-->
برگزاری همایش روز جهانی یادبود قربانیان حوادث ترافیکی در میبد
1396/10/2 11:13

همایش روز جهانی یادبود قربانیان حوادث ترافیکی با همکاری آموزش و پرورش و با حضور مسئولین واحدهای مدیریت کاهش خطر در حوادث و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت و نیز اعضای کمیته جامعه ایمن شهرستان در هنرستان شهید چمران میبد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان  میبد، روز جهانی یادبود قربانیان حوادث جاده ای در سومین یکشنبه ی نوامبر هر سال در تعداد زیادی از کشورهای دنیا برگزار می شود، در این همایش که صبح روز گذشته در هنرستان شهید چمران برگزار شد، ابتدا مهندس جانب اللهی مسئول واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت و عضو کمیته جامعه ایمن شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخت و با تشریح بار سنگین تصادفات در شهرستان، بهترین راه کاهش تلفات و مصدومین رانندگی را بالابردن فرهنگ رانندگی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی عنوان کرد.

در ادامه مهندس آقایی کارشناس مدیریت کاهش خطر با اشاره به اینکه میبد بعنوان یکی از 329 شهر جهانی معرفی شده بعنوان جامعه ایمن می باشد، بیان داشت: برنامه های جامعه ایمن در شهرستان درحال اجراست اما آمار حوادث ترافیکی در شهرستان همچنان نگران کننده است بطوریکه نوجوانان و جوانان موتورسوار، آمار بالایی را بعنوان قربانیان حوادث ترافیکی در شهرستان به خود اختصاص می دهند.

این عضو کمیته جامعه ایمن شهرستان، ضمن تشکر از همکاری شورای ترافیک شهرستان اظهار داشت: میبد شهرستانی است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی است بنابراین ما وظیفه داریم شهری ایمن را برای آنها فراهم کنیم.

مهندس آقایی با اشاره به اینکه بیشترین تلفات انسانی درون شهری مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران است، از آموزش و پرورش و رسانه ها درخواست کرد از طریق آموزش در زمینه کاهش تصادفات، فرهنگ سازی کنند.

قابل ذکر است در این مراسم یاد و خاطره دانش آموزان قربانی حوادث ترافیکی که در این مدرسه محصل بوده اند، گرامی داشته شد.


بازگشت