گروه بهداشت و ایمنی مواد غذایی

رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی:

با توجه به ضرورت دسترسی به غذای ایمن و بهداشتی در جوامع بشری، سازمان های بهداشتی مختلف در جهان از جمله سازمان بهداشت جهانی و سازمان خوار و بار جهانی این موضوع را در اولویت برنامه های بهداشتی قرار داده و کارگروه های مرتبط را ایجاد کرده اند. رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی از جمله رشته هایی است که در آن در دانشگاه های مختلف دنیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو تربیت می شود.

در کشور ما تأسیس رشته کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی بر اساس رأی صادره در سی و هفتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ1387/05/06 به تصویب رسید. متعاقباً در سال 1388، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به پذیرش دانشجو در اولین دورۀ این رشته نمود. شایان ذکر است که در سال 1390 برای نخستین بار در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، با تلاش ریاست دانشکده بهداشت (آقای دکتر محمد حسن احرام پوش) گروه بهداشت و ایمنی مواد غذایی به عنوان گروه آموزشی مستقل و مجزا تاسیس شد. متعاقباً آقای دکتر بهادر حاجی محمدی به عنوان اولین مدیر گروه بهداشت و ایمنی مواد غذایی منصوب گردید. این گروه از مهر ماه همان سال با پذیرش 8 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی شروع به فعالیت نموده است.

رشته علوم و صنایع غذایی:

دوره کارشناسی ارشدناپیوسته رشته علوم و صنایع غذایی با گرایش کنترل کیفی و بهداشتی شاخه ای از آموزش علوم کاربردی است که در آن دانش آموختگان با اخرین دستاوردهای علمی و کاربردی در کنترل کیفیت و ایمنی غذا آشنا می شوند و می توانند در آینده به تولید محصولات غذایی سالم، با کیفیت بهتر و با حداقل ضایعات نقس اساسی ایفا نمایند.

با توجه به مبانی الهی و دینی در جامعه ما، ارزش های اخلاقی و اعتقادی اجزا لاینفک آموزشی در رشته علوم و صنایع غذایی با گرایش کنترل کیفی و بهداشتی می باشند. در همین راستا، برای حفظ و ارتقا سلامتی و نیاز های غذایی جامعه آموزش این رشته ضروری می باشد. دانش آموختگان و دانشجویان این رشته با بهره گیری از آخرین دستآوردهای علمی و کاربردی و تاکید بر حفظ و ارتقاء سلامت جامعه، با واحد های تولیدی صنایع غذایی و ادارات کنترل و نظارت و مراکز تحقیقاتی همکاری داشته و با در نظر گرفتن نیازها و خواسته های غذایی جامعه، سعی و تلاش در تولید محصولات غذایی سالم، با کیفیت و حداقل ضایعات را نموده تا تحولی اساسی در صنایع غذایی کشور ایجاد نمایند.

 

رسالت رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی عبارتست از تربیت دانش آموختگانی که بتوانند پس از آشنایی با روش ها و فنون آموزشی و تحقیق در رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی، با درک ایمنی و بهداشت مواد غذایی، با بهره گیری از دانش لازم و نیز سیستم های مدیریت ایمنی غذا، زمینه را برای بازرسی و نظارت مواد غذایی فراهم ساخته و در تامین و ارتقای سلامت جامعه سهیم باشند. در واقع دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی گروهی از افراد مجرب در ارائه خدمات اجرایی، پژوهشی و آموزشی در مراکز اجرایی، آموزشی، نظارتی و تحقیقاتی بوده که این ماموریت در تربیت آنان مدنظر قرار گرفته شده است.

رسالت رشته علوم و صنایع غذایی عبارتست از ارتقاء سطح آموزش و پژوهش در رشته علوم و صنایع غذایی با گرایش کنترل کیفی و بهداشتی همطراز با مراکز علمی ملی و بین المللی می باشد. رسالت این رشته تربیت دانش آموختگانی است که بتوانند در کنترل کیفی و بهداشتی مواد غذایی که در حفظ و ارتقاء سلامت جامعه اهمیت زیادی دارد، ایفای نقش نمایند. در این راستا، دانش آموختگان با کسب مهرات های علمی و عملی می توانند به رفع کمبود ها و نارسایی های موجود در واحد های تولید مواد غذایی، و مراکز آموزشی، پژوهشی و اجرایی کشور نقش اساسی داشته باشند.

چشم انداز رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی

با توجه به خلأ موجود در زمینه تربیت نیروی انسانی برای بهداشت و ایمنی مواد غذایی، انتظار می رود در سالیان آینده دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی نیازهای اجرایی، پژوهشی و آموزشی را از طریق بالابردن سطح دانش و توانایی افراد در امر ایمنی و بهداشت مواد غذایی در کشور بر طرف نموده و در جهت کاربردی بودن هرچه بیشتر این رشته بتوانند در ارتقا و حفظ سلامت انسان ها مفید و موثر واقع گردند.

 چشم انداز رشته علوم و صنایع غذایی

با توجه به تغییرات و گستردگی علوم در دنیا، رشته علوم و صنایع غذایی(گرایش کنترل کیفی و بهداشتی) با نوآوری، کسب اطلاعات و انتقال دانش نوین و مهارت های کاربردی در کنترل و ایمنی غذا و نیز تاکید بر یادگیری فعالانه در تولید مواد غذایی سالم و دارای کیفیت، به مطلوب ترین شکل ممکن، به یکی از رشته های مطرح در جوامع علمی داخلی و خارجی تبدیل گردیده است. دانش آموختگان این رشته می توانند در آینده نقش موثری در کنترل و ارتقا کیفیت محصولات غذایی عرضه شده به بازارهای داخلی و خارجی داشته باشند.

هدف کلی بهداشت و ایمنی مواد غذایی در مقطع کارشناسی ارشد، تربیت افرادی است که قادر باشند به امر بهداشتی و ایمنی مواد غذایی در سطح جامعه با انجام دادن آزمایشات لازم و تفسیر نتایج آنها و شناسایی مخاطرات مواد غذایی در سطح جامعه و اجرا کردن روشهایی مناسب در پیش گیری بیماریهای ناشی از غذا بپردازند و در بهره برداری از روشهای مفید در بهبود و ارتقاء سلامت مواد غذایی موثر باشند.

اهداف رشته علوم و صنايع غذايي 

هدف كلي علوم و صنايع غذايي در مقطع كارشناسي ارشد تربيت فراگيراني كه با انجام آزمايشات فيزيكي، شيميايي، ميكروبي و حسي در كنترل و ايمني فرآورده هاي غذايي نقش اساسي داشته باشند. و بتوانند با كاربرد روش هاي دقيق آزمايشگاهي، تركيبات و مواد متشكله مواد غذايي را شناسايي و اندازه گيري و نتايج حاصله را تفسير نمايند.

 ارزش های رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایي

 کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته بهداشت و ایمنی مواد غذايي شاخه اي از علوم بهداشتي است که مسائل و موازين لازم براي فراهم کردن غذاي سالم و فاقد هرگونه خطر براي افراد جامعه را از مزرعه تا سفره يا بعبارتي از هنگام توليد تا مصرف ماده غذايي مورد بررسي و مطالعه قرار مي دهد و عوامل موثر بر آنها را شناخته، برنامه و استراتژيهاي لازم را در کنترل مخاطرات غذا پيشنهاد دهد تا بكار گرفته شوند و از بروز مسائل و آسيبهاي مربوط به سلامتي پيش گيري شود. همچنين با توجه به اينكه ما به معنويت و فرهنگ اسلامي و رعايت اصول اخلاقي در همه ابعاد زندگي اعتقاد و تاكيد داريم لذا سعي مي گردد ضمن آموزش به دانشجويان، زمينه براي رشد معنويت آنها نيز فراهم شود.

ارزش های رشته علوم و صنایع غذایی 

 با توجه به مبانی الهی و دینی در جامعه ما، ارزش های اخلاقی و اعتقادی اجزا لاینفک آموزشي در رشته علوم و صنايع غذايي با گرايش کنترل کيفي و بهداشتي مي باشند. در همين راستا، براي حفظ و ارتقا سلامتي و نياز هاي غذايي جامعه آموزش اين رشته ضروري مي باشد. دانش آموختگان و دانشجويان اين رشته با بهره گيري از آخرين دستآوردهاي علمي و کاربردي و تاكيد بر حفظ و ارتقاء سلامت جامعه، با واحد هاي توليدي صنايع غذايي و ادارات كنترل و نظارت و مراكز تحقيقاتي همكاري داشته و با در نظر گرفتن نيازها و خواسته هاي غذايي جامعه، سعي و تلاش در توليد محصولات غذايي سالم، با كيفيت و حداقل ضايعات را نموده تا تحولي اساسي در صنايع غذايي كشور ايجاد نمايند.