مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

Mother and Newborn Health  Research Center

(MNHRC) 

آیا می دانید نوزاد نارس اگر وزن کمتر از 2 کیلو گرم داشته باشد، ممکن است در معرض خطر نابینایی قرار گیرد؟ جهت پیشگیری از این مشکل، نوزاد نارس باید 4 تا 6 هفته بعد از تولد مورد معاینه چشم قرار گرفته و در صورت نیاز به درمان، اقدام لازم انجام گیرد آیا می دانید ایجاد فرصت برای بقاء و کیفیت بهتر زندگی نوزاد نارس و کاهش مرگ و میر نوزادان نارس از اهداف اصلی و نهایی مراقبت آغوشی مادر و نوزاد می باشد؟

تماس با ما

لینک های مفید

فرم ها و دستور العمل ها

اولویت های پژوهشی

واحدهای مرکز

اعضای مرکز

عناوین خبری مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

ما در این قسمت سعی می نماییم که اخبار مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد را با دقت و به سرعت در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعات این بخش شامل خبرهای تازه های سلامت مادران و نوزادان ، تشکیل جلسات شورای پژوهشی مرکز، برگزاری همایشها و کنگره ها، اخبار عمومی مرکز و واحدهای وابسته به مرکز و . . . می باشد.

کلیه اخبار سایت...

 • برگزاری جلسه ثبت ناهنجارهای مادرزای

  جلسه ‏ای تحت عنوان " ثبت ناهنجاری‏ های مادر زادی "  با حضور سه نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید.

  در این جلسه جناب آقای دکتر سعید دستگیری، مسئول ثبت ناهنجاری های مادرزادی وزارت بهداشت، اطلاعاتی راجع به نحوه ثبت ناهنجاری‏ های  مادرزادی در اختیار حاضرین در جلسه گذاشتند.

  جلسه ثبت ناهنجاری‏های مادرزادی ...

   

  قوانین مربوط به سقط جنین ...

 • فراخوان همکاری علمی با مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

   

   

  مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد جهت انجام فعالیت های پژوهشی و آموزشی در زمینه های بیماری ها و مشکلات مربوط به سلامت مادران و نوزادان و اجرای طرح های تحقیقاتی مادران و نوزادان آماده همکاری با اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پرسنل محترم علوم پزشکی می باشد.

   

 • Affiliation مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد :

   

  مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، یزد

   

  Mother and Newborn Health  Research Center, Shahid Sadoughi University of Medical Sciences, Yazd

 • بازدید معاون درمان وزیر بهداشت جناب آقای دکتر محمد حاجی آقاجانی از بخش  مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان شهید صدوقی یزد در تاریخ 30 دی ماه 94 

  ادامه مطالب ...

 • بازدید وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی از بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان شهید صدوقی یزد در اسفند ماه 94

  ادامه مطالب ...

 • بازدید دانشگاه علوم پزشکی خارکیف اوکراین

  بازدید جناب آقای دکتر Vladimir Lesovoy رئیس دانشگاه علوم پزشکی خارکیف اوکراین، خانم دکتر Anzhela Stashchak رئیس روابط بین الملل و خانم دکتر Maria Lisova متخصص زنان و پژوهشگر دانشگاه خارکیف اوکراین از بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان شهید صدوقی و مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد مورخ 30 اردیبهشت ماه 1395