رعایت اصول بهداشت حرفه ای در محیط کار تضمین سلامتی شماست

کمیته حفاظت فنی

 

 

 

Opens external link in new window

 

 

 

Opens external link in new window

 

لیست واحد های مشمول ماده 93 قانون کار که در حال حاضر فاقد مسئول بهداشت حرفه ای کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار می باشند و یا نسبت به ثبت اطلاعات مسئول بهداشت حرفه ای خود اقدام ننموده اند.

 

پست الکترونیک: user@ssu.ac.ir

کلمه عبور: user

- مسئول واحد بهداشت حرفه ای هر شهرستان موظف است به محض شناسایی واحد/ واحدهای مشول ماده 93 قانون کار که فاقد مسئول بهداشت حرفه ای کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار می باشند، نسبت به ثبت اطلاعات آن در فرم مربوطه اقدام نماید.

- کلیه فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای جویای کار در بخش صنعت می توانند با کلیک روی عکس فوق و وارد کردن نام کاربری و رمزعبور و کلیک روی داده ها، لیست واحدهای مشمول ماده 93 قانون کار که فاقد مسئول بهداشت حرفه ای کمیته هستند را مشاهده نمایند.

- فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای پس از مراجعه به هر یک از واحدهای یاد شده و توافق با کارفرمای واحد، ضمن دریافت معرفی نامه جهت ارائه به مرکز بهداشت شهرستان محل فعالیت واحد. نسبت به ثبت اطلاعات واحد در سامانه ثبت اطلاعات فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای شاغل در صنایع اقدام نمایند و پس از آن معرفی نامه را به مرکز بهداشت مربوطه تحویل و تأییدیه دریافت نمایند.

این صفحه بمنظور دریافت منابع آموزشی مورد نیاز مسئولین بهداشت حرفه ای شاغل در صنایع استان یزد و شرکت در آزمون های آنلاین واحد بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی تهیه گردیده است.

- تنها افرادی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که قبلاً از طریق سامانه جامع اطلاعات فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای شاغل در صنایع استان یزد ثبت نام نموده باشند.

- برای دریافت منابع آموزشی روی هر لینک راست کلیک کرده و گزینه Save target as یا Save link as را انتخاب کنید.

-برای دریافت اطلاعات مختصر در خصوص هر برنامه آموزشی روی موضوع آموزش کلیک کنید.

            موضوع آموزش     

منابع آموزشی

تاریخ آزمون

لینک شرکت در آزمون

1- فهرست بازبيني ارگونومي

1 2 3

1391/12/15 ساعت 10 تا 11 صبح

 

2- تشکیلات بهداشت حرفه ای (1)

1 2 3 4 5 6 7 8

1392/03/20 ساعت 10 تا 11 صبح

 

اطلاعیــــه های آموزشی

اطلاعیه شماره 1- گواهی نامه های مربوط به آزمون "فهرست بازبینی ارگونومی" مورخه 15/12/1391 جهت شرکت کنندگانی که حد نصاب نمره را کسب نموده اند صادر گردیده است. لطفاً جهت دریافت گواهینامه خود به مرکز بهداشت شهرستان محل فعالیت خود مراجعه فرمایید.

اطلاعیه شماره 2- گواهی نامه های مربوط به آزمون "تشکیلات بهداشت حرفه ای در صنعت" مورخه 20/03/1392 جهت شرکت کنندگانی که حد نصاب نمره را کسب نموده اند صادر گردیده است. لطفاً جهت دریافت گواهینامه خود به مرکز بهداشت شهرستان محل فعالیت خود مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

 

گزارش موردی آسیب های ناشی از کار

دستورالعمل تکمیل فرم گزارش حادثه

- این فرم مخصوص ثبت آسیب های ناشی از کار می باشد و در اولین محل مراجعه شخص آسیب دیده برای دریافت خدمات سرپایی، درمانی، بستری و فوت تکمیل می گردد.

- آسیب ناشی از کار، حادثه ای است که در محل کار بدلیل کار رخ داده و منجر به اقدام درمانی در مراجع مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گردیده و یا منجر به فوت شده است.

- تکمیل کننده فرم، فردی است که در یکی از مراکز ارئه خدمات بهداشتی در کارگاهها یا واحد شغلی (ایستگاه بهگر، خانه بهداشت کارگری، مرکز بهداشت کار، درمانگاه کارخانه، سایر مراکز مراقبتهای بهداشتی درمانی در کارگاهها وکارخانجات) اشتغال داشته و حداقل دوره آموزشی کمکهای اولیه را گذرانده و یا در یکی از مراکز درمانی (مرکز بهداشتی درمانی شهری/ روستایی، پایگاه بهداشتی/ درمانگاه/ اورزانس بیمارستان/ بیمارستان/ پزشکی قانونی/ مطب خصوصی و امثالهم) هنگام مراجعه مصدوم یا فوت شده ناشی از کار خدمات درمانی را ارئه می دهد.

- دقت کنید اطلاعات ثبتی بر مبنای اظهارات مصدوم یا همراه وی می باشد.

دریافت فرم خام ثبت آسیب های ناشی از کار

Docx                      pdf

در مرحله اول روی شهرستان محل وقوع آسیب کلیک کنید