کاربر گرامی سلام

از حضور شما در جمع خانواده بزرگ کتابخانه‌ای خوشحالیم و امیدواریم این پورتال پل ارتباطی در مسیر ارتباط و تعامل با دنیای علم و دانش برای شما باشد.

به خاطر داشته باشید که هر یک از شما در ارتقاء دانشگاه تاثیرگذار  هستید؛ چه قابل تقدیر است که شروع فعالیت و حرکت علمی، پژوهشی و فرهنگی خود را با کتاب و کتابخانه آغاز نمایید.

کتابخانه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد در سال 1373 احداث گردید.در آغاز فعالیت، به دلیل تاکید مسئولین وقت بر نشریات لاتین در حوزه علوم پزشکی، مجموعه‌ای غنی از ۲۵۰۰ مجله تهیه و به این کتابخانه ارسال گردید. همچنین، نمایه‌ها و منابع تخصصی  علوم پزشکی از جمله: Index Medicus ،Excerpta Medica ،Chemical Abstract ،Biological Abstract ،Nursing Index ،Current Content بطور کامل گردآوری شد. علاوه براین، مجموعه کتب آموزشی مورد نیاز دانشجویان و متخصصان بی‌واسطه از ناشرین بین‌المللی خریداری شده و دریافت می‌گردید.

این کتابخانه در سال 1393 به ساختمان جدید منتقل شد. ساختمان جدید کتابخانه به وسعت 500 متر و در یک طبقه قرار دارد.

رسالت:

رسالت اصلي كتابخانه دانشكده بهداشت و ايمني تقويت آموزش و پژوهش از طريق در اختيارگزاری منابع اطلاعاتي و كتب مرجع در زمينه های تخصصي، آموزشي و پژوهشي است كه اين امر به منظورپاسخگويي نيازهای آموزشي، تحقيقاتي و مطالعاتي دانشجويان و اعضای هيات علمي و كاركنان و سايرمراجعين انجام مي گيرد.

اهداف:

تأمين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با رشته بهداشت حرفه اي تامين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با رشته بهداشت محیط تأمين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با مديريت خدمات بهداشتي تأمين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با رشته ايمني صنعتي تأمين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با اپیدمیولوژي تأمين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با آموزش بهداشت و بهداشت عمومي تأمين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با رشته سلامت در بلايا و فوريتها تامين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط به رشته ارگونومي تامين منابع اطلاعاتي و كتب تخصصي مرتبط با رشته مديريت سلامت، ايمني و محیط زيست HSEخدمات و فعالیت ها :تدوين و روزآمد نمودن آيين نامه و مقررات استفاده از كتابخانه تدوين خط مشي مجموعه سازی و مجموعه گستری انتخاب ،خريد ، ثبت ، رده بندی، فهرست نويسي و آماده سازی منابع جهت بازيابي بهتر و آسانترارائه خدمات مرجع و امانت به مراجعين اطلاع رساني دقيق ، سريع و روزآمد از منابع كتابخانه به مراجعينارزيابي مداوم منابع و وجين مجموعهارزيابي خدمات كتابخانه در ارتباط با نيازهای بالقوه و بالفعل مراجعه كنندگان رزرو و تمديد مدارك به صورت حضوری و تلفني بازسازی و مرمت برخي كتب آسيب ديده آموزش استفاده از منابع كتابخانه و سيستم جستجوی كتابخانه برگزاری كارگاههای آموزشي مناسب درخواست دانشجويان است. CD های آموزشي

مجموعه کتابهای موجود در کتابخانه بهداشت:

تعداد عنوان کتاب فارسی: 17230 جلد

تعداد عنوان کتاب لاتین: 2500 جلد

تعداد پایان نامه ها:656 عنوان

تعداد مجلات فارسی:128 عنوان

تعداد مجلات لاتین:64 عنوان

بخش امانت یکی از فعال ترين بخش های كتابخانه به شمار می آيد و این بخش با توجه به آيين نامه كتابخانه راهنمايي تمام مراجعين در بدو ورود به كتابخانه را بر عهده دارد. مهمترين وظيفه آن که از فعالترين بخشهاي كتابخانه به شمار مي آيد، امانت دادن كتابهاي غير مرجع است. اكثر كتابهاي موجود در بخش امانت، که اغلب از منابع تخصصي هستند در دو دسته اصلي: كتابهاي فارسي و كتابهاي لاتين رده بندي و قفسه بندی شده اند.

نظام رده بندی بر اساس رده بندی کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (NLM) می باشد که جوابگوی نیازهای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و اساتید می باشد. ثبت اطلاعات مربوط به اعضا و اطلاعات مربوط به امانت و بازگشت كتابها در پايگاه امانت نرم افزار كتابخانه و چينش كتابهاي بازگشتي در قفسه كتابها از ديگر وظايف اين بخش به شمار مي رود. بخش امانات كتابخانه از ساعت 7 صبح لغايت 16/30 آماده پاسخگويي به مراجعين است. بخش امانت کتابخانه با استفاده از نرم افزار پیام مشرق امکان استفاده از منابع موجود و نيز جستجوي منابع از روشهای مختلف از جمله از طریق موضوع ، نویسنده و عنوان کتاب همچنین ساير مشخصات کتابشناختي به مراجعان را فراهم مي نمايد.

آقای علی یغمائی

مسئول کتابخانه:

نام و نام خانوادگی : آقای علی یغمائی

رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی

شماره تماس : 31492008(035)

Initiates file downloadشرح وظایف

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسئول بخش مجلات:

نام و نام خانوادگی: نگار منصوری

رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد علم سنجی

شماره تماس:  31492006(035)

Initiates file downloadشرح وظایف

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کتابدار:

نام و نام خانوادگی: بهناز لوک زاده

شماره تماس: 31492008(035)

Initiates file downloadشرح وظایف

 

 

 

شابكا يا «شناسگر استاندارد بين المللی كتابخانه ها»

كد دوازده رقمی منحصر به فردی است كه به تك تك كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی تخصيص می يابد.

علاوه بر تسهيل ارتباط و همكاری بين كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی در مواردی مثل ارتباط با ناشران و کارگزاران در سطح ملی و بین المللی ، امانت مدرک و تبادل اطلاعات و ... نيز مورد استفاده قرار می گيرد.

شناسه استاندارد بین المللی کتابخانه دانشکده بهداشت (شماره شابکا):
IR-203380019

جهت استفاده از پایگه های اطلاعاتی در دسترس دانشگاه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

Opens external link in new windowدسترسی به پایگاه ها

ارتباط با کتابخانه:

ریاست کتابخانه: 31492008-035

داخلی: 2008

بخش مخزن و امانت: 31492008-035

داخلی:2008

آدرس:

یزد- میدان عالم-بلوار شهدای گمنام-پردیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد-دانشکده بهداشت