قال على عليه ‏السلام : به راستى ك_

شماره دوم فصلنامه علمی پژوهان منتشر شد!

این فصلنامه علمی دانشجویی، با محوریت آموزش پژوهش و در زمینه محوری آنمی در شمارگان 500 نسخه به چاپ رسیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت مجله www.pajuhan.ir مراجعه نمایید.

رئیس ستاد توسعه علوم و فناوری های سلولهای بنیادی یزد در علم پزشکی پیشرو است

رئیس ستاد توسعه علوم و فناوری های سلولهای بنیادی معاونت علم و فناوری رییس جمهوری در مصاحبه با خبرنگار وب دا هدف از سفر به استان یزد را تشکیل اولین جلسه شورای عالی توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد تا فعالان این حوزه با همکاری یکدیگر نقش بسزایی در پیشرفت علم سلولهای بنیادی بازساختی در سطح بین المللی و در سطح استان داشته باشند

برنامه مدون جهت توانمند سازی اعضای هیئت علمی

برای دریافت برنامه مدون جهت توانمند سازی اعضاء هیئت علمی در شهریور ماه 1394 از طریق این لینک اقدام نمایید

برپایی سومین بیمارستان صحرایی در آبان ماه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، این بیمارستان صحرایی در آبان ماه سال جاری در منطقه حسن آباد مشیر برپا می شود و نزدیک به 40 هزار نفر از ساکنان آن تحت اقدامات بهداشتی- درمانی و دندانپزشکی قرار می گیرند. برپایی بیمارستان های صحرایی علاوه بر خدمت رسانی به مردم محروم حاشیه شهرها ، مانوری برای آمادگی کادر بهداشت و درمان استان در مواقع بلایا و بحران است .

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت روز پزشک

ستایش برازنده‌ی شما پزشکان است که چهره‌ی مملو از لبخند و روی خوشتان را از مردمان دریغ نداشته و در عین مهربانی، تدبیر برخاستن رنج از بیماران را می‌اندیشید!

پایگاه بسیج ام الائمه (س)، برگزیده ی 200 پایگاه بسیج کارمندی کشور شد.

فرمانده ی پایگاه ام الائمه (س) در گفتگو با خبرنگار وب دا اظهار داشت: این پایگاه، تنها پایگاه فعال بسیج کارمندی خواهران در سطح کشور و با 17 عضو ( پنج نفر از مرد و 12 نفر زن) در حال فعالیت است. طیبه عابدین زاده افزود: در حال حاضر این پایگاه 284 نفر عضو دارد که همگی از اعضای هیئت علمی، اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی می باشند.

035-37240171-5
فرم تماس با مديريت

جهت تماس با دفتر رياست محترم دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد با شماره تلفن هاي 5-37240171-035 و همچنين مي توانيد در روز هاي يک شنبه از ساعت 7:30 الي 10 صبح جهت ملاقات حضوري در ساختمان مرکزي دانشگاه واقع در ميدان باهنر حضور يابيد

تاريخچه

در سال 1362 به همت سومين شهيد محراب حضرت آيت ا.. صدوقي اولين دانشکده پزشکي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، در يزد با پذيرش 33 دانشجوي پزشکي شروع بکار نمود و در تداوم آن دانشکده هاي پرستاري و مامايي و پيراپزشکي ايجاد شد. سپس در سال 1373 با توجه به طرح ادغام دانشکده هاي پزشکي در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد مبدل گرديد. در ادامه تلاشهاي مستمر دانشگاه ، دانشکده هاي بهداشت و دندانپزشکي نيز به اين مجموعه افزوده شدو اکنون با پذيرش دانشجو در 17 رشته تحصيلي در مقاطع مختلف کارداني، کارشناسي ، کارشناسي ارشدو دکتراي حرفه اي و همچنين 7 رشته تخصصي و يک مقطع فلوشيپ نازايي در جهت آموزش علوم پزشکي به فعاليت خود ادامه مي دهد. همچنين ارائه خدمات بهداشتي درماني را با 51 مرکز بهداشتي درماني شهري، 41 مرکز بهداشتي درماني روستايي، 219 خانه بهداشت و 32 پايگاه بهداشتي (علاوه بر ارائه مراقبتهاي بهداشتي) ، 5 بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي در مرکز استان و 9 بيمارستان عمومي در شهرستانهاي تابعه عرضه داشته و محيط آموزشي جهت دانشجويان رشته هاي علوم پزشکي را فراهم آورده است .

معرفي دانشگاه

  • اين دانشگاه پس از انقلاب شکوهمند اسلامي در استان يزد پايه‌گذاري شد.هم اکنون اين دانشگاه در رديف دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تيپ یک کشور مي‌باشد و مردم استان‌هاي همجوار براي درمان به مراکز درماني وابسته به اين دانشگاه مراجعه مي‌کنند.
  • اين دانشگاه داراي هفت معاونت است، و ده دانشکده و بيش از هجده مراکز تحقيقاتي و دوازده بيمارستان و ده شبکه بهداشتي است.