قال على عليه ‏السلام : به راستى ك_

ژنتیک؛ حلقه مفقوده شیوع دیابت در یزد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد; رییس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد در کنفرانس خبری هفته دیابت اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری دیابت در در گروههای سنی مختلف,به منظور بررسی میزان تاثیر ژنتیک در ابتلا به این بیماری,راه اندازی آزمایشگاه سلولی مولکولی جهت بررسی و تهیه بیوبانک از نمونه های افراد, خریدتجهیرات لازم جهت اندازه گیری هورمون و استخراج DNA در دستور کار اقدامات علمی و پژوهشی این مرکز قرار گرفته است.

اطلاعیه ستاد شهدا و ایثارگران دانشگاه:کلاسهای آمادگی دستیاری وپره انترنی با حضور اساتید مجرب برگزار می‌گردد

ه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد؛ کلاسهای آمادگی دستیاری وپره انترنی ویژه دانشجویان پزشکی و پزشکان برگزار می شود. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه واقع در مجتمع امام رضا (ع) مراجعه و یا با شماره 36285404 تماس حاصل نمایند.

قابل توجه کلیه همکاران و مراجعین محترم در راستای بررسی نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان هيأت بازرسي كل استان يزد

در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني شهيد صدوقي یزد آماده دریافت نظر، پیشنهاد، انتقاد و شکایت های همشهریان و هم استانی های عزیز است. راه های ارتباطی با این هیأت: تماس تلفنی با خط های: 37266710 و 37240171- داخلي313 و 4-37260072- داخلي 235 مراجعه حضوری : حوزه ریاست، دفتر هیأت بازرسی

برپایی سومین بیمارستان صحرایی در آبان ماه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، این بیمارستان صحرایی در آبان ماه سال جاری در منطقه حسن آباد مشیر برپا می شود و نزدیک به 40 هزار نفر از ساکنان آن تحت اقدامات بهداشتی- درمانی و دندانپزشکی قرار می گیرند. برپایی بیمارستان های صحرایی علاوه بر خدمت رسانی به مردم محروم حاشیه شهرها ، مانوری برای آمادگی کادر بهداشت و درمان استان در مواقع بلایا و بحران است .

درخواست همكاري با دفتر ارزیابی عملکرد،بازرسی و پاسخگوئی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی يزد

نظر به اینکه دفتر ارزیابی عملکرد،بازرسی و پاسخگوئی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی یزد جهت تامین و تکمیل کادر خود جهت انجام وظایف نظارتی خود در نظر دارد از افرادی با تجربه کاری حداقل 15 سال و با کسب نظر از مراجع مرتبط برای همکاری با دفتر ارزیابی عملکرد دانشگاه دعوت بعمل آورد خواهشمند است همکارانی که دارای ارتباط رسمی یا پیمانی با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هستند و آمادگی همکاری با این دفتر را دارند فرم ذیل را تکمیل نمایند

035-37240171-5
فرم تماس با مديريت

جهت تماس با دفتر رياست محترم دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد با شماره تلفن هاي 5-37240171-035 و همچنين مي توانيد در روز هاي يک شنبه از ساعت 7:30 الي 10 صبح جهت ملاقات حضوري در ساختمان مرکزي دانشگاه واقع در ميدان باهنر حضور يابيد

تاريخچه

در سال 1362 به همت سومين شهيد محراب حضرت آيت ا.. صدوقي اولين دانشکده پزشکي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، در يزد با پذيرش 33 دانشجوي پزشکي شروع بکار نمود و در تداوم آن دانشکده هاي پرستاري و مامايي و پيراپزشکي ايجاد شد. سپس در سال 1373 با توجه به طرح ادغام دانشکده هاي پزشکي در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد مبدل گرديد. در ادامه تلاشهاي مستمر دانشگاه ، دانشکده هاي بهداشت و دندانپزشکي نيز به اين مجموعه افزوده شدو اکنون با پذيرش دانشجو در 17 رشته تحصيلي در مقاطع مختلف کارداني، کارشناسي ، کارشناسي ارشدو دکتراي حرفه اي و همچنين 7 رشته تخصصي و يک مقطع فلوشيپ نازايي در جهت آموزش علوم پزشکي به فعاليت خود ادامه مي دهد. همچنين ارائه خدمات بهداشتي درماني را با 51 مرکز بهداشتي درماني شهري، 41 مرکز بهداشتي درماني روستايي، 219 خانه بهداشت و 32 پايگاه بهداشتي (علاوه بر ارائه مراقبتهاي بهداشتي) ، 5 بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي در مرکز استان و 9 بيمارستان عمومي در شهرستانهاي تابعه عرضه داشته و محيط آموزشي جهت دانشجويان رشته هاي علوم پزشکي را فراهم آورده است .

معرفي دانشگاه

  • اين دانشگاه پس از انقلاب شکوهمند اسلامي در استان يزد پايه‌گذاري شد.هم اکنون اين دانشگاه در رديف دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تيپ یک کشور مي‌باشد و مردم استان‌هاي همجوار براي درمان به مراکز درماني وابسته به اين دانشگاه مراجعه مي‌کنند.
  • اين دانشگاه داراي هفت معاونت است، و ده دانشکده و بيش از هجده مراکز تحقيقاتي و دوازده بيمارستان و ده شبکه بهداشتي است.