قال على عليه ‏السلام : به راستى ك_

برای نخستین بار در ایران؛ ایجاد دوقلو در محیط آزمایشگاه در پژوهشکده علوم تولید مثل یزد

به گزارش وبدا- یزد- پروفسور محمد علی خلیلی تصریح کرد: در این تکنیک از یک جنین حاصله از سلولهای جنسی زن و مرد، دو جنین در محیط آزمایشگاه ایجاد می شود، بطوری که نیمی از سلولها از جنین برداشته شده و بطور جداگانه رشد داده می شوند. وی در ادامه افزود: از مزیت های این روش، بهره مندی دسته ای از بیماران از قبیل زنان با سن بالا، زوج های دارای تعداد کم جنین با کیفیت خوب، زنان دچار بیماری های لگنی حاد و ..

خبرهای خوش معاون درمان وزارت بهداشت برای یزدیها

معاون درمان وزیر بهداشت در جلسه ای که پس از بازدید از بیمارستان‌های يزد با هیات رییسه و معاونان دانشگا برگزار شد,ضمن ابراز خرسندی از اجرای دقیق طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های يزد و رضایت نسبی مردم ,از اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار جهت بهبود هتلینگ بیمارستان های یزد استان خبر داد

فراخوان مرکز تحقیقاتی قلب و عروق یزد در خصوص پذیرش دانشجوی دکتری

مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد در نظر دارد در راستای تربیت نیروی انسانی متخصص آشنا به روش های پیشرفته تحقیق و مبانی پژوهش در زمینه های خاص نسبت به پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی پژوهشی با ثبت نام و مصاحبه پذیرش به عمل آود.

معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:بهره برداری 600 تخت بیمارستانی در یزد

با توجه به اقبال ساکنین مناطق جنوب و جنوب شرق کشور از خدمات بهداشتی درمانی یزد,معاون درمان وزارت بهداشت از بهره برداری از 600 تخت بیمارستانی جدید در یزد در سال آینده خبر داد که از این میزان تعداد 280 تخت به پروژه جدید بیمارستان‌...

یزد؛ میزبان همایش ملی سلامت

به گزارش وبدا- یزد- دکتر عباس زارع نژاد در نشست هم اندیشی پیرامون برنامه های هفته سلامت که با حضور ریاست دانشگاه و معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار شد اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های استان یزد، همایش ملی سلامت، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر آموزش و پرورش امسال در یزد برگزار می شود.

بازدید معاون بهداشتی دانشگاه از مراکز تابعه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت / بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی در شبکه بهداشت و درمان مهریز

دکتر لطفی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد، مسوولان شبکه بهداشت و درمان مهریز از ساختمان در حال احداث مرکز سلامت جامعه بنادک سادات شهرستان مهریز بازدید کردند.

035-37240171-5
فرم تماس با مديريت

جهت تماس با دفتر رياست محترم دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد با شماره تلفن هاي 5-37240171-035 و همچنين مي توانيد در روز هاي يک شنبه از ساعت 7:30 الي 10 صبح جهت ملاقات حضوري در ساختمان مرکزي دانشگاه واقع در ميدان باهنر حضور يابيد

تاريخچه

در سال 1362 به همت سومين شهيد محراب حضرت آيت ا.. صدوقي اولين دانشکده پزشکي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، در يزد با پذيرش 33 دانشجوي پزشکي شروع بکار نمود و در تداوم آن دانشکده هاي پرستاري و مامايي و پيراپزشکي ايجاد شد. سپس در سال 1373 با توجه به طرح ادغام دانشکده هاي پزشکي در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد مبدل گرديد. در ادامه تلاشهاي مستمر دانشگاه ، دانشکده هاي بهداشت و دندانپزشکي نيز به اين مجموعه افزوده شدو اکنون با پذيرش دانشجو در 17 رشته تحصيلي در مقاطع مختلف کارداني، کارشناسي ، کارشناسي ارشدو دکتراي حرفه اي و همچنين 7 رشته تخصصي و يک مقطع فلوشيپ نازايي در جهت آموزش علوم پزشکي به فعاليت خود ادامه مي دهد. همچنين ارائه خدمات بهداشتي درماني را با 51 مرکز بهداشتي درماني شهري، 41 مرکز بهداشتي درماني روستايي، 219 خانه بهداشت و 32 پايگاه بهداشتي (علاوه بر ارائه مراقبتهاي بهداشتي) ، 5 بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي در مرکز استان و 9 بيمارستان عمومي در شهرستانهاي تابعه عرضه داشته و محيط آموزشي جهت دانشجويان رشته هاي علوم پزشکي را فراهم آورده است .

معرفي دانشگاه

  • اين دانشگاه پس از انقلاب شکوهمند اسلامي در استان يزد پايه‌گذاري شد.هم اکنون اين دانشگاه در رديف دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تيپ یک کشور مي‌باشد و مردم استان‌هاي همجوار براي درمان به مراکز درماني وابسته به اين دانشگاه مراجعه مي‌کنند.
  • اين دانشگاه داراي هفت معاونت است، و ده دانشکده و بيش از هجده مراکز تحقيقاتي و دوازده بيمارستان و ده شبکه بهداشتي است.