منوی سایت دانشکده پرستاری مامایی

 

 

 

نسخه های شفا بخش

 

هر کس خود را اصلاح کند جامعه را اصلاح کرده است.آیه الله بهجت

شاه کلید همه مشکلها

جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی آمد و گفت سه قفل در زندگی ام وجود دارد و سه کلید از شما می خواهم. قفل اول این است که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم. قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت داشته باشد. قفل سوم اینکه دوست دارم عاقبت به خیر شوم شیخ نخودکی فرمودند: برای قفل اول ،نمازت را اول وقت بخوان.برای قفل دوم نمازت را اول وقت بخوان .برای قفل سو م نمازت را اول وقت بخوان.

جوان عرض کرد :سه قفل با یک کلید!!!

 شیخ فرمودند: نماز اول وقت شاه کلید است.

نجابت شیرازی: باید به نماز صبح اهمیت دهید(بیش از پیش)و نگذارید که هیچ وقت قضا شود. به چیزهایی که می دانید عمل کنید تا عالم بی عمل نشوید.

موفقیت هر روز تا حدود زیادی از سحر آن روز شروع می شودو لذا محتاج وقت زیاد است. نماز صبح را در اول وقت به جا آوریم.

 آیه الله بهجت: آیه الله بهجت از استاد خود مرحوم آقای قاضی نقل می کردند که ایشان می فرمودند اگر کسی نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن کند.

آیه الله بهجت 1- به حرم مطهر حضرت معصومه (س) و سایر حرمها و مساجد حتما بروید که اثرات معنوی زیادی دارد و اول سیر و سلوک است 2-   از معاشرت با نااهلان به شدت بپرهیزیدکه پای شما را خیلی بند می کنند3- از لهو و لعب و کارهای بیهوده به شدت پرهیز نمایید4- با امام زمان رابطه برقرار کنید بروید در جای مقدس و نماز توبه بخوانید.

آیه الله بهجت: بین الطلوعین نماز جعفر طیار و زیارت عاشورا می خواندند و همیشه قبل از غروب قدم می زدند.ایشان می فرمودند: اگر سلاطین عالم می دانستند که انسان در حال عبادت چه لذتی می برد هیچ وقت دنبال مسائل مادی نمی رفتند.

 آیت الله بهجت می فرمودند:اگر بخواهیم بدانیم چه چیزهایی موجب سعادت انسان می شود باید ببینیم چه چیزهایی را خدا بیشتر تاکید کرده است.مثل تاکید به نماز اول وقت. سالک الی الله باید از زیاد حرف زدن پرهیز کند و تمام وقت یا در فکر و ذکر باشد و یا سکوت را اختیار نماید و غیر از صحبت های ضروری و لازم،خود را درگیر چیزهای دیگری ننماید.

 آموزه های ناب آیه الله بهجت:نباید به لباس و خوردن و خوابیدن اهمیت ندهید تا می توانید از خواب و خوراک خودتان کم کنید باید معنویات خود را تقویت نمایید واز مادیات بپرهیزید.هر وقت شیطان خواست در شما نفوذ کند لااله الا الله و استغفرالله بگویید تا از شما دور گردد.توسل به امام زمان برای ترقی خود و رفع مشکلات پیدا نمایید.اخلاص در عمل داشته باشید.

 

 

 

ذکرلاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم 99درد را درمان می کند که یکی از آن ها اندوه است.حضرت محمد(ص)

خداوند از زنان 4نفر را برگزید که عبارتند از :مریم،آسیه،خدیجه،فاطمه

حضرت محمد(ص)

 

با علما همنشینی کن تا سعادتمند شوی. (حضرت علی (ع))

هرگاه کاری کردی آن را تنها برای خدا انجام ده ،زیرا او فقط اعمال خالص بندگانش را قبول می فرماید. (حضرت محمد (ص))

وجود یک عالم برای ابلیس سخت تر از هزار عابد است زیرا عابد در فکر خود است و عالم در اندیشه دیگران است. (حضرت محمد (ص))

هرکه در مجلسی بشنود که از برادرش غیبت می شودو آن غیبت را از او دفع کند خداوند هزار باب بدی را در دنیا و آخرت از او دفع می کند. (حضرت محمد (ص))

 

 

 

 

 

 

 

آثار و برکات خواندن نافله شب نیکو شدن و زیبایی چهره است و برطبق روایات خواندن نماز شب موجب زیبایی و نیکویی چهره انسان می گردد.امام صادق(ع):نماز شب صورت را نورانی می کند.

امام علی(ع):نماز نورانیت صورت است.

امام حسن عسگری(ع):زیبایی عقل،زیبایی باطنی است.

جای تعجب است که به شخصیت ها و سخنان آنها اهمیت داده می شود و سخنرانی هایشان ضبط می شود، اما قرآن که دردست ماست اینطور ارزش ندارد!همه می دانیم که درباره قرآن مقصریم...آیت الله بهجت

سفارشات آقا امام زمان(عج) به آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی:بعد از نماز صبح سوره یس،بعد از نماز ظهر سوره نبا،بعد از نماز عصر سوره نوح،بعد از نماز مغرب سوره واقعه و بعد از نماز عشا سوره ملک را بخوان.

غیبت سم مهلک: سفارش می کنم به دوری جستن از غیبت بندگان خدا به ویژه اهل علم زیرا غیبت آنان چون خوردن مردار مسموم است.آیت الله مرعشی نجفی

وصیت نامه شهید سعید زقاقی:مادرم زمانی که خبر شهادتم را شنیدی گریه نکن...زمان تشییع و تدفینم گریه نکن...زمان خواندن وصیت نامه ام گریه نکن...فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می کنند و زنان ما عفت را...وقتی جامعه ی ما را بی غیرتی و بی حجابی گرفت،مادرم گریه کن که اسلام در خطر است...

ما حاضر نیستیم خودمان را اصلاح کنیم ،اگر خودمان را اصلاح بکنیم به تدریج همه بشر اصلاح می شوند.آیت الله بهجت

 

صلوات

قضاوت با شما!!!

آدم های خوب ضرر نمی کنن!

فضیلت سوره الرحمن

خاطره امام موسی صدر

آرامش در زندگی

معجزات آیه الکرسی1

اعمال زیبا شدن چهره

امر به معروف و نهی از منکر در بیانات مقام معظم رهبری

حجاب ارزش توست

حجاب و شهدا

زکات زیبایی پاکدامنی است.

حجاب و پاکی دل

گشایش در زندگی