گروه ژنتیک در دانشگاه شهید صدوقی در سال 1378 کار خود را با 5 هیئت علمی شروع کرد. فعالیت اعضای این گروه در زمینه پژوهشی، تشخیصی و درمانی در استان یزد و بسیاری از استانهای جنوبی کشور می باشد.

مشاوره توسط متخصصین ژنتیک در کلینیکهای مختلف سطح شهر صورت می گیرد. آزمایشهای تشخیصی بیماریهای ژنتیکی از جمله بیماریهای کروموزومی و پاره ای از بیماریهای تک ژن و تشخیص پیش از تولد بیماری ژنتیکی در پژوهشکده طب تولید مثل و کلینیک فوق تخصصی خاتم الانبیا،  بطور مداوم  در حال انجام هست.

دومین کنگره ژنتیک تولید مثل در تاریخ 8 تا 10 اردیبهشت با چهار پنل تخصصی با عناوین زیر برگزار گردید.

·         ژنتیک ناباروری مردان

·         ژنتیک ناباروری زنان

·         تشخیص پیش از تولد و پیش از لانه گزینی

·         پزشکی انفرادی

این کنگره با حضور متخصصین ژنتیک، اورولوژی، زنان و زایمان و پریناتولوژی برگزار گردید.

v      برگزاری کارگاه دو روزه ی Real-Time در مرکز ناباروری صورت گرفت.

 

v    یکی از مهمانان کنگره ی ژنتیک، پروفوسور رومائو بودند که از طرف انجمن ژنتیک پزشکی اروپا حضور به عمل رساندند. ایشان علاوه بر انجام سخنرانی در ارتباط با آخرین دستاوردهای ژنتیک، طی جلسات متعدد با دانشجویان PhD در مورد دستاوردهای ژنتیک و سیستم های آموزشی به بحث و تبادل نظر پرداختند. ضمنا با توجه به برگزاری کارگاه ژنومیک بالینی و NGS که در تاریخ 9 تا 15 اردیبهشت با مشارکت ESGM (European School of Human Genetic Medicine) و ESHG (European Society of Human Genetics) در برتینوروی ایتالیا صورت گرفت، همزمان بصورت آنلاین در یزد نیز برگزار گردید و آخرین دستاوردهای علم ژنتیک بوسیله ی مدرسین بنام علم ژنتیک تدریس گردید.