مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

Mother and Newborn Health  Research Center

(MNHRC) 

آیا می دانید نوزاد نارس اگر وزن کمتر از 2 کیلو گرم داشته باشد، ممکن است در معرض خطر نابینایی قرار گیرد؟ جهت پیشگیری از این مشکل، نوزاد نارس باید 4 تا 6 هفته بعد از تولد مورد معاینه چشم قرار گرفته و در صورت نیاز به درمان، اقدام لازم انجام گیرد آیا می دانید ایجاد فرصت برای بقاء و کیفیت بهتر زندگی نوزاد نارس و کاهش مرگ و میر نوزادان نارس از اهداف اصلی و نهایی مراقبت آغوشی مادر و نوزاد می باشد؟

تماس با ما

لینک های مفید

فرم ها و دستور العمل ها

اولویت های پژوهشی

واحدهای مرکز

اعضای مرکز

عناوین خبری مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

ما در این قسمت سعی می نماییم که اخبار مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد را با دقت و به سرعت در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعات این بخش شامل خبرهای تازه های سلامت مادران و نوزادان ، تشکیل جلسات شورای پژوهشی مرکز، برگزاری همایشها و کنگره ها، اخبار عمومی مرکز و واحدهای وابسته به مرکز و . . . می باشد.

کلیه اخبار سایت...

 • گرامیداشت روز جهانی نوزادان نارس در بیمارستان شهید صدوقي يزد

  گرامیداشت روز جهانی نوزادان نارس در بیمارستان شهید صدوقي يزد برگزار شد

  روز هفدهم نوامبر همزمان با بیست و ششم آبان ماه مصادف  با روز جهانی نوزاد نارس است. هر سال قریب به ۱۵ میليون نوزاد نارس در جهان بدنيا مي آيند.

  به این مناسبت مراسم گراميداشت اين روز با حضور پزشکان و پرستاران محترم بخش نوزادان و با تزيين و مزين کردن بخش با عکس کودکان بهبود يافته جهت تقويت روحيه مادران حاضر برگزار گردید.

   

 • فراخوان همکاری علمی با مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

   

  مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد جهت انجام فعالیت های پژوهشی و آموزشی در زمینه های بیماری ها و مشکلات مربوط به سلامت مادران و نوزادان و اجرای طرح های تحقیقاتی مادران و نوزادان آماده همکاری با اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پرسنل محترم علوم پزشکی می باشد.

   

 •  

  انتشار نخستین شماره مجله مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد 

   مجله World Journal of Peri & Neonatology در سال 2017 توسط مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد وابسته به دانشگاه علوم پزشکی یزد راه اندازی شد. این مجله مقالات مختلف شامل علمی- پژوهشی، مروری، موردی، کارآزمایی بالینی، تفسیری، متاآنالیز و ... در زمینه های مختلف قبل و بعد از زایمان تا دوران نوزادی را برای بررسی و چاپ مدنظر قرار می دهد. هدف از انتشار این مجله افزایش سطح دانش و آگاهی بوسیله انتشار یافته های جدید در پزشکی درباره مادر و نوزاد می باشد. هیئت تحریریه مجله متشکل از سردبیر مجله، مدیرمسئول و اساتید متخصص از مؤسسات مختلف در ایران و نیز سراسر جهان است. مخاطبان WJPN شامل متخصصین پریناتولوژی، نئوناتولوژی، ژنتیک، زنان و زایمان، پرستاران NICU و ... می باشند.

  .نخستین شماره مجله در تابستان سال 2018 به چاپ رسید

  برای دسترسی به مقالات شماره نخست مجله کلیک کنید. 

   

 • مجله مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

  :Affiliation مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد 

   

  مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، یزد

  Mother and Newborn Health  Research Center, Shahid Sadoughi University of Medical Sciences, Yazd

   

   

   

 • گرامیداشت روز پرستار

  به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، مراسمی روز پنجشنبه مورخ 20/10/97 با همت دکتر نوری شادکام رئیس بخش NICU بیمارستان شهید صدوقی و پزشکان بخش، در جهت تجلیل از زحمات دلسوزانه پرسنل محترم پرستاری برگزار گردید.

 • بازدید جناب آقای دکتر میرزایی معاونت محترم تحقیقات و فناوری از مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد

  روز شنبه مورخ 13/11/97 آقای دکتر میرزایی معاون محترم تحقیقات و فناوری به همراه آقای دکتر رنجبر رئیس گروه برنامه ریزی و ارزیابی مراکز تحقیقاتی از مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد بازدید نمودند.

  در این بازدید آقای دکتر میرزایی ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز تحقیقات سلامت مادر و نوزاد در جریان فعالیت‌های مرکز قرار گرفتند.