود و از این طریق سرعت تعاملات بیشتر می شود، اما یکی از دستگاه هایی که می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، حوزه سلامت است.

وی افزود: لذا باید دقت شود، تا در تعاملات بین المللی این اشکال ایجاد نشود و حواسمان به منافع ملی باشد، درعین حال هم نباید استرس به خود راه داد و خود را از فرصت ها محروم کرد، درعین حال، انسان های شریف و نوع دوست زیادی در سراسر جهان وجود دارند که فارغ از مسائل سیاسی علاقه مند به کمک به بشریت هستند که این افراد باید کشف شوند تا از آنها در زمینه ارتقای دانش و مهارت استفاده کنیم.

وزیر بهداشت درخصوص هم زبانی برخی دانشگاه ها با کشورهای هم مرز خود گفت: بعضی از دانشگاه ها ماموریت مضاعفی دارند، مثلا دانشگاه های آذری زبان می توانند با دانشگاه های کشور ترکیه و آذربایجان ارتباط برقرار کنند، یا در غرب کشور دانشگاه کردستان، ایلام و خوزستان این موقعیت را دارند تا با مناطق کرد زبان هم مرز با ایران تعامل داشته باشند و باید توجه کرد که این ارتباط فقط کسب علم و دانش نیست، بلکه کمک به امنیت کشور است، از نمونه های موفق در این زمینه هم می توان از دانشگاه بیرجند و خراسان رضوی نام برد.

هاشمی با بیان اینکه چنانچه ارتباط دانشگاه ها با کشورهای همسایه موثر و مفید باشد، زمینه گردشگری سلامت بیش از پیش مهیا می شود، تصریح کرد: شان تمدن چندهزار ساله ایران باید حفظ شود و ما که اکنون در این عصر زندگی می کنیم، باید این تمدن را زنده نگه داریم، یکسری از کشورهای کوچک با دانشگاه های بزرگ کار می کنند، بنابراین ما چرا با دانشگاه های بزرگ کار نکنیم؟ فعالیت بین الملل دانشگاه ها باید براساس کار کردن با دانشگاه های معتبر و بزرگ جهان بنا شود.

هاشمی درخصوص موفقیت دانشگاه ها در امر بین المللی شدن گفت: برای بین المللی شدن دانشگاه ها ابتدا باید افراد علاقه مند شناسایی شوند و بعد از آن تلاش فرد، آموزش شیوه راه و شیوه مذاکره و همچنین فراهم کردن امکانات برای او در اولویت است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر دانشگاه ها در حوزه بین الملل هدفمند برنامه ریزی کنند، هم در هزینه ها و هم در زمان صرفه جویی می شود، اظهارداشت: به ثمر نشستن اهداف بین المللی سازی دانشگاه ها نیازمند بازه زمانی ۳۰ ساله است و نباید انتظار داشت سریع به نتیجه برسد.

دانشگاه علوم پزشکی یزد در مسیر بین المللی سازی / تبادلات علمی- پژوهشی یزد و مجارستان

تیم آکادمیک دانشگاه Semmelweise مجارستان به سرپرستی  László Hunyadi (رییس دانشکده پزشکی و قائم مقام رییس دانشگاه زملوایس) وTamás Masszi (قائم مقام دانشکده پزشکی آن دانشگاه) از بخش های تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان های شهید صدوقی، افشار و پژوهشکده طب تولید مثل یزد بازدید کردند.

به گزارش وب دا- يزد- رييس اداره روابط بين الملل دانشگاه اظهار داشت: تیم آکادمیک مجارستان توانمندی های پزشکی یزد را بسیار خوب و فراتر از انتظار ارزیابی نموده ،این امر را شاخص و امتیازی ویژه جهت تقویت روابط علمی پژوهشی بین دو دانشگاه برشمردند.

محمد باقر اوليا افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که در پایان این سفر به امضای  رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و  قائم مقام رییس دانشگاه زِمِلوایس رسید مقرر شد دانشگاه های یزد و مجارستان در زمینه تبادلات علمی، پژوهشی و تبادل دانشجو،دستیاران تخصصی و تربیت فلوشیپ فوق تخصصی در کلیه ی رشته های مرتبط همکاری كنند. لازم به ذکر است این دومین تفاهم نامه ی بین دانشگاه های علوم پزشکی ایران و دانشگاه رده ی اول مجارستان محسوب می شود.

شایان ذکر است در فروردین ماه سال جاری گروهی متشکل از مسئولین و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی از مراکز دانشگاهی مجارستان بازدید کردند.

دانشگاه های علوم پزشکی یزد، تبریز و اصفهان/امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با دبیرخانه اعتباربخشی بین المللی دانشگاه ها...

دانشگاه های علوم پزشکی یزد، تبریز و اصفهان/امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با دبیرخانه اعتباربخشی بین المللی دانشگاه ها...

تفاهم نامه همکاری های مشترک دبیرخانه اعتباربخشی بین المللی دانشگاه ها علوم پزشکی کشور با دانشگاه علوم پزشکی یزد، تبریز و اصفهان امضا شد.

دیدار فشرده اعضای هیئت اعزامی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد با رئیس امور بین الملل...

دیدار فشرده اعضای هیئت اعزامی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد با رئیس امور بین الملل، رئیس و قائم مقام دانشکده پزشکی و کلینیک و اتاق عمل های ارتوپدی زملوایز.

همینطور دیدار از بخش Pedogogy(peto faculty)

همینطور Institute of Genomic ، Medicine and rare ، disorders دانشگاه زملوایز

همینطور National center for spinal disorders جهت بررسی زمینه های همکاری بیشتر دانشگاهی   16-18 APRIL 2018