قال على عليه ‏السلام : به راستى ك_

بیستم اسفند؛ اولین نشست معاونین تحقیقات و فناوری و مدیران ارتباط باصنعت دانشگاهها و مدیران صنایع استان یزد برگزار می شود

سرپرست دفترارتباط دانشگاه باصنعت، جامعه و مراکز علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد از برگزاری اولین نشست معاونین تحقیقات و فناوری و مدیران ارتباط باصنعت دانشگاهها و مدیران صنایع استان یزد چهارشنبه 20اسفندجاری در محل سالن همایش های باقرالعلوم این دانشگاه خبرداد. دکتر قانعیان ضمن اعلام خبر فوق اظهارکرد: این نشست با محوریت ارتباط دانشگاه با صنعت، گامی به سوی توسعه پایدار برگزار می شود.

پذیرش بیش از 600 مقاله به چهارمین همايش کشوري راهکار های ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و مامایی

دبیرعلمی چهارمین همايش کشوري راهکار های ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و مامایی ضمن ایراد سخن در آیین افتتاحیه این همایش کشوری گفت: بیش از 600 مقاله در چهارمین همايش کشوري راهکار های ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و مامایی پذیرفته شد. دکتر بهناز انجذاب دبیرعلمی چهارمین همايش کشوري راهکار های ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و مامایی ضمن ایراد سخن در آیین افتتاحیه این همایش کشوری با بیان این که 664 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است گفت: تعداد 76 مقاله به صورت سخنرانی (خلاصه مقالات) پذیرفته شده است که در عصرهای سه روز همایش ارائه می شود.

مشاور وزیر بهداشت: یک "پتک"جامعه ما را خرد خواهد کرد این پ ت ک ،" پیتزا تنباکو کامپیوتر" است

دکتر حسین ملک افضلی مشاور وزیر بهداشت در همایش سرطان و تغذیه در یزد سخنرانی کرد به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشاور وزیر بهداشت عصر رو ز سه شنبه در همایش سرطان و تغذیه گفت: سونامی بیماریهای غیرواگیر در راه است و 15 تا 20 سال دیگر کشور را فرا می گیرد، آثار مخرب این سونامی می تواند تمامی شاخصه های مثبتی را که بدست آورده ایم تخریب کند. دکتر ملک افضلی افزود:مرگ و میر سالانه کشور بر اثر بیماریهای غیرواگیر الان 350 هزار نفر است و در سال 2030 که جمعیت کشور 90 میلیون نفر برآورد میشود

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد بر اصلاح سبک زندگی در جامعه تاکید کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مراسم افتتاحیه همایش ملی تغذیه و سرطان بر سبک زندگی سالم در جامعه تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد دکتر محمدرضا میرجلیلی در این مراسم بر اصلاح سبک زندگی در جامعه امروزی تاکید کرد. وی در ادامه با اشاره به ارتقاء در پیشگیری از شیوع بالای بیماریهای واگیر در سالهای گذشته در حوزه سلامت گفت: از طرف دیگر بشر امروز با دیجیتالیزه کردن و تغییر در سبک زندگی دچار آفتی شده است که جامعه سلامت را گرفتار خود کرده است.

مجمع خیرین سلامت کشور: یزدی‌ها انسان‌های محسنی هستند

اولین جلسه‌ی مجمع خیرین استان یزد با حضور دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور در سالن همایش‌های باقرالعلوم یزد برگزار شد به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد: اولین جلسه‌ی مجمع خیرین سلامت استان یزد، با حضور نماینده‌ی ولی فقیه، استاندار یزد، دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور و جمعی از خیرین استان در سالن همایش‌های باقرالعلوم تشکیل شد. سیدرضا نیری در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت تشکیل مجمع در کل کشور و همچنین استان یزد گفت: با توجه به روحیه‌ی مردم استان یزد امیدواریم این امر در استان به خوبی انجام شده و دست به دست هم دهیم و مشکلات را مرتفع سازیم.

ابراز رضايت دبير اجرايي طرح تحول نظام سلامت معاونت درمان دانشگاه از بيمارستان افشار

در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت،دكتر كاظميني دبير اجرايي طرح تحول نظام سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي يزد از روند اجرايي طرح در بيمارستان افشار ،بازديد نمودند در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت، دكتر كاظميني ضمن بازديد و بررسي روند اجرايي...

035-37258770
فرم تماس با مديريت

جهت تماس با دفتر رياست محترم دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد با شماره تلفن هاي 37258770-035 و همچنين مي توانيد در روز هاي يک شنبه از ساعت 7:30 الي 10 صبح جهت ملاقات حضوري در ساختمان مرکزي دانشگاه واقع در ميدان باهنر حضور يابيد

تاريخچه

در سال 1362 به همت سومين شهيد محراب حضرت آيت ا.. صدوقي اولين دانشکده پزشکي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، در يزد با پذيرش 33 دانشجوي پزشکي شروع بکار نمود و در تداوم آن دانشکده هاي پرستاري و مامايي و پيراپزشکي ايجاد شد. سپس در سال 1373 با توجه به طرح ادغام دانشکده هاي پزشکي در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد مبدل گرديد. در ادامه تلاشهاي مستمر دانشگاه ، دانشکده هاي بهداشت و دندانپزشکي نيز به اين مجموعه افزوده شدو اکنون با پذيرش دانشجو در 17 رشته تحصيلي در مقاطع مختلف کارداني، کارشناسي ، کارشناسي ارشدو دکتراي حرفه اي و همچنين 7 رشته تخصصي و يک مقطع فلوشيپ نازايي در جهت آموزش علوم پزشکي به فعاليت خود ادامه مي دهد. همچنين ارائه خدمات بهداشتي درماني را با 51 مرکز بهداشتي درماني شهري، 41 مرکز بهداشتي درماني روستايي، 219 خانه بهداشت و 32 پايگاه بهداشتي (علاوه بر ارائه مراقبتهاي بهداشتي) ، 5 بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي در مرکز استان و 9 بيمارستان عمومي در شهرستانهاي تابعه عرضه داشته و محيط آموزشي جهت دانشجويان رشته هاي علوم پزشکي را فراهم آورده است .

معرفي دانشگاه

  • اين دانشگاه پس از انقلاب شکوهمند اسلامي در استان يزد پايه‌گذاري شد.هم اکنون اين دانشگاه در رديف دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تيپ یک کشور مي‌باشد و مردم استان‌هاي همجوار براي درمان به مراکز درماني وابسته به اين دانشگاه مراجعه مي‌کنند.
  • اين دانشگاه داراي هفت معاونت است، و ده دانشکده و بيش از هجده مراکز تحقيقاتي و دوازده بيمارستان و ده شبکه بهداشتي است.