سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر و "هفته دولت" را گرامی می داریم.

پنجم شهريورماه، روز داروسازي را گرامي می داریم.

 

 

 

 
 
 

 پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان به مناسبت هفته دولت و روز کارمند

 بنام خداوند مهرآفرین
هشتم شهریور ماه، یادآور کوچ دو پرستوی سبک بال رفته تا عرش رجایی و باهنر است؛ دو معلم بزرگ عمل، دو آموزگار وارسته که پیشه شان انسانیت و خلوص بود. به راستی که شهیدان گرانقدر این روز، اسطوره کامل اخلاص و عمل بودند.
هفته دولت و به ویژه روز کارمند فرصت مغتنمی برای تجلیل از انسان‌های شایسته‌ای است که هدفشان خدمت به مرم و کسب رضای پروردگار است. آنان که همه همت و تلاششان، گشایش گره‌های زندگی انسان‌ها، رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه است.
ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت و روز کارمند را به همه خدمتگزاران کشور به ویژه همکاران پرتلاش خود در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان تبریک گفته؛ توفیق، سعادت و سربلندی روز افزون همه همکاران ارزشمندم را در راه تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمتگزاری به مردم شریف منطقه از درگاه ایزد منان خواستارم. امید است با توکل به خداوند متعال و تمسک به حضرات معصومین (ع)، صداقت کاری، همدلی، قانونمندی و مسئولیت پذیری در راستای ارتقاء فعالیت های مجموعه بزرگ شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان در آینده گام های مؤثر و بلندتری برداریم.


دکتر سیّد محمّد پورهاشمی اردکانی
مدیر شبکه بهداشت و درمان
شهرستان اردکان

 برگزاری کارگاه آموزشی فرآیند پرستاری در بیمارستان ضیایی اردکان

کارگاه آموزشی فرآیند پرستاری  با تدرس دکتر فرنیا از اساتید مجرب و صاحب نظر دانشکده پرستاری یزد در تاریخ 1/6/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی اردکان برگزار شد.در این کارگاه در خصوص اصول و فرآیند پرستاری از اصول نظری تا عملی مباحثی به صورت کار گروهی ارائه شد،این دوره  دارای نه امتیاز آموزش مداوم پزشکی می باشد  و گروه هدف شامل کارشناس پرستاری،مامایی ،اتاق عمل و بیهوشی استف شایان ذکر است  ادامه دوره در تاریخ3/6/94 با حضور دکتر فرنیا، حیدری، سوپر وایزر آموزشی و کریمی ، مدیر پرستاری بیمارستان برگزار می شود.

 برگزاری دوره آموزشی تریاژ به روش ESI در بیمارستان ضیایی

 دوره آموزشی تریاژ به روش ESI در تاریخ 31/5/94  در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد.در این دوره که پرستاران ،بهیاران و پزشکان اورژانس حضور داشتند،دکتر خلیل کارگر،پزشک اورژانس در خصوص اصول تریاژبیمارستانی، سطوح و مراحل تریاز به روش ESI ،مباحثی ایراد نمودند و سپس شرکت کنندگان سناریوهایی در خصوص سطوح تریاژ عنوان نمودند ،لازم به ذکر است اورژانس بیمارستان ضیایی با در نظر گرفتن فضایی مبنی بر انجام تریاژ ،این برنامه را در تمام شیفت های ،جهت رسیدگی هر چه سریعتر و بهتر حال بیماران اورژانس اجرا می نماید.

 پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان به مناسبت روز پزشک

 هوالشافی

قلم کی تواند که بلندای کار قدسی تان را بنگارد و زبان نیز الکن است از بیان آن؛
اول شهریورماه، زادروز دانشمند بزرگ و طبیب برجسته و نامدار ایرانی، شیخ‌الرئیس ابو علی سینا که به شایستگی روز پزشک نامگذاری شده را به شما عزیزان گرانقدرکه با تلاشی خستگی ناپذیر وظیفه خطیر خود را به انجام می رسانید، تبریک و تهنیت عرض نموده، امیدوارم در پناه حضرت حق جلّ و علا و تحت توجّهات حضرت ولیّ عصر (عج) و در سایه وفاق و همدلی روز افزون در جهت ارتقاء کیفیت درمان، رضایتمندی مراجعین و حفظ ارزش ها، توفیق یارتان باشد.
سبز باشید و برقرار تا شکوفه های مهر پروردگار بر دستانتان بشکفد و خداوند با دستانتان بندگان دردمندش را نوازش کند و فرشتگان مهربانی بال هایشان را بر شانه هایتان بنشانند تا التهاب بدن های رنجور را به سرانگشت نوازشتان تسکین بخشند. روز پزشک بر شما همکار گرامی مبارک باد.


دکتر سید محمد پورهاشمی اردکانی
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان
شهریورماه 1394

 عیادت  خادمین امام رضا (ع) از بیماران در بیمارستان ضیایی

بیمارستان ضیایی در تاریخ 30/1/94 ،به مناسبت میلاد هشتمین نور آسمانی میزبان خادمین امام رضا(ع) بود ، خدام با در دست داشتن پرچم مقدس هشتمین امام شیعیان از بیماران بیمارستان ضیایی عیادت نمودند و بیماران و پرسنل هر کس در حد ارادت خود اشک ریختند و از ضامن آهو برای شفای بیماران خود التماس دعا نمودند .پخش صلوات خاصه امام رضا از پیج بیمارستان حال و هوای معنوی به فضا بخشیده بود .

 برگزاری دوره آموزشی نحوه برخورد با بیمار در حال احتضار

دوره آموزشی نحوه برخورد با بیمار در حال احتضار در تاریخ21و22/5/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد . این دوره با تدریس خانم هاشمی و با بیان صحبت هایی پیرامون چگونگی برخورد با بیمار و اطرافیان بیمار در حال احتضار و حاج آقای محسنی ،با بیان احادیثی از ائمه اطهار در مورد مرگ  و وظایف کادر درمان در مقابل مریض محتضر برگزار شد .گروه هدف این دوره پرسنل رسته بهداشتی - در مانی با مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و دارای شش ساعت پودمان آموزشی می باشد.

 حضور روحانی دربخش های بیمارستان ضیایی

با توجه به نیاز بیماران به آگاهی در مورد مسائل شرعی ،مدیریت بیمارستان ضیایی اقدام به هماهنگی جهت حضور روحانی در شیفت های مختلف جهت پاسخ به سوالات شرعی بیماران من جمله:تیمم ،وضوی جبیره ،احکام نجاست و طهارت و... نمود،شایان ذکر است این کار به تفکیک جنسیت جهت راحتی حال بیماران صورت می گیرد .

 برپایی غرفه های سنجش سلامت و جمعیت در مجموعه نمایشگاه پاتوق ایرانی در اردکان

 نظر به برنامه برپایی نمایشگاه های پویایی و بالندگی جمعیت در سراسر کشور، به همت شبکه بهداشت و درمان و کانون فرهنگی بسیج شهرستان اردکان، غرفه های سنجش سلامت و راز زندگی با هدف مشاوره و فرهنگ سازی افزایش جمعیت با ازدواج به موقع و فرزندآوری سالم در محل پارک آزادی جنب آب نما بر پا شد. در این نمایشگاه که از تاریخ 8 لغایت 15 مرداد ماه از ساعت 30/8 تا 30/11 شب برای بازدید عموم دایر است، پرسنل بهداشتی درمانی شبکه بهداشت و درمان به ارائه خدمات از جمله سنجش فشار خون، اندازه گیری وزن مراجعین و انجام مشاوره می پردازند. درغرفه راز زندگی هم تابلوهای پویایی جمعیت از آمادگی برای ازدواج، مراقبت های پیش و بعد زایمان، فرزندآوری و فرزند پروری به معرض نمایش گذاشته شده و ضمن آموزش و مشاوره مراجعین توسط پرسنل بهداشتی، بروشورهای آموزشی توزیع می گردد.

 برگزاری دوره آموزشی مراقبت های پرستاری در بیماران ارتوپدی

 دوره آموزشی مراقبت های پرستاری در بیماران ارتوپدی روز پنج شنبه 8/5/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد. در این جلسه که سر پرستار و پرستاران بخش جراحی حضور داشتند دکتر سلطان محمدی،متخصص ارتوپدی در خصوص سندرم کمپارتمان و علائم و درمان ،مراقبتهای پرستاری پس از اعمال جراحی ارتوپدی،مراقبت ها در تراکشن پوستی و اسکلتی،علائم و تشخیص آمبولی چربی،آمبولی ریه و DVT صحبت نمودند و در پایان به سوالات پرستاران در خصوص بیماران ارتوپدی پاسخ داده شد.

 برگزاری دوره آموزشی شیر مادر در خانه بهداشت احمد آباد

 دوره آموزشی شیر مادر در تاریخ 7/5/94 به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی شیر مادر(10 _ 16 مرداد ماه) در خانه بهداشت احمد آباد برگزار شد .در این دوره که با حضور رشیدی،کارشناس بهداشت عمومی بیمارستان ضیایی و طباطبایی،ماما شاغل در خانه بهداشت احمد آباد برگزار شد،مباحثی از قبیل نحوه صحیح شیر دهی،چگونگی ذخیره شیر مادر در مادران شاغل،مشاهده نحوه شیر دهی و کمک به مادران در امر شیردهی،فواید شیر مادر و عوارض استفاده از شیر مصنوعی و شیشه پستانک به رابطین بهداشتی و مادران باردار و شیرده ارائه شد ،در پایان نیز به سوالات مادران در این زمینه پاسخ داده شد .

 پیام تسلیت به مناسبت در گذشت سلاله پاک حضرت زهرا، سید احمد هاشمی

  انَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعون

جناب آقای دکتر سید محمد پورهاشمی :

هرآنچه خداوند بزرگ مقدّر می فرماید، هیچ بنده ای را توان تفسیر آن نیست و برآنچه که حکمت متعالی اش تعلق می گیرد، هیچ کسی را جرأت تغییر و تعدیل نیست. بدینوسیله درگذشت پدر خانم گرامیتان را به شما و خانواده داغدار وی و سایر بازماندگان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید طلب مغفرت و علّو درجات و برای خانواده آن عزیز و بازماندگان صبری سترگ برای تحمل این مصیبت بزرگ مسئلت می نماییم. روحش قرین رحمت واسعه الهی باد. 

"مدیریت و کلیه کارکنان بیمارستان ضیایی"

 عیادت بالاترین مقام اجرایی استان از بیماران در بیمارستان ضیایی

میرمحمدی استاندار یزد در تاریخ 2/5/94 از بیماران بیمارستان ضیایی عیادت نمود. در این عیادت که با همراهی اسماعیلی ،فرماندار و دکتر پورهاشمی، رئیس بیمارستان ضیایی انجام شد در ابتدا از کلیه  بخش ها و واحدهای بیمارستان  بازدید نموده و به پای درد و دل بیماران و میزان رضایتمندی آنها از درمانشان نشست ،در پایان از طرح های در حال توسعه بیمارستان بازدید نموده و توضیحاتی از جانب دکتر پورهاشمی جهت انجام طرح ها ارائه شد.

لـیست پزشکان پـاراکلـینـیک بیمارستان ضیائی شهرستان اردکان

لـیست پزشکان پـاراکلـینـیک بیمارستان ضیائی شهرستان اردکان در دو شیفت صبح و عصر به شرح ذیل اعلام میگردد:

لـیست پزشکان پـاراکلـینـیک 

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت برادر زاده همکاران گرامی،خانم ها رشیدی

هر لحـظه که قلـبم در سينـه ي ديگري مي تپد در آسمان احـساس مي کنم زنده هستم و هر لحظه آن قلـب پاک با خدا راز و نياز ميکند فرشتـگان مقرب لبخند زنان به سويم ميآيند واز من قدرداني ميکنند .هر قدم خيـري که بر ميدارد و هر نفـس راحتي که استشمام ميـکند و... هر يا ربـي که ميگـويد با گوش جان ميشـنوم.

به راستي اهدا و هديه کردن زندگی، پس از مرگ مغزي چقدر زيباست زيرا گوئي تولدي دوباره يافته ايم و مرگ هيچ گاه به سراغمان نيامده است .ما در کالبد انساني ديگر قادر خواهيم بود دستان گرم و نوازشگر مادر و پدر را لمس کرده و زيباي طبيعت را احساس کنيم و به هر که دوستش داريم کمک کنيم .من بندگي کردم و آن امانتي ها را بخشيدم به آن کس که خالقش مي خواست.

 خانم ها رشیدی درگذشت ناگهانی برادر زاده گرامیتان ،محمد عزیز را به شما تسلیت عرض نموده و آرزو میکنیم که وسعت صبر خانواده ی این عزیز به اندازه ی دریای غمشان باشد ،با هم دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت کند.

"مدیریت و کلیه کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان"

 پیام تسلیت به مناسبت درگذشت همکار ارجمند حاج علی بمان عباسی

اِنّا للّه وَ اِنّا اِلَیهِ راجِعوُن 
"سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز      مرده آن است که نامش به نکوئی نبرند"

متاسفانه با خبر شدیم همکار عزیزمان مرحوم حاج علی بمان عباسی به رحمت خدا رفته در گذشت این عزیز که 30 سال از عمر با عزت خود را در خدمت به سیستم بهداشت و درمان بکار گرفت موجت تأسف و تألم خاطر تمامی همکاران گردید ،هرچند که تاب فراق و هجران سخت و دشوار است، لیکن تقدیر الهی را جز صبر و بردباری چاره ای نیست. از خدواند بزرگ برای آن سفر کرده غفران واسعه الهی و برای کلیه بازماندگان محترم صبری جمیل و اجری جزیل را مسئلت می داریم. 

 بیان احکام و مسائل شرعی در بیمارستان ضیایی

 از جمله دغدغه های بیماران و پرسنل شاغل در بیمارستان ها مسائل شرعی و عدم آگاهی کافی در این زمینه است.به همین منظور روابط عمومی بیمارستان ضیایی اردکان دوشنبه23/4/94 جلسه ای تشکیل داد تا مسائل شرعی و احکام پزشکی برای همکاران بیان گردد.

در این جلسه که با حضور حجت الاسلام مهدوی زاده ،کارشناس مسائل شرعی تشکیل گردید،ابتدا توسط ایشان اهم مسائل در رابطه با نجاسات،نماز و روزه بیماران و مکان نمازگزار در بیمارستان مطالبی بیان داشت،در ادامه جلسه سوالاتی توسط همکاران مطرح و توسط ایشان پاسخ های لازم داده شد.این جلسه با حضور شاکر مدیر بیمارستان و بیش از سی نفر از پرسنل و سر پرستاران و مسئولین واحدها تشکیل گردید

 برگزاری نمایشگاه عکس حجاب و عفاف  در بیمارستان ضیایی

بیست و یکم تیر ماه به نام حجاب و عفاف نامگذاری گردیده است ،که این نامگذاری اهمیت بحث حجاب و عفاف را تداعی می کند.روابط عمومی بیمارستان ضیایی به منظور گرامیداشت این روز و با توجه به اهمیت بحث حجاب و لزوم رعایت آن توسط همکاران و مراجعین با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر اردکان اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر حجاب و عفاف نموده است.در این نمایشگاه ده ها پوستر در زمینه حجاب و عفاف به نمایش گذاشته شده است ،این نمایشگاه به مدت ده روز برپا می باشد.

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ طرح مبتنی بر عملکرد

با اجرای طرح مبتنی بر عملکرد در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ابهامات و اشکالاتی در این زمینه بوجود آمده بود که مسئولین دانشگاه را برآن داشت تا با حضور در واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزدبه تشریح این طرح و پاسخ به شبهات بپردازند .شنبه20/4/94 بیمارستان ضیایی میزبان این میهمانان بود.

دکتر وفایی نسب معاون توسعه مدیریت و منابع به همراه جراحی ،مدیر پرستاری دانشگاه و نیکوکاران مدیر روابط عمومی دانشگاه ساعت یازده و نیم صبح و پس از یک ساعت تاخیر وارد سالن آموزش بیمارستان شده و به جمع کثیری از پرسنل بیمارستان که در سالن حضور داشتند پیوستند.در ابتدای این جلسه دکتر وفایی نسب به تشریح طرح مبتنی برعملکرد پرداخت و توضیحاتی در این رابطه ارائه نمود .در ادامه سوالات حاضرین که مکتوب شده بود و توسط مدیر روابط عمومی قرائت شد و توسط مسئولین حاضر پاسخ داده شد،که بعضی از توضیحات برای حاضرین قانع کننده نبود و سبب بیان سوالات حضوری گردید .این جلسه به دلیل کمبود وقت ناتمام ماند و به پیشنهاد دکتر پورهاشمی ،سرپرست بیمارستان و تایید دکتر وفایی نسب مقرر گردید جلسه ای پس از پرداخت این طرح در ماههای فروردین و اردیبهشت مجددا در بیمارستان تشکیل گردد تا به سوالات حاضرین پاسخ داده شود.

  تشکیل کمیته رفاهی در بیمارستان

به منظور انجام امور رفاهی جهت کارکنان بیمارستان و در جهت بررسی راهکارهای مناسب جهت این امور، جلسه ای با حضور سرپرست بیمارستان تشکیل گردید . در این جلسه که شاکر مدیر بیمارستان ،کریمی،مدیر پرستاری ،هاتفی ،مسئول خدمات و عباسی،مسئول اتاق عمل حضور داشتند،پس از بحث و تبادل نظر در رابطه با اقدامات مورد نیاز تصمیماتی اتخاذ کردند.معرفی اعضای کمیته رفاهی ،رایزنی با بعضی کارخانجات و مراکز خرید در جهت تخفیف ویژه به پرسنل و نیاز سنجی از پرسنل برای اقدامات رفاهی و احداث پاراکلینیک جدید از اهم مصوبات این جلسه بود.

 عیادت مسئولین از همکار بازنشسته

 دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان به همراه مدیر و تعدادی از پرسنل بیمارستان  با حضور در منزل محمد علی ارشادی از وی عیادت نمودند.در این دیدار مدیر شبکه بهداشت و درمان  ضمن دلجویی از وی نسبت به بیماری و اقداماتی که در این رابطه  برای ایشان صورت گرفته سوالاتی مطرح و برای وی آرزوی شفای کامل نمودند.سایر دیدار کنندگان نیز برای بهبودی حال این بازنشسته دعا نمودند. لازم به یاد آوری است محمد علی ارشادی از بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان اخیرا مورد عمل جراحی قرار گرفته و مدتی است در منزل بسر می برد.

 برگزاری مراسم ختم مرحوم سید جلال میر قانعی

 در پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان و همزمان با ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) یکی از همکاران باز نشسته بیمارستان  ضیایی که از خانواده سادات بود ،دارفانی را وداع گفت.به همین مناسبت از سوی بیمارستان ضیایی مراسم ختم آن مرحوم صبح روز یکشنبه14/4/94 در مسجد جعفر زاده برگزار گردید ، در این مراسم که با حضور گرم مردم اردکان  و بویژه همکاران شاغل و باز نشسته شبکه بهداشت و درمان همراه  بود،در رابطه با فضیلت ماه مبارک رمضان و شخصیت آن مرحوم سخنانی بیان شد ،لازم بذکر است مرحوم میر قانعی 30 سال ازعمر با برکت خود را در بیمارستان ضیایی  و در واحد تغذیه سپری کردند.

 پیام تسلیت به مناسبت در گذشت همکار گرانقدر،مرحوم سید جلال میر قانعی

 اِنّا للّه وَ اِنّا اِلَیهِ راجِعوُن 
"سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز      مرده آن است که نامش به نکوئی نبرند"

متاسفانه با خبر شدیم همکار عزیزمان مرحوم سید جلال میرقانعی به رحمت خدا رفته در گذشت این عزیز که 30 سال از عمر با عزت خود را در خدمت به سیستم بهداشت و درمان بکار گرفت موجت تأسف و تألم خاطر تمامی همکاران گردید ،هرچند که تاب فراق و هجران سخت و دشوار است، لیکن تقدیر الهی را جز صبر و بردباری چاره ای نیست. از خدواند بزرگ برای آن سفر کرده غفران واسعه الهی و برای کلیه بازماندگان محترم صبری جمیل و اجری جزیل را مسئلت می داریم. 


"روحشان شاد یادشان گرامی"

 برگزاری مرحله سوم آزمون کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی اردکان

 سه شنبه 9/4/94 سومین و آخرین مرحله از آزمون کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی برکزار گردید .در این آزمون که در سالن آموزش بیمارستان برگزار شد ، 70 نفر از پرسنل خدمات از بیمارستان  و سایر واحدهای شبکه بهداشت و درمان حضور داشتند و به 43سوال  از کتاب کمک بهیاری پاسخ دادند .شرکت کنندگان در این آزمون دوره فوق را درکلاس هایی که حدود 5 ماه طول کشید گذرانده و به سوالاتی درزمینه  بهداشت و درمان پاسخ گفتند.

دکتر حیدری ،سوپروایزر آموزشی بیمارستان ضیایی اردکان هدف از برگزاری اولین دوره از کمک بهیاری را تربیت کمک بهیار عنوان کرد و افزود پذیرفته شدگان این آزمون ها تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی، بعنوان کمک بهیاردر بخش های بستری مشغول بکار خواهند شد .

 قرائت روزانه یک جزء کلام الله مجید در بیمارستان ضیایی به مناسبت ماه مبارک رمضان

 یکی از فرائض ماه مبارک رمضان قرائت کلام الله است که مسلمانان توجه ویژه ای به آن دارند ،د ر بیمارستان ضیایی قرائت قرآن کریم در طول سال ،پنج شنبه هر هفته و همچنین روزانه بعد از نماز ظهر و عصر انجام می پذیرد که با شروع ماه مبارک رمضان این عمل حسنه بصورت قرائت یک جزء و بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نماز خانه بیمارستان انجام می گردد.از دیگر اقدامات فرهنگی در این ماه مبارک بیان احکام در بین نماز ظهر و عصر است که با استقبال نمازگزاران روبرو گردیده است.

 برگزاری نمایشگاه عکس ودیعه الهی در بیمارستان ضیایی

 ششم تیرماه سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری می باشد .در این روز که ایادی استکبار سعی داشتند با انجام ترور، یکی از سرمایه های بزرگ انقلاب  را از بین ببرند با عنایت پروردگار ناکام مانده  و رهبر معظم انقلاب تنها مجروح گردیده تا مردم ایران اسلامی و مسلمانان جهان در سال 1368 و پس از رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی از فیض رهبری مقام عظمی ولایت محروم نمانند.به همین مناسبت روابط عمومی بیمارستان با  همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اردکان اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس تحت عنوان ودیعه الهی نموده است ،این نمایشگاه که تصاویر و پوسترهایی از رهبری معظم انقلاب به نمایش گذاشته شده است تا یک هفته در راهروی جنب آزمایشگاه برپا خواهد بود.

 اجرای برنامه توسط هنرمندان یزدی،در بخش اطفال بیمارستان ضیایی

در اولین روز از فصل تابستان دو نفر از هنرمندان یزدی با حضور در بخش اطفال برای کودکان بستری برنامه شاد و طنز اجرا کردند،مهدی صفوی زاده که به سلطان خنده ایران مشهور است،بهمراه مجید وزیری ،خواننده و گروهی از هنرمندان آوای کویر اردکان ظهر روز دوشنبه 1/4/94 وارد بخش اطفال شده و برای دلجویی از کودکان بستری برنامه های شاد همراه با مسابقه اجرا کردند ،این هنرمندان که مدت 5 شب جهت دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت در کانون فرهنگی امام خمینی اردکان جشن خیریه برپاکرده بودند،هدف خود از این اقدام را دلجویی و شاد کردن کودکان بستری اعلام نمودند در این برنامه کودکان بستری در بخش نیز ضمن قرائت شعر و دکلمه برای شفای بیماران دعا کردند.

 برگزاری آزمون کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

با پایان یافتن دوره تربیت کمک بهیار در بیمارستان ضیایی مرحله اول آزمون این دوره سه شنبه 23/3/94 و مرحله دوم شنبه30/3/94 در سالن آموزش برگزارشد .

در این آزمون که بیش از 70 نفر از پرسنل خدمات از بیمارستان و سایر واحدهای شبکه بهداشت و درمان  شرکت نموده بودند ،شرکت کنندگان به سوالات در زمینه های مختلف بهداشتی و درمانی پاسخ دادند .لازم به ذکر است با توجه به سیاست وزارت بهداشت  ،درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد این دوره چهار ماهه برگزار گردید و قبول شدگان  در آزمون ، پس از مصاحبه بعنوان کمک بهیاردر خدمت بیماران خواهند بود.

 آغاز ساخت پروژه مرکز اسناد،کتابخانه و موزه پزشکی دکتر جواد حایریان

عصر جمعه 22/3/94 ساخت پروژه مرکز اسناد،کتابخانه و موزه پزشکی دکتر جواد حایریان در بیمارستان ضیایی توسط دکتر موهبتی معاون محترم امور مجلس وزیر بهداشت و درمان  و آموزش پزشکی آغاز گردید.دراین مراسم که دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ،دکتر میرجلیلی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد،حجه الاسلام شاکر ،امام جمعه محترم،مهندس اسماعیلی ،فرماندار،اعضای شورای شهر وخانواده مرحوم دکتر حائریان و سایر مسئولین دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان حضور داشتند ،کلنگ این پروژه به زمین زده شد .

در ادامه دکتر تابش،نماینده مردم اردکان در مجلس و دکتر پورهاشمی ،مدیر شبکه بهداشت و درمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پزشک فرهیخته دکترجواد حائریان مطالبی در رابطه با اخلاقیات این پزشک بیان نمودند.

 برگزاری دوره تفسیر آزمایشات روتین در بیمارستان ضیایی

دوره آموزشی تفسیر آزمایشات روتین در دو نوبت 19/3/94 و 27/3/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی با تدریس افتخاری،دانشجوی کارشناسی ارشد مراقبت های ویژه برگزار گردید ،در این دوره که دارای 8ساعت پودمان آموزشی می باشد ،باحضور پرستاران ،بهیاران ،تکنیسین اتاق عمل برگزارشد ،افتخاری به بیان تفسیر گازهای خون شریانی و... پرداخت .

 توصیه های مهم در پیشگیری از ابتلا به بیماری جدی تب مالت

با توجه به افزایش شيوع بيماري جدي و ناتوان کننده تب مالت در سطح شهرستان، جهت پيشگيري از ابتلا به اين بيماري منتقله از دام های آلوده بر رعایت موارد ذيل تأکید جدی مي گردد:
1- مصرف پنير پاستوريزه يا پنير محلي (گاو يا گوسفند) که حداقل 3 ماه در آب نمک 17 درصد ( 170گرم نمک در يک ليتر آب) نگهداري شده است. توجه داشته باشيد يکي از مهمترين علل افزايش بيماري در اردکان مصرف پنير بز و گوسفند محلي و خانگي بوده است.
2- جوشاندن شير خام قبل از مصرف به مدت حداقل 3 دقيقه
3- پرهيز از مصرف هرگونه فراورده لبني که از شيرخام تهيه شده حتي به مقدار کم ( بستني سنتي، آغوز، سرشير، پنير محلي و ....)
یادمان باشد: پيشگيري از بيماري تب مالت بسيار ساده ولي درمان آن بسيار سخت و طولاني مدت است.

 جلسه توجیهی خدمات بیمارستان ضیایی

در پی انتصاب هاتفی بعنوان مسئول جدید خدمات بیمارستان جلسه توجیهی پرسنل خدمات عصر روز پنج شنبه 31/2/94 در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار گردید،در این جلسه مسئول خدمات ضمن تشکر از همراهی پرسنل خدمات  از آنان خواست تا با دقت نظر و توجه بیشتر به کار خود ادامه داد و رسیدگی به امور بیمارستان را در اولویت کار خود قرار دهند.وی با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت پذیرش بیماران در بیمارستان تقریبا دو برابر شده است از همکاران خواست تا با همدلی و همزبانی با سایر پرسنل بیمارستان یاری گر مسئولین باشند.در این جلسه حاضرین به طرح مسائل و مشکلات خود پرداخته،که از سوی مسئول خدمات پاسخ های لازم ارائه گردید.

 برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در بیمارستان ضیایی

 به مناسبت اعیاد شعبانیه ،مراسم جشنی همراه با مولودی خوانی در تاریخ 31/2/94 درنماز خانه بیمارستان برگزار گردید .

در این مراسم که همراه با قرائت زیارت عاشورا همراه بود  مداح اهل بیت علیرضا ملایی با قرائت اشعاری این اعیاد را گرامی داشت.لازم به ذکر است مراسم قرائت قرآن و زیارت عاشورا پنج شنبه هر هفته در نماز خانه بیمارستان برگزار میگردد.

 دیدار مسئولین بیمارستان ضیایی با امام جمعه جدید

در پی انتصاب  حجه الاسلام شاکر بعنوان امام جمعه جدید اردکان دکتر پورهاشمی،سر پرست بیمارستان بهمراه سایرمسئولان چهارشنبه29/2/94 با حضور در دفتر امام جمعه با وی دیدار کردند.

در این دیدار که با هدف عرض تبریک و ارائه گزارش صورت گرفت دکتر پورهاشمی ضمن معرفی حاضرین اهم اقدامات صورت گرفته در بخش بهداشت و درمان  را بیان نمود .وی اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور را یکی از طرح های مهم و لازم اعلام نمود و افزود هدف بخش بهداشت و درمان کم کردن دغدغه های مردم ، بخصوص در زمینه درمان است،که با این طرح تا حدودی دولت موفق عمل نموده است. دکتر پورهاشمی همچنین با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری اظهار امیدواری کرد تمام دستگاهها و نهادها با همدلی و همزبانی بتوانند خدمتگزار مردم باشند.شاکر ،مدیر بیمارستان و مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی اردکان نیز در این دیدار ضمن تبریک ،گزارشی از عملکرد بیمارستان و بسیج جامعه پزشکی بیان نمود،بیکی مسئول حراست ،ابوطالبی مسئول بسیج اداری کارگری و هاتفی مسئول روابط عمومی بیمارستان نیز در این دیدار مطالبی بیان داشتند .لازم به ذکر است دکتر امتیازی،رئیس دانشکده طب سنتی ، اعلایی ،رئیس مرکز بهداشت و سرافراز ،مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نیز در این دیدار حضور داشتند.

 برگزاری آزمون استخدامی پیمانی در بیمارستانهای اردکان و میبد

نظر به اینکه دانشگاه علوم پزشکی یزد در نظر دارد تعدادی کادر درمانی جهت بیمارستانهای اردکان و میبد بصورت پیمانیاستخدام نماید ،بدینوسیله به اطلاع عموم مردم عزیزمی رساند،فراخوان رشته های شغلی مورد نیاز در سایت اینترنتی دانشگاه علوم پزشکی یزد به نشانی:www.azmoon.ssu.ac.ir بارگذاری شده است،در ضمن مهلت ثبت نام تا تاریخ 2/3/94بوده و آزمون مربوطه در روز جمعه مورخ8/3/94 برگزار خواهد شد.

"روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان"

 در راستای طرح تحول نظام سلامت

در ادامه اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و با توجه به نزدیک شدن پایان طرح بزرگ سر شماری بهداشتی شهرستان اردکان ،بدینوسیله از خانوارهایی که تا کنون سرشماری نشده اند تقاضا می شودبا مراجعه به پایگاهها و مراکز بهداشتی تحت پوشش نسبت به تکمیل فرم پرسش نامه اقدام نمایند.بدیهی است ادامه ارائه خدمات بهداشتی _ در مانی منوط به تکمیل پرسش نامه سرشماری خواهد بود .

"روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان"

 برگزاری دوره آموزشی ارزیابی تغذیه ای بیماران در بیمارستان ضیایی

   دوره ی اموزشی ارزیابی تغذیه ای بیماران در تاریخ 24/2/94 در سالن آموزش بیمارستان با ارائه ی خانم حائری،کارشناس تغذیه برگزار گردید.ایشان توضیحاتی پیرامون سوء تغذیه که سبب افزایش طول بستری بیماران و همچنین افزایش هزینه های درمان می شود ارائه داده  وغربالگری تغذیه ای بیماران را راهی جهت مساعدت بیماران دانسته ،ایشان تاکید نمودند که بیماران در معرض خطر بالا و دچار سوء تغذیه را باید شناسایی و از بدتر شدن این بیماران پیشگیری نمود.شایان ذکر است است این دوره با استقبال پرستاران روبرو شد.

 اخذ برند مسئولیت پذیری اجتماعی بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان

 چهارشنبه 30/1/94 سالن همایش های صدا و سیما ی تهران میزبان سازمانهای مختلف جهت دریافت برند مسئولیت پذیری اجتماعی بود. این همایش با حضور کریمی،مدیر پرستاری،محمودیان،مسئول بهیود کیفیت ،حیدری سوپر وایزر آموزشی از بیمارستان ضیایی به نمایندگی از ریاست بیمارستان صورت گرفت ،این برند نشانگر مسئولیت پذیر بودن سازمان در قبال جامعه ،محیط،مردم و... می باشد ،اقداماتی از قبیل:رعایت حقوق گیرنده خدمت،طرح تکریم ارباب رجوع،بی خطر سازی زباله ها،تفکیک پسماندهای عفونی و غیر عفونی،follow up بیماران و... از جمله اقدامات انجام گرفته در بیمارستان ضیایی در راستای این برند می باشد .

 برگزاری اردوی فرهنگی _ ورزشی کارمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان 

به مناسبت هفته سلامت اردوی یکروزه در محل امامزاده عبدالله ارموده عقدا از طرف بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردکان برگزار گردید.در این اردو که عصر روز پنج شنبه 17/2/94 برگزار گردید ،بیش از شصت نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان با مراجعه به بیمارستان ،با دو دستگاه مینی بوس و تعدادی وسایل نقلیه شخصی به طرف روستای ارموده از توابع بخش عقداحرکت کردند ،این عده پس از پیاده روی در منطقه ،در اقامه نماز مغرب و عشا شرکت نموده و سپس به قرائت دعای ملکوتی کمیل پرداختند.حاج عباس بمانی از قاریان و مداحان عقدا با نوای گرم خود حاضران را به فیض رساندند.

 معرفی مسئول جدید پلی کلینیک تخصصی در بیمارستان ضیایی

 از سوی ریاست بیمارستان ،مسئول جدید پلی کلینیک تخصصی بیمارستان ضیایی تعیین و معرفی گردید،باتوجه به ادامه تحصیل مجتبی فتاحی ،مسئول سابق پلی کلینیک تخصصی ،درمقطع دکتری،از سوی دکتر پورهاشمی ،مدیریت بیمارستان ،خانم سیده ماهرخ هاشمی بعنوان مسئول جدید پلی کلینیک تخصصی تعیین و مشغول بکار گردید،هاشمی که از پرستاران پر تلاش و با سابقه بیمارستان می باشند ،اخیرا در سمت سوپروایزر مشغول خدمت بودند که با توجه به توانایی ایشان این سمت جدید به وی واگذار گردید.

 برگزاری مراسم تقدیر از اساتید دوره کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

 مراسم تقدیر از اساتید دوره کمک بهیاری به مناسبت گرامیداشت مقام معلم ، در تاریخ 17/2/94 در نماز خانه بیمارستان ضیایی برگزارشد . در ابتدا به رسم همیشگی پنج شنبه ها ،برنامه با قرائت زیارت عاشورا آغاز شد سپس از اساتیدی که تمام تلاش خود را جهت ارتقا و آموزش افراد قرار داده بودند تشکر و قدردانی بعمل آمد .این مراسم باحضور دکتر پورهاشمی ،رئیس بیمارستان،شاکر ،مدیر بیمارستان،کریمی،مدیر پرستاری ،حیدری ،سوپروایزر آموزشی،هاتفی،مسئول روابط عمومی بیمارستان و پرسنل بیمارستان برگزار شد.شایان ذکر است که دوره های کمک بهیاری از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 مراسم گرامیداشت روز ماما دربیمارستان ضیایی

 مراسم گرامیداشت روز ماما در تاریخ 15/2/94 در بیمارستان ضیایی برگزار شد .در این مراسم که با حضور دکتر پورهاشمی،رئیس بیمارستان،شاکر،مدیر بیمارستان ،اعلایی ،رئیس شبکه بهداشت و درمان ،کریمی ،مدیر پرستاری و هاتفی ،مسئول روابط عمومی بیمارستان برگزار شد با حضور در اتاق زایمان این مرکز و اهدا گل و شیرینی از زحمات شبانه روزی پرسنل زحمت کش اتاق زایمان تشکر و قدردانی نموده و برای آنها آرزوی سلامتی نموده تا بتوانند گل لبخند را بر لبان پدران و مادران چشم به راه بنشانند.

 برگزاری دوره آموزشی تفسیر الکتروکاردیو گرافی در بیمارستان ضیایی

 دوره آموزشی تفسیر الکترو کاردیوگرافی در بیمارستان ضیایی برگزار می شود.این دوره ، با تدریس دکتر عابدی،متخصص قلب و عروق هر هفته،سه شنبه و چهار شنبه ها در سالن آموزش برگزار می شود و گروه هدف این دوره شامل کلیه پرستاران می باشد . شایان ذکر است که این دوره با استقبال پر شور پرسنل پرستاری روبروشده است.

 حضور ارزیابان اعتبار بخشی در بیمارستان ضیایی اردکان

 ارزیابان اعتبار بخشی در تاریخ 30/1/94 در بیمارستان ضیایی حضور یافتند و به بررسی اقدامات صورت گرفته در این زمینه پرداختند .تیم ارزیاب به سرپرستی دکتر زارع ،مدیر درمان  به همراه تیم ممیزی از دانشگاه علوم پزشکی یزد  و با حضور دکتر ایری و دکتر خلیلی دو ارزیاب ارشد از وزارتخانه بودند ، شروع برنامه در سالن آموزش بیمارستان با حضور کلیه مسئولین واحدها انجام شد ، در ابتدا دکتر پورهاشمی ،رئیس بیمارستان ضمن خوش آمد گویی ،توضیحاتی در مورد اقدامات صورت گرفته بیان نمود،سپس دکتر زارع ضمن تشکر و قدردانی از زحمات صورت گرفته توضیحات لازم در مورد بررسی تیم های ارزیاب بیان نمود .در ادامه کلیه مسئولین واحدها به همراه ارزیاب مربوطه به واحد خود جهت ارزیابی مراجعه نمودند،در پایان تیم ارزیاب با حضور در سالن آموزش به ارائه گزارش ارزیابی خود پرداخته،شایان ذکر است ادامه ارزیابی در تاریخ 31/1/94 انجام شد و واحدها از نظر کنترل عفونت،ایمنی بیمار،پرونده های پرسنلی و...بررسی شدند.

 برگزاری دوره احیای قلبی _ ریوی پیشرفته در بیمارستان ضیایی

دوره احیا قلبی _ ریوی در تاریخ 28/1/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد . در این دوره که با تدریس افتخاری ،پرستار شاغل در بخش آی سی یو صورت گرفت در ابتدا توضیحاتی در مورد نحوه ماساژقلبی  ، نوع شوک در دیس ریتمی های مختلف و میزان و نوع مصرف دارو طبق جدید ترین متد های روز دنیا در احیا بیان نمود ،در پایان افراد بصورت عملی به فراگیری ماساژ قلبی پرداختند .

 برگزاری دوره های کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

 در ادامه برگزاری دوره های آموزشی کمک بهیاری ،ادامه مبحث این دوره در تاریخ 22/1/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد . در این کلاس آموزشی ،هاشمی سوپر وایزر بالینی بیمارستان در مورد روش های مراقبت از سالمندان موضوعاتی را ارئه نمود .شایان ذکر است که تکرار این دوره چهارشنبه برگزار خواهد شد.

 برگزاری آزمون استخدام منشی در بیمارستان ضیایی

در راستای سیاست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و بیمارستان ضیایی مبنی بر واگذاری امور منشی گری بیمارستان پس از اعلام بکارگیری و ثبت نام واجدین شرایط در تاریخ 15/1/94آزمون ورودی برگزار شد .در این آزمون که 85 نفر شرکت نموده بودند شرکت کنندگان به سوالات پاسخ دادند. سپس این عده در تاریخ های هجدهم و نوزدهم در مصاحبه شرکت نموده  و تعداد 20 نفر پذیرفته شدند این نفرات پس از طی مراحل قانونی از تاریخ 23/1/94 مشغول بکار شدند.

 واگذاری  پخت و توزیع غذا به بخش خصوصی در بیمارستان ضیایی

به منظور ارتقاء کیفیت ،پخت و توزیع غذا  در بیمارستان ضیایی و با توجه به جبران کمبود نیروی انسانی پخت و توزیع غذا، در بیمارستان  به بخش خصوصی واگذار گردید . در این اقدام که از فروردین 94 صورت گرفت پس از طی مراحل قانونی یکی از شرکت های واجد شرایط پخت و توزیع را به عهده گرفته و مشغول بکار شد.خانم حائری مسئول فنی و سر پرست آشپز خانه این اقدام را در راستای ارائه خدمات بهتربه بیماران و پرسنل اعلام کرد و افزود با نظارت کافی می توان بهترین بهره را از این واگذاری برد.

 برگزاری ادامه دوره های آموزشی کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

 اولین جلسه کلاس های کمک بهیاری پس از ایام عید نوروز در تاریخ 15/1/94 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد.در این کلاس آموزشی پایدار پرستار بخش قلب وccu  به ارائه مبحث آموزشی احیای قلبی - ریوی در افرادیکه دچار ایست قلبی شاهد و غیر شاهدشده اند پرداخته و در پایان کلاس کلیه شرکت کنندگان بصورت عملی آموزش نحوه ماساژ قلبی،بازکردن راه هوایی ،تنفس مصنوعی و... را انجام دادند.شایان ذکر است که تکرار این دوره چهارشنبه برگزار خواهد شد.

 بازدید مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان ضیایی

در یازدهمین روز از فروردین ماه مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی از بیمارستان ضیایی اردکان بازدید نمودند.در این بازدید  دکتر زارع مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی،دکتر پورهاشمی،رئیس بیمارستان،شاکر ،مدیر بیمارستان ایشان را همراهی می کرد ، افراد ضمن عیادت از بیماران بستری ،از بخش ها و واحدهای مختلف بیمارستان بازدید بعمل آوردند.

دکتر میردهقان هدف از بازدید را عیادت از بیماران وتبریک سال جدید به پرسنل بیان نموده و افزود در بحث برنامه تحول نظام سلامت نظارت بر اجرای صحیح این برنامه باید در اولویت قرار گیرد.در پایان شاکر مدیر بیمارستان ضیایی از نحوه خدمات رسانی و اقدامات انجام شده گزارش ارائه نمود

 پیام تسلیت به مناسبت درگذشت بانوی بزرگوار،حاجیه خانم سکینه ضیایی

بازگشت همه به سوی اوست.

درگذشت غم انگیز بانوی مومنه بزرگوار ،حاجیه خانم سکینه ضیایی همسر بزرگوار آیت الله سید روح الله خاتمی ومادر رئیس جمهمور سابق  ،جناب آقای دکتر سید محمد خاتمی را به بیوت شریف آیت الله خاتمی،ضیایی و مردم شهید پرور اردکان تسلیت عرض  نموده،از خداوند متعال برای آن فقیده سعیده علو درجات وغفران الهی و برای بازماندگان صبرجمیل و اجر جزیل مسالت می نماییم.

رضا شاکر اردکانی

مسئول بسیج جامعه پزشکی اردکان

 تسلیت ارتحال حاجیه خانم سکینه ضیائی، همسر حضرت آیت الله خاتمی(ره)

هست، اوست.
پرواز ملکوتی روح بزرگ مادر خوبی ها و بانوی مهربانی ها حاجیه خانم سکینه ضیایی ضایعه و خسارتی بس بزرگ است که فقط با لطف الهی تحمل آن ممکن خواهد شد.
بانوی بزرگواری که سراسر زندگیش عشق بود و مهربانی، مجاهدت بود و مردم داری، صبر بود و شکر.
او که از خانواده ای بزرگ بود، با خانواده ای بزرگ زیست و فرزندانی بزرگ برای این مرز و بوم تربیت کرد.
خانواده بزرگ بهداشت و درمان شهرستان اردکان، این داغ جانکاه را به بیت معزّز حضرت آیت الله خاتمی (ره) به ویژه جناب حجةالاسلام و المسلمین سیّد محمّد خاتمی، خانواده محترم ضیایی علی الخصوص خیّر بزرگوار حاج محمّد آقا ضیایی، خانواده های بزرگوار صدوقی، خلیلی، قضاوتی، تابش به ویژه دکتر محمّد رضا تابش نماینده مردم اردکان و قاطبه مردم شریف و قدر شناس اردکان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مادر آسمانی علوّ درجات و همنشینی با اولیاءالله و برای بازماندگان صبری عظیم برای تحمل این مصیبت بزرگ خواستاریم.
                                             سیّد محمّد پورهاشمی اردکانی
                                     مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان

 بازدید مسئولین شهرستان به مناسبت نوروز فاطمی از بیمارستان ضیایی

صبح 2/1/94 بیمارستان ضیایی میزبان شهردارواعضای شورای شهر اردکان بود . در این بازدید که با هدف تبریک نوروز فاطمی به کارمندان و بیماران بیمارستان وبا همراهی دکتر پورهاشمی ،رئیس بیمارستان ضیایی و شاکر ،مدیر بیمارستان صورت گرفت،مسئولین  با اهدا شاخه های گل به کارمندان از زحمات شبانه روزی پرسنل که در این ایام به مراقبت از بیماران پرداخته ، تقدیر و تشکر نموده و برای آنها و خانواده هایشان آرزوی سلامتی نمودند .

 برگزاری جلسه توجیهی جهت اجرای فرم های بازنگری شده آموزش به بیمار و فرم های ارزیابی بیمار توسط پرستار

 جلسه توجیهی جهت اجرای فرم های بازنگری شده آموزش به بیمار و فرم های ارزیابی بیمار توسط پرستار در تاریخ 25/12/93 با حضور مسئولین بخش ها و رابطین اعتبار بخشی در محل دفتر مدیر بیمارستان برگزار شد.در ابتدا آیاتی از کلام الله مجید قرائت شد سپس حیدری سوپر وایزر آموزشی در مورد اهمیت آموزش به بیمار تو ضیحاتی ایراد نمود سپس پایدار ،مسئول آموزش به بیمار به توضیح آیتم های موجود در فرم های بازنگری شده پرداخته ،در ادامه محمودیان،مسئول اعتبار بخشی در موردتکمیل فرم های ارزیابی بیماران توسط پرستار توضیحاتی بیان نمود.

 برگزاری جلسه درون بخشی اعتبار بخشی ،بخش قلب  و ccu در بیمارستان ضیایی

جلسه درون بخشی مسائل مربوط به اعتبار بخشی در تاریخ 25/12/93،با حضور کلیه پرسنل پرستاری ،پزشک ،خدمات شاغل  در بخش قلب و ccuبیمارستان ضیایی برگزار شد. ابتدا رشیدی مسئول بخش قلب و سی سی یو توضیحاتی پیرامون لزوم اجرای مسائل اعتبار بخشی بیان نموده ،سپس پایدار ،پرستار شاغل در بخش قلب توضیحاتی پیرامون برنامه بهبود کیفیت،FMEA  و فرم های بازنگری شده آموزش به بیمار و... ارائه داده،در پایان سیفی ،رابط آموزشی DRILL توضیحاتی بصورت تئوری و عملی جهت انجام مانور Drill  در هنگام بروز حادثه بیان نمود.

 برگزاری جلسه تو جیهی اعتبار بخشی در بیمارستان ضیایی

 جلسه تو جیهی اعتبار بخشی با حضور پررنگ پرسنل در تمامی رده های شغلی مورخ 21/12/93 در سالن آموزش برگزار گردید.این جلسه با هدف توجیه پرسنل  در مورد نحوه ارزیابی ،ارزیابان اعتبار بخشی در فروردین 94 برگزار گردید.در ابتدای جلسه شاکر،مدیر بیمارستان در مورد اهمیت مباحث اعتبار بخشی ،تائید قابل ملاحظه مباحث بهبود کیفیت و اعتبار بخشی در پرداخت های عملکردی کارکنان صحبت هایی ایراد و در ادامه دکتر پورهاشمی ،رئیس بیمارستان در خصوص  سیستم بیمارستان ،نگرش سیستمی و نظام مند اعتبار بخشی در سازمان و نقش تک تک افراد در اتقاء کیفیت ارائه خدمات ،و اینکه فرایند اعتبار بخشی در بیمارستان متعلق به شخص یا گروه خاصی نیست توضیحاتی ارائه نمودند ،سپس کریمی ،مدیر پرستاری بیمارستان در مورد مطالعه و اجرا ی کلیه دستورالعمل ها و نتایج مثبت حاصل از اجرای استانداردها توضیحاتی بیان نمودند،در پایان محمودیان،مسئول بهبود کیفیت بیمارستان ضیایی توضیحاتی در خصوص ممیزی بالینی و پایش آن ،تدوین برنامه عملیاتی بخش در راستای برنامه عملیاتی ایمنی بیمارستان ،اطلاع از مفاد کلیه کتابچه ها موجود در بخش ها  و اجرای اساسی آن از جانب کلیه پرسنل اعم از رده های پرستاری و خدماتی،نظارت و پایش در اجرای استاندارد ها در راندهای اعتبار بخشی از کلیه بخش ها توسط تیم بهبود کیفیت توضیحاتی ایراد نمودند.

 حضور فرماندار اردکان به مناسبت گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان ضیایی

اسماعیلی،فرماندار ارکان با تیم همراه در تاریخ 12/12/93در بخش های مختلف بیمارستان ضیایی حضور یافته و از زحمات شبانه روزی پرستاران تقدیر و تشکر بعمل آورده ،ایشان همچنین در این بازدید به پای صحبت ها و دردو دلهای پرستاران نشسته و برای این عزیزان که عاشقانه به پرستاری از بیماران نیاز مند می پردازند آرزوی سلامتی و سعادت نموده .عیادت از بیماران نیز در پایان این حضور صورت پذیرفت .

 دیدار مسئولین بیمارستان ضیایی از پرستاران به مناسبت میلاد زینب کبری(س) و روز پرستار

پنجم جمادی الاول سالروز تولد شیر زن دشت کربلا حضرت زینب کبری(س) است.این بانوی فداکار با صبر و شکیبایی خود در تاریخ ماندگار شد و الگویی شد برای جامعه پرستاری پس چه نیکو نامگذاری شده است زاد روز ولادت بزرگ پرستار کربلا به نام روز پرستار.

به همین مناسبت مسئولین بیمارستان ضیایی اردکان برای تبریک و تشکر و قدردانی از زحمات سپید پوشان عرصه سلامت از بخش های بیمارستان بازدید نموده و با پرستاران حاضر در بیمارستان دیدار نمودند.دکتر پورهاشمی سر پرست بیمارستان  به همراه شاکر،مدیر بیمارستان ،کریمی،مدیر پرستاری و سایر مسئولین در ساعت اولیه صبح روز سه شنبه 5/12/93با حضور در بخش های بیمارستان از نزدیک با پرستاران به گفتگو نشستند وضمن تشکر از زحمات شبانه روزی آنها برای سفید پوشان آرزوی سلامتی و سعادت نمودند.

این عده سپس در جشن کوچک اما گرم پرسنل بخش قلب حضور یافتند ،توزیع گل و شیرینی به پرستاران از دیگر برنامه های روز پرستار در بیمارستان ضیایی بود.

 پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان به مناسبت میلاد حضرت زینب(ع) و روز پرستار

 به نام هستی بخش
این حرفه پرستارى ترکیب عجیبى است :از یک سو ترکیبى است از رحمت و عطوفت و مهربانى و مراقبت و از سوى دیگر، دانش و معرفت و تجربه و مهارت. (مقام معظم رهبری)
بی شک تعیین روز فرخنده ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا به عنوان روز پرستار، ادای احترام به پرستارانی است که مهربانی شان مرهمی برای بیماران و تلاششان، وسیله ای برای بازگشت مجدد نعمت بزرگ سلامتی به آنان است و بهانه ای است برای قدردانی از همه مردان و زنانی که در کسوت پرستاری عمر عزیز خویش را برای آسایش دیگران نثار می کنند.
این روز مبارک یادآور بردباری آن بانوی بزرگوار در برابر سختی‌ها و تلاش برای تسکین آلام و بیداری شبانه‌روزی برای آرامش دردمندان است که با نام پرستار گره خورده و واژه ای همزاد بردباری و سختکوشی و آمیزه‌ای از ایثار، تلاش، شجاعت، مجاهدت و صبر را در ذهن متبادر می‌سازد.
ضمن تبریک میلاد خجسته حضرت زینب (س) و روز پرستار به همه همکاران بزرگوار، از درگاه با عظمت پروردگار هستی بخش، برای همگان عمر با عزت سرشار از برکت و توفیق خواهانم.
                                           

      دکتر سید محمد پورهاشمی اردکانی

       مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان

پیام تبریک مدیر بیمارستان ضیایی به مناسبت میلاد حضرت زینب(ع) و روز پرستار

به نام هستی بخش یکتا

همکاران ارجمند پرستار،با سلام و احترام

 پرستاری در فرهنگ ایرانی اسلامی جایگاه بسیار رفیعی دارد ودر توصیف جایگاه پرستاران زبان قاصر است و نمی توان جایگاه و ارزش واقعی انها را بیان کرد.برای توصیف پرستاران همین کافی است که روز پرستار،ولادت حضرت زینب کبری(س) پیام اور قیام عاشورا به عنوان روز پرستار نامیده شده که نماد و ارزش والای این شغل و نشانه قداست و احترام جامعه به پرستاران است.

پرستاران با عطوفت و مهربانی نقش اساسی در فرایند درمان بیماران به عهده دارندو خدمات پزشکی را تکمیل می کنندواگر کرامت و رفتار مهربانانه پرستاران نباشد بدون تردید اقدامات درمانی به نتیجه نخواهد رسید.

اینجانب فرا رسیدن میلاد فرخنده بانوی عشق و عفاف،اسوه صبر و استقامت،پرستار زخمیان عشق در صحرای کربلا حضرت زینب کبری (س)و روز پرستار،روز جاری شدن عاطفه ها و درخشیدن ایمان در قلب های مهربان ،روز افتخار انسان به انسانیت بر تمامی سپید جامگان عرصه سلامت بویژه پرستاران عزیز و زحمتکش بیمارستان ضیایی اردکان که چون فرشتگان رحمت مرهمی بر درد ها و نیازهای جسمی و روحی بیماران هستند صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش ها و زحمات شبانه روزی همکاران عزیز در راستای رفع الام و درد و رنج بیماران سپاسگزاری مینمایم .

سلامتی،نشاط و توفیق روز افزون همگی عزیزان  و خانواده های بزرگوارشان از خداوند بزرگ مسالت مینمایم.

رضا شاکر اردکانی

مدیر بیمارستان ضیایی و مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی اردکان

 پیام تسلیت درگذشت سرکار حاجیه فاطمه خانم خاتمی

مصیبت مولمه درگذشت بانوی مکرّمه، عالمه  فاضله، حاجیه فاطمه خانم خاتمی صبیّه مرحوم آیت الله خاتمی(ره) و مادر شهید عزیز محمّد حسن خلیلی را به خانواده های معزّز خاتمی،خلیلی،تابش، ضیایی و مردم قدرشناس اردکان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه باریتعالی برای آن فقیده سعیده، علوّ درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و تسلّای خاطر مسئلت می نمایم.                           

                                       دکتر سید محمد پورهاشمی اردکانی
                                 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان

 پیام تسلیت به مناسبت در گذشت حاجیه خانم سیده فاطمه خاتمی

ضایعه عظیم رحلت بانوی بزرگوار،فاضله متقی حاجیه خانم سیده فاطمه خاتمی فرزند ارشد آیت الله سید روح الله خاتمی(ره)،مادر شهید عزیز حسن خلیلی را به بیوت شریف آیت الله خاتمی،تابش ،خلیلی،ضیایی ومردم شهید پرور اردکان تسلیت عرض نموده ،از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات  و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماییم.

"کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردکان"

 ارزیابی طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ضیایی

بیش از ده ماه از اجرای طرح تحول نظام سلامت می گذرد ،در این طرح که نگاه ویژه ای به بخش درمان کشور دارد تا حدودی از دغدغه های مردم در زمینه درمان کاسته  شده است .همچنین در رابطه با هتلینگ بیمارستانهای کشور اقدامات خوب و ارزنده ای صورت گرفته است ،و اینک پس از گذشت ده ماه از این طرح وزارت بهداشت و درمان تیم ارزیاب خود را به 560 بیمارستان کشور اعزام نموده تا نحوه اجرای این طرح مهم را بررسی و ارزیابی نمایند،یکی از تیم ها سه شنبه 28/11/93 وارد بیمارستان ضیایی اردکان شد و پس از حضور در دفتر کار سرپرست بیمارستان  به بررسی اسناد و مدارک طرح تحول پرداختند،این گروه 5 نفره پس از آشنایی با مسائل بیمارستان به طور جداگانه به واحدها و بخش های بیمارستان سرزده و به بررسی چگونگی اجرای طرح تحول نظام سلامت  دراین مرکز پرداختند.خلیلیان سرپرست گروه نیز به اتفاق دکتر پورهاشمی ،از ساختمان در حال ساخت طرح توسعه بازدید بعمل آوردند ،خلیلیان فضای پلی کلینیک جدید را بسیار خوب ارزابی نموده  و از مسئولین بیمارستان و خیر این پلی کلینیک،حاج محمد ضیایی تشکر و قدردانی نموده ،گروه ارزیابان وزارت بهداشت در پایان در دفتر رئیس بیمارستان حضور یافته و با توضیحات دکتر پورهاشمی ،سر پرست ،شاکر،مدیر ،عباسی مسئول هتلینگ و شفیع زاده مسئول اجرای طرح تحول نظام سلامت  بیمارستان ضیایی درجریان کامل این طرح قرار گرفتند.لازم به ذکراست خلیلیان و گروه ارزیاب همراه از اقدامات خوب خیری در بیمارستان تجلیل کرده و اظهار خوشحالی نمودند.

 برگزاری نشست سلامت با موضوع ترویج زایمان طبیعی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت

نشست سلامت در تاریخ 28/11/93با موضوع ترویج زایمان طبیعی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کتابخانه آیت الله حائری اردکان برگزار شد ،در این نشست که با همکاری موسسه صحت رازی برگزار شد در ابتدا پایدار ،پرستار شاغل در بیمارستان ضیایی و از اعضای هیات موسس این سمن ،توضیحاتی در مورد اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ضیایی بیان نمود .وی با اشاره به اجرای این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری  در بیمارستان ضیایی اردکان همگام با کلیه بیمارستانهای دولتی،مختصری از نحوه اجرای این طرح بیان نمود.

در ادامه پورحسینی مسئول اتاق زایمان بیمارستان ضیایی ضمن اشاره به محاسن زایمان طبیعی به سوالات حضار در این زمینه پاسخ دادند.شایان ذکر است مخاطبین این نشست عموم مردم بوده و با استقبال افراد روبرو شد.

 برگزاری جلسه بررسی اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ضیایی

 با شروع برنامه طرح تحول نظام سلامت از پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری اقدامات شایسته ای در بیمارستان های کشور انجام شد.بیمارستان ضیایی نیز همگام با سایر بیمارستانهای کشور مجری این طرح گردید و تمام تلاش خود را جهت اجرای صحیح آن بکار بست.به همین منظور جلسه بررسی طرح تحول نظام سلامت صبح روز شنبه 25/11/93 در محل کار سر پرست بیمارستان تشکیل شد . در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید دکتر پورهاشمی سرپرست بیمارستان، با بیان مطالبی در رابطه با این طرح ،خواستار همکاری همه جانبه مسئولین و پرسنل بیمارستان برای اجرای صحیح آن گردید.وی اطلاع داشتن مردم از این طرح را حق آنها دانست و افزود اجرای طرح تحول و راهنمایی مردم برای آگاهی این طرح از وظایف ماست ،شفیع زاده مسئول اجرای طرح نیز در این جلسه موارد انجام شده را بیان و وظایف هر کدام از مسئولین مربوطه را یاد آوری نمود،در ادامه جلسه هر کدام از مسئولین نظرات و پیشنهادات خود را ارئه نمودند.

 برگزاری سومین جلسه آموزش کمک  بهیاری در بیمارستان ضیایی

سومین جلسه آموزشی کمک بهیاری در تاریخ 25/11/93 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد،این دوره که با حضور سی نفر ازفراگیران برگزار شد در ابتدا افتخاری،پرستار آی سی یو،به توضیحاتی پیرامون اکسیژن درمانی و ایمنی بیمار پرداخته و سپس پایدار پرستار بخش قلب و سی سی یو به ارائه مبحث آناتومی بدن اشاره نمود ،شایان ذکر است که تکرار این دوره ،چهارشنبه  ، 29/11/93 برگزار خواهد شد.

 همایش پیاده روی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر

به مناسبت ایام الله دهه فجر همایش پیاده روی ویژه پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان در تاریخ ، 23/11/93  برگزار گردید.در این پیاده روی بیش از شصت نفر از واحدهای مختلف شبکه یهداشت و درمان حضور داشتند .این عده پس از طی مسیری در مسجد جامع هامانه حضور یافته و به قرائت زیارت عاشورا پرداختند.شرکت کنندگان در همایش پس از زیارت عاشورا به صرف صبحانه پرداخته و سپس از روستای هامانه بازدید بعمل آوردند.

لازم به یاد آوری است روستای هامانه در 55 کیلومتری شمال شرق اردکان و در مسیر اردکان _ خرانق قرار دارد.

بازدید فرماندار از بیماران به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر 

اسماعیلی،فرماندار شهرستان اردکان و به همراهی اعضای شورای شهراسلامی و مسئولین بیمارستان ضیایی در تاریخ 16/11/93 از بیماران عیادت نمودند. در این دیدار مسئولین به ملاقات بیماران رفته و پای درد دلهای آنها نشسته، همچنین از تلاش های شبانه روزی پرسنل تشکر نمودند.

 برگزاری نشست فرهنگی به مناسبت گرامیداشت ایام الله فجر در بیمارستان ضیایی

نشست فرهنگی در تاریخ 16/11/93 در نماز خانه بیمارستان ضیایی برگزار شد ،در ابتدا، زیارت عاشورا زینت بخش مراسم بود.سپس سردارجواد کمالی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطرات زمانهای جنگ وانقلاب و سخنرانی پرداخته ،این مراسم با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان  برگزار شد. در پایان مراسم مسئولین  از نمایشگاه کتاب بازدید نمودند.

 عیادت از همکار بازنشسته علی قانع

 گروه عیادت کنندگان از همکاران بازنشسته بخش بهداشت و درمان در ادامه دیدارهای خود چهارشنبه 15/11/93 در منزل علی قانع حضور یافته و از وی عیادت نمودند.در این دیدار دکتر پورهاشمی ،مدیر شبکه بهداشت و درمان،اعلایی سرپرست مرکز بهداشت و شاکر مدیر بیمارستان به همراه سایر مسئولین از خدمات این همکار بازنشسته تشکر و قدردانی نموده و برای ایشان آرزوی بهبودی نمودند. قانع نیز که اخیرا تحت عمل جراحی چشم قرار گرفته از حضور مسئولین اظهار خوشحالی نموده و از آنها تشکر نمود.

علی قانع کارشناس آزمایشگاه بوده و در دوران خدمت خود مسئولیت هایی چون مدیریت بیمارستان ضیایی،سرپرست اورژانس 115 و مسئولیت امور آزمایشگاه را برعهده داشته است.

 برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت گرامیداشت  ایام الله  دهه فجر در بیمارستان ضیایی اردکان

نمایشگاه کتاب از تاریخ 15/11/93 به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در محل سالن آموزش بیمارستان ضیایی برپاشد.این نمایشگاه با پانصد عنوان کتاب با موضوعات مختلف در زمینه های علمی،مذهبی،کودکان وجبهه و جنگ تا تاریخ 22/11/93 ادامه خواهد داشت ،شایان ذکر است که این نمایشگاه در 15 بهمن ماه باحضور مسئولین بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان افتتاح شد.

 برگزاری دوره آموزشی کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

  دومین جلسه آموزشی کمک بهیاری در تاریخ 15/11/93 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزارشد .در ابتدا کریمی ،مدیر پرستاری صحبت هایی پیرامون پذیرش و انتقال و ترخیص بیمار ارائه نموده و در ادامه پایدار پرستار شاغل در  بخش قلب و سی سی یو به ارائه مبحث آشنایی با ساختمان بدن پرداخته و در پایان جلسه رشیدی مسئول کنترل عفونت بیمارستان توضیحاتی پیرامون آشنایی با کنترل عفونت و ایزولاسیون بیان نمودند .تکرار این دوره در تاریخ 18/11/93 برگزار می شود

 برگزاری دوره آموزشی  کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

 اولین جلسه آموزشی کمک بهیاری در تاریخ 8/11/93 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد .در ابتدا شاکر مدیر بیمارستان به بیان کلیات دوره ،اهداف  وپاسخگویی به سوالات فراگیران پرداخته ودر ادامه کریمی،مدیر پرستاری بیمارستان ضیایی در باره رده های پرستاری، اهم شرح وظایف توضیحاتی را ارائه دادند و در پایان هاشمی ،سوپروایزر بالینی بیمارستان توضیحاتی در مورد اخلاق و نحوه ارتباطات با بیمار بیان نمودند ،تکرار این جلسه  در تاریخ11/11/93 انجام شد.

 برگزاری دوره های آموزشی کمک بهیاری در بیمارستان ضیایی

کلاس های آموزشی کمک بهیاری از اول بهمن ماه 1393 در سالن آموزشی بیمارستان ضیایی برگزارمی شود.این دوره طبق مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی زیر نظر سازمان نظام پرستاری واحد یزد ،توسط آموزش بیمارستان ضیایی برگزار می گردد.گروه هدف این دوره پرسنل خدمات شاغل در بیمارستان می باشندومنبع آموزشی مورد استفاده کتاب کمک بهیاری معرفی شده از نظام پرستاری می باشد.فراگیران این دوره حدود شصت نفر بوده و به مدت چهار ماه برگزار می شود.شایان ذکر است که این دوره ها جهت سهولت شرکت جهت فراگیران در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.مدرسین این دوره مترون،سوپر وایزرین و پرستاران باتجربه شاغل در بیمارستان ضیایی می باشند .

 روزشمار انقلاب اسلامی ایران(16 بهمن 57)

ده‌ها خبرنگار داخلی و خارجی، گروه‌های مختلف مردم و جمعی از نزديكان امام در سالن مدرسه‌ی علوی اجتماع كرده‌اند. آيت‌الله هاشمی رفسنجانی حكم نخست‌وزيری مهندس مهدی بازرگان را قرائت مي‌كند. در حالي كه مردم هر لحظه به پيروزی نزديكشان اميدوارتر می‌شوند، جمعي از تيمساران ارتش در حال فراهم كردن مقدمات اجرای طرحی با حمايت مستقيم آمريكا برای دستگيری امام و كشتن مردم هستند.
اعضای شورای انقلاب، آيت‌الله دكتر بهشتی، آيت‌الله مطهری و مهندس بازرگان با تماس‌های مداوم با فرماندهان ارتش سعی مي‌كنند ارتش را بدون خونريزی، متحد ملت كنند. مردم با گل و اشك و شعار به استقبال ارتشيان مي‌روند.

 پیام تسلیت به مناسبت درگذشت پدر بزرگوار همسر جناب آقای دکتر عابدی

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

 همکار گرامی جناب آقای دکتر حسن عابدی

در غم از دست دادن عزیزان و به سوگ نشستن صبری عظیم میخواهد ،مدیریت و کلیه کارکنان شبکه بهداشت و درمان  برای شما و خانواده محترمتان صبر و شکیبایی و برای آن عزیز در گذشته غفران و رحمت واسعه الهی را خواستاریم .

"روحش قرین رحمت پروردگار"

 روز شمار انقلاب اسلامی ایران(15 بهمن57)

بختيار تمام پايگاه‌هايش را از دست داده و همچنان با انجام مصاحبه‌هاي مختلف سعي در به رخ كشيدن قدرت خود دارد. محورهاي مورد تاكيد و تهديد او در مصاحبه‌ها اين‌ها هستند.

به آيت‌الله خميني اجازه تشكيل دولت موقت را نمي‌دهم.

كساني را كه جنگ داخلي راه بيندازند اعدام مي‌كنم.

تمام نظرات امام خميني را در لباس قانون تحقق مي‌بخشم.

امام در پاسخ تهديد‌هاي دولت فرمودند: «من بايد نصيحت كنم كه دولت غاصب كاري نكند كه مجبور شويم مردم را به جهاد دعوت كنيم. ما از ارتش مي‌خواهيم هر چه زودتر به ملت متصل شوند. آن‌ها فرزندان ما هستند. ما به آن‌ها محبت داريم...»
امام همچنين در سخنراني‌ها و ديدار‌هايشان با مردم اصول سياست‌هايشان را اين‌گونه بيان فرمودند: «تمام اتباع خارجي در ايران به صورت آزاد زندگي خواهند كرد. ما براي اقليت‌هاي مذهبي احترام قائل هستيم. نظر من راجع به راديو و تلويزيون و مطبوعات اين است كه در خدمت ملت باشند. دولت‌ها حق هيچ نظارت ندارند...»

 روز شمار انقلاب اسلامی ایران(14 بهمن1357)

در تمام كشور مردم به اعتصاب عمومي دست زده‌اند. كاركنان ادارات و وزارتخانه‌های مختلف، وزيران و مديران دولت را به محل كار خود راه نمی‌دهند. جواد شهرستانی، شهردار وقت تهران، به ديدار امام مي‌رود و استعفانامه‌اش را به ايشان تسليم مي‌كند و البته دوباره از سوی امام شهردار مي‌شود. بختيار از انتشار اين خبر و احتمال اين‌كه سرمشق ديگر زير دستانش قرار گيرد به شدت مي‌ترسد و طي يك مصاحبه شروع به ناسزاگويی به جواد شهرستانی مي‌كند و ساير كارمندان و مسئولان دولت خويش را تهديد مي‌كند. با همه‌ی اين‌ها شهردار تهران، تنها كسي نبود كه به مدرسه‌ی علوی(محل سكونت امام) روی آورد.

 روز شمار انقلاب اسلامی ایران(13 بهمن 1357)

بختيار در واكنش به استقبال عمومي مردم از ورود امام، پي‌درپي با انجام مصاحبه و صحبت در مورد برنامه‌های آتی خويش سعی در عادی جلوه‌دادن اوضاع دارد. مردم امام، چشم و گوش به مدرسه‌ی علوی دوخته‌اند. جمعيت مشتاق به ديدار اما آنقدر زياد هستند كه كوچه‌های اطراف مدرسه‌ی علوی مملو از آدم شده است. مردم پارچه‌های دست‌نويسی روی ديوار‌ها نصب كرده‌اند كه روی‌شان نوشته‌شده: «زيارت قبول، با يك بار زيارت امام اين توفيق را به ديگران هم بدهيد»

 روز شمار انقلاب اسلامی ایران(12 بهمن 1357)

گروهي‌ به ‌نام «سازمان كماندويي مبارزه در راه قانون اساسي» با دفتر خبرگزاري آسوشيتدپرس تماس گرفته و هشدار مي‌دهد كه اگر آيت‌الله خميني قصد داشته‌باشد از پاريس به سمت تهران پرواز كند، هواپيماي حامل ايشان را منهدم خواهند كرد. در پي اين تهديد‌ها، امام خمينی(س) به نزديكان و همراهان خود فرمودند: «من بيعت خود را از شما برمي‌دارم، ما به طرف كار بزرگي مي‌رويم. شما هم جانتان را به خطر نندازيد»
ايران در انتظار امام خمينی(س) غرق سرور است. مردم تهران به شوق ورود امام، خيابان‌ها را آب و جارو مي‌كنند، خط‌های سفيد وسط خيابان تا كيلومتر‌ها تميز شده و مردم مسير حركت امام را پر از گل كرده‌اند. ساعت نه و بيست و هفت دقيقه صبح، امام وارد خاك ايران شد.

برگزاری کارگاه عملی احیا نوزاد در بیمارستان ضیایی

دوره عملی احیا نوزاد در تاریخ 93/11/9در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد .در این کارگاه که شش ساعت به طول انجامید در ابتدا دکتر تقی زاده متخصص اطفال از اقدامات لازم در بدو تولد نوزاد و همچنین در مورد علائمی که لازم است یک نوزاد احیا شود تو ضیحاتی را ارائه داده ،در ادامه پورحسینی ،مسئول اتاق زایمان اقدامات را به صورت عملی به شرکت کنندگان آموزش دادند.در پایان کلیه حاضرین احیای نوزاد را بصورت گروههای هشت نفره انجام داده و آزمون نیز انجام شد. این دوره که دارای دوازده ساعت پودمان آموزشی می باشد با استقبال کارمندان بیمارستان و مراکز بهداشتی - درمانی مواجه شد.

برگزاری جلسه هماهنگی مراسم دهه فجر در بیمارستان ضیایی

به منظور هماهنگی برگزاری مراسم دهه مبارک فجرجلسه ای  با حضور مسئولین بیمارستان روز دو شنبه 93/11/6 در محل کار مدیر بیمارستان تشکیل گردید ،در این جلسه که با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد ،شاکر مدیر بیمارستان که مسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان نیز می باشد با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای انقلاب به برگزاری با شکوه مراسم دهه فجر اشاره کرده و افزود:با پیروزی جمهوری اسلامی بسیاری از بی عدالتی ها و مشکلات در جامعه از بین رفت و مردم ایران اسلامی پس از 2500 سال حکومت شاهنشاهی  طعم زندگی شیرین را چشیدند.وی ضمن دعوت از همکاران برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن خواستار هر چه پر بار تر شدن دهه فجر گردید.

هاتفی مسئول روابط عمومی بیمارستان نیز در ادامه با اشاره به جلسه هماهنگی برگزاری مراسم دهه فجر در شبکه بهداشت و درمان گفت :با یاری خداوند و همکاری مسئولین بیمارستان و همکاران مراسم در خور توجهی خواهیم داشت ،وی شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را وظیفه هر ایرانی دانست و افزود در این برهه از زمان که دشمنان اسلام از هر طرف به ایران اسلامی هجوم آورده اند این وظیفه ماست که با حضور خود در 22 بهمن حمایت همه جانبه خود را اعلام داریم تا مشت محکمی بر دهان استکبار و صهیونیست باشد .ابوطالبی،مسئول پایگاه حضرت رسول اکرم (ص) و فتاحی مسئول پایگاه بسیج حضرت زینب(س) نیز در این جلسه ضمن دعوت از همکاران برای شرکت در راهپیمایی نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.برگزاری مراسم جشن،نمایشگاه کتاب،همایش پیاده روی ،برگزاری مسابقه ، دیدار با ایثارگران و...از جمله تصمیمات این جلسه بود.

برگزاری دوره آموزشی احیاء نوزاد در بیمارستان ضیایی

دوره آموزشی احیاءنوزاد در تاریخ 93/11/2 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد . این دوره که دارای دوازده ساعت پودمان آموزشی می باشد با تدریس دکتر تقی زاده متخصص اطفال برگزار شد .گروه هدف این دوره شامل پرستاران،بهیاران،ماماها وپزشکان عمومی بوده وشایان ذکر است که جلسه دوم این دوره آموزشی  در تاریخ 93/11/9صورت عملی توسط دکتر حیرانی زاده متخصص بیهوشی برگزار خواهد شد.این دوره با استقبال بیش از صد نفر از پرسنل بیمارستان و درمانگاههای شهری روبرو شد.

 برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا در بیمارستان ضیایی

 مراسم قرائت قرآن و زیارت پر فیض عاشورا این هفته نیز در نماز خانه بیمارستان برگزار گردید.در این مراسم که صبح پنج شنبه 2/11/93 برگزارشد همکاران با قرائت قرآن و زیارت عاشورا فضای معنوی خاصی را در نماز خانه ایجاد نمودند،یاد آوری می شود بانی مراسم این هفته محمد کمالی از پرسنل بیمارستان بوده ، که پدربزرگوارشان به تازگی مرحوم شدند.روحشان شاد.

 دیدارمسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان از همکار بازنشسته حاج محمد حسن هاتفی

  برنامه دیدار هفتگی از همکاران بازنشسته این هفته نیز ادامه یافت و مسئولین شبکه بهداشت و درمان اردکان و بیمارستان ضیایی چهارشنبه شب مورخ 1/11/92در منزل حاج محمد حسن هاتفی حضور یافتند ،این بازنشسته ارجمند که از رانندگان سابق شبکه می باشد ،بسیار خوش سخن و خوش برخورد بوده و به گرمی از حاضرین استقبال نمود.دکتر پورهاشمی در این دیدار خدمات بازنشستگان و به خصوص این همکار گرامی را ،ارج نهاد و برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی نموده،حاج حسن نیز با مرور خاطراتی  از گذشته خدمت به مردم در رسته بهداشت و درمان را بسیار مهم و موهبت الهی دانسته و از اینکه توانسته است در مدت سی سال به مردم خدمت کند بسیار خوشحال و از خداوند سپاسگزار بود.این دیدار یک ساعته بسیار پر هیجان و جالب بود چون حاج حسن ،برخوردی بسیار شادی آفرین داشت .

 جلسه هماهنگی راه اندازی بخش  NICU  در بیمارستان ضیایی اردکان

با توجه به ضرورت راه اندازی بخش NICU  در بیمارستان ضیایی اردکان جلسه ای به همین منظور با حضور مسئولین بیمارستان و متخصصین زنان و زایمان و اطفال در تاریخ 25/10/93 در محل کار ریاست بیمارستان تشکیل گردید.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید دکتر پورهاشمی سر پرست بیمارستان ضمن بیان مشکلات اعزام بیماران اظهار داشت خدا راشاکریم که با یاری خداوند و همت پزشکان و پرسنل و با استفاده از دستگاهها و تجهیزات لازم توانسته ایم  اعزام بیماران به مراکز دیگر را به حداقل برسانیم،وی با یادآوری این نکته که در بسیاری از این موارد اقدامات مربوط به NICU هم در بیمارستان انجام می شود افزود خوشبختانه کار احیاء نوزادان به نحو احسنت در حال انجام است و لازم است در اسرع وقت نسبت به تجهیز و راه اندازی بخش NICU اقدامات لازم صورت گیرد.دکتر تقی زاده متخصص اطفال نیز که مسئولیت فنی این بخش را به عهده گرفته است در این جلسه از نیازهای راه اندازی بخش گفت و امادگی خود را برای راه اندازی هر چه بهتر بخش اعلام نمود.کریمی ،مدیر پرستاری ،احمدی سر پرستار بخش و عباسی مسئول تجهیزات پزشکی نیز در رابطه با راه اندازی بخش NICU  و راه کارهای ان مطالبی بیان نمودند.پیگیری خرید اقلام و تجهیزات مورد نیاز و تامین پرسنل جهت راه اندازی این بخش و همچنین قرار دادن پرسنل جهت پایش و کنترل مرتب نوزاد در بخش زنان از اهم مصوبات این جلسه بود.

برگزاری جلسه زایمان طبیعی در بیمارستان ضیایی

با توجه به اهمیت زایمان طبیعی و نیاز به رواج گسترده آن جلسه کمیته زایمان طبیعی با حضور اعضا در محل کار ریاست بیمارستان تشکیل شد.

دراین جلسه که روز پنج شنبه 25/10/93 تشکیل شد پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید دکتر پورهاشمی،سر پرست بیمارستان از متخصصین زنان و زایمان و همکاران ما ما برای اجرا و حمایت زایمان طبیعی تشکر و قدردانی نمود،وی توجه به سلامت مادر و نوزاد را از وظایف همکاران دانست و افزود با زایمان طبیعی و زایمان ایمن بخشی از مشکلات مادران حل می شود و سلامت جسمی آنها به خطر نمی افتد،وی راهنمایی نمودن مردم را از جمله اقدامات لازم برای اجرای هر چه بهتر زایمان طبیعی دانست و گفت:با توجه به پذیرش مردم نسبت به توصیه هایی که از طرف متخصصین  ارائه می شود چه بجاست که پزشکان در این رابطه تمام تلاش خود را انجام دهند.

در ادامه جلسه دکتر ذبیحی متخصص زنان و زایمان در رابطه با مسائلی که در رابطه با زایمان طبیعی وجود دارد مطالبی ارائه نمود.در پایان پورحسینی مسئول اتاق زایمان نیز در رابطه با خواسته ها و نیاز های اتاق زایمان  توضیحاتی را بیان نمود.اجرای طرح LDR و اطلاع رسانی در رابطه با زایمان اپی دورال از جمله اهم مصوبات جلسه بود.

 دیدارمسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان از همکار بازنشسته عباس عبدالله زاده

دیدار بازنشتگان محترم به یاری خداوند این هفته نیز انجام پذیرفت ،سه شنبه مورخ 23/10/93 مسئولین شبکه بهداشت و درمان از کارپرداز خستگی ناپذیری دیدن نمودند که تا زمان بازنشستگی باعشق و نشاط به کار خود ادامه داد و به رتق و فتق امور می پرداخت و گاهی حضورش در بیمارستان بیشتر از منزل بود،مسئولین شبکه بهداشت در این شب سرد زمستانی ازعبدالله زاده باز نشسته گرامی عیادت نمودند ،وی که بدلیل بیماری کمتر از منزل بیرون می آید از این دیدار استقبال نمودند ،وی که عاشق تعزیه خوانی و از جمله تعزیه های سنتی است با آخرین فرزندش علی محمد برای حاضرین به اجرای تعزیه خوانی پرداخته که بسیار جالب و دیدنی بود.عبدالله زاده همچنین گوشه ای از خاطرات قدیمی خود را بیان نمود و از اقدامات صورت گرفته در زمان کاری خود مطالبی را بازگو کرد.

 پیام تسلیت به مناسبت در گذشت پدر همکار بزرگوار جناب آقای محمد کمالی

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

 همکار گرامی جناب آقای محمد کمالی

فقدان پدربزرگوارتان ما را نیز اندوهگین ساختدر غم از دست دادن عزیزان و به سوگ نشستن صبری عظیم میخواهد ،مدیریت و کلیه کارکنان شبکه بهداشت و درمان  برای شما و خانواده محترمتان صبر و شکیبایی و برای آن عزیز در گذشته غفران و رحمت واسعه الهی را خواستاریم .

"خداوند قرین رحمتش فرماید"

 برگزاری دوره آموزشی غیر حضوری مثبت اندیشی ،سلامت روان،دید بهتر در بیمارستان ضیایی

 دوره آموزشی غیر حضوری مثبت اندیشی ،سلامت روان،دید بهتر در تاریخ 21/10/93 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد.شایان ذکر است که این دوره آموزشی که دارای دوازده ساعت شغلی  می باشد ،گروه هدف این دوره غیر حضوری کلیه پرسنل بوده ،این دوره با استقبال بیش از دویست نفر از پرسنل قرار گرفت.

 برگزاری دوره آموزشی حضوری کار با دستگاه تهویه مکانیکی در بیمارستان ضیایی

 دوره آموزشی کار با دستگاه ونتیلاتور در تاریخ 18/10/93 با حضور کلیه پزشکان بیهوشی،داخلی و پرستاران بخش های ویژه در سالن آموزشی بیمارستان ضیایی برگزار شد.این دوره که با تدریس دکتر جراح زاده،فوق تخصص بیهوشی و حیرانی زاده ،متخصص جراحی انجام دارای چهار و نیم امتیاز آموزش مداوم بوده،در ابتدای کارگاه ،توضیحات تئوری داده شد و در پایان کلیه شرکت کنندگان بصورت عملی با کار دستگاه آشنا شدند.

 بازدید گروه ارزیابین ازآزمایشگاه بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان

در اولین روز هفته جاری دکتر منصوری مسئول امور آزمایشگاههای استان به همراه گروه از،آزمایشگاه بیمارستان اردکان و مرکزی بازدید نمودند.در این بازدید که به منظور ارزیابی اقدامات انجام شده وچگونگی استاندارد سازی  خدمات ارائه شده صورت گرفت ،دکتر منصوری از مسئول و پرسنل آزمایشگاه تشکر و قدردانی نموده،وی آزمایشگاه را محل کار و تلاش دانست و افزود چون این کار کمکی برای پزشک جهت رسیدن به تشخیص است بسیار ارزشمند است،وی اقدامات صورت گرفته در بحث اعتبار بخشی را مناسب بیان نمود،در این بازدید که سه ساعت طول کشید موارد مورد نیاز یادآوری شده و راهنماییهای لازم صورت گرفت.قابل ذکر است در ابتدای بازدید دکتر نبی مسئول فنی و ابوطالبی سوپروایزر آزمایشگاه گزارش کاری از اقدامان انجام شده ارائه دادند.

برگزاری جشن میلاد پیامبر رحمت و امام خوبی ها در نماز خانه بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان

صبح روز پنج شنبه مورخ 21/10/93 به مناسبت گرامیداشت میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) مراسم جشنی در نماز خانه بیمارستان برگزار شد،قبل از شروع جشن طبق روال هفته های گذشته مراسم پرفیض قرائت قرآن و  زیارت عاشورا گرما بخش مجلس بود در ادامه مداح اهل بیت علیرضا ملائی به مداحی پرداخته و درپایان مراسم مولودی خوانی انجام شد که مورد استقبال همکاران قرار گرفت.حضور همراهان بیماران در این مراسم جالب و دیدنی بود.

دیدارمسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان از همکار بازنشسته محمد دشتی

مسئولین شبکه بهداشت و درمان در ادامه سرکشی  از بازنشستگان ارجمند ،چهارشنبه شب مورخ 20/10/93به دیدار یکی از بازنشستگان رفتند که حرفهای زیادی برای گفتن داشت،محمد دشتی راننده شبکه بهداشت و درمان اردکان ،ایشان در سال 73 به افتخار بازنشستگی نائل آمد.دشتی که مسئول بهداری سابق بودند خاطراتی بسیار شنیدنی نقل کرده،دشتی از روسای بهداری قدیم و خدماتی که ارائه دادند گفت واز گفته های این بازنشسته ارجمند اینگونه برآمد که تنها یک راننده نبوده بلکه فردی مسئولیت پذیربوده که با عشق به انجام سایر امور نیز می پرداخت .

برگزاری مراسم سالگرد همکار گرامی،جانباز سرافراز مرحوم محمد مروتی در بیمارستان ضیایی

مراسم سالگرد همکار پر تلاش و متعهدمرحوم حاج محمد مروتی صبح 6/9/93 با حضور پرسنل شبکه بهداشت و درمان و خانواده مکرم آن عزیز سفر کرده در نماز خانه بیمارستان ضیایی برگزار شد ،قرائت قرآن ،زیارت عاشورا،مداحی و سخنرانی در مورد شخصیت ایشان و صرف صبحانه بر سر سفره ابا عبدالله الحسین (ع) از برنامه های این مراسم بود.شایان ذکر است که رایحه نشریه داخلی شبکه بهداشت و درمان که به صورت متناوب چاپ می شود نیز به اولین سالگرد رحلت مرحوم مروتی  پرداخته بود در حین مراسم بین حاضرین توزیع شد.

 اهدا خون توسط مسئولین و پرسنل بیمارستان

در پنجمین روز از هفته بسیج جمعی از پرسنل شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان ضیایی اردکان به همراه مسئولین خود با مراجعه به پایگاه انتقال خون شهید حسینی پور اردکان مقداری از خون خود را اهدا نمودند. در این  اقدام خداپسندانه که به منظور گرامیداشت هفته بسیج صورت گرفت بیش از بیست نفراز اعضاء بسیج جامعه پزشکی و پایگاه بسیج حضرت رسول اکرم (ص) شبکه بهداشت و درمان خون خود را به منظور نجات جان بیماران اهدا کردند. متذکر می شود این اقدام به مناسبت های مختلف در طول سال صورت صورت می گیرد.

 جلسه هتلینگ در بیمارستان

در ادامه بررسی مسائل و مشکلات هتلینگ بیمارستان و در راستای اجرای برنامه طرح تحول نظام  سلامت جلسه اجرائی هتلینگ بیمارستان تشکیل گردید . در این جلسه که در محل کار ریاست بیمارستان  و با حضور مسئولین بیمارستان و بعضی از مسئولین  واحدها تشکیل شد پس از تلاوت آیاتنی از کلام ا000 مجید دکتر پور هاشمی سرپرست بیمارستان در زمینه فراهم نمودن امکانات رفاهی کافی برای بیماران مطالبی بیان نمود ه و اظهار داشت : استفاده از فضای مناسب و امکانات رفاهی کافی حق مردم است و ما وظیفه داریم دغدغه های مردم در زمینه درمان را به حداقل برسانیم . مدیر بیمارستان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت رفاه مردم بخصوص جدا نمودن صندوق اورژانس و مراجعین سرپایی برای به حداقل رساندن آمد و شد مردم را بیان نمود . در ادامه عباسی دبیر هتلینگ با یادآوری مصوبات جلسه قبلی در باره اقدامات صورت گرفته توضیحاتی ارائه نمود با فرارسیدن وقت نماز ظهر و عصر جلسه به مدت بیست دقیقه تعطیل گردیدو پس از ادای فریضه نماز جماعت این جلسه ادامه یافته و در پایان مشکلات پیش روی مصوبات قبلی بررسی و تصمیمات جدیدی اتخاذ گردید.

 سومین دیدار مسئولین شبکه و بیمارستان از بازنشستگان

چهارشنبه شب مورخ 5/9/93 مسئولین میهمان یکی دیگر از بازنشستگان شدند در این دیدار که به منظور سرکشی از بازنشستگان سالهای دور بخش بهداشت و درمان صورت گرفت دکتر پور هاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان  - مهندس اعلایی سرپرست مرکز بهداشت - شاکر مدیر بیمارستان به همراه تعدادی دیگر از مسئو.لین واحد های  شبکه و بیمارستان با حضور در منزل حاج محمد غفوری ضمن عیادت از وی به یادآوری خاطرات گذشته پرداختند در این دیدار که خانواده وی نیز حضور داشتند غفوری از حضور مسئولین بسیار تشکر نموده و گفت حضور شما باعث افتخار و دلگرمی اینجانب و خانواده ام گردید همچنین در این دیدار دکتر پور هاشمی و سایر مسئولین از تلاش های این بازنشسته تقدیر و تشکر نمودند . این عده سپس به منزل حاج محمد دهقانی که یکی از خیرین بیمارستان می باشد رفته و با وی ملاقات نمودند در این دیدار دکتر پور هاشمی در زمینه اقدامات خیری صورت گرفته مسائلی بیان نمود و از اقدام خوب آقای دهقانی تشکر نمود.

دیدار دوم مسئولین با  بازنشستگان شبکه و بیمارستان 

در ادامه سرکشی از بازنشستگان مسئولین از بازنشستگان چهارشنبه 28/8/93 دکتر پورهاشمی مدیر شبکه یهداشت و درمان به همراه  مسئولین بیمارستان در منزل حاج میرزا مهدی کمالی حضور یافته و با وی ملاقات نمودند در این برنامه که هر چهارشنبه شب انجام خواهد گرفت دکتر پورهاشمی با بیان مطالبی بازنشستگان را نور چشم اداره خواند و افزود احترام به بازنشستگان بر همه واجب است و باید برای تکریم بازنشستگان تلاش شود سپس کمالی که از بازنشستگان بیمارستان می باشد از حضور مسئولین تشکر و قدردانی نمود و اظهار داشت برای من باعث افتخار است که به دیدنم آمده اید . شاکرمدیر بیمارستان نیز که در اوایل خدمت مدتی در کنار میرزا مهدی کمالی به کار مشغول بوده از اخلاق خوب و فعالیت مفید ایبشان تقدیر نمود .این دیدار که حدود دو ساعت به طول انجامید با بیان خاطراتی از گذشته توسط کمالی به پایان رسید.

 دیدار با بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان

در پی تصمیم گیری و مصوب شدن سرکشی و دیدار از بازنشستگان و خیرین بخش بهداشت و درمان در کمیته خیرین در اولین اقدام دکتر پورهاشمی مدیر شبکه  به همراه اعلایی سرپرست مرکز بهداشت ،شاکر مدیر بیمارستان و سایر مسئولین شبکه و بیمارستان با حضور در منزل سید محمد انصاری با وی دیدار نمودند در این دیدار دکتر پورهاشمی ضمن آرزوی سلامتی برای وی از خدمات ارزنده ذی حساب بازنشسته شبکه و بیمارستان در طول دوران خدمتشان تقدیر و تشکر نمود . در این نشست که یک ساعت طول کشید انصاری با ذکر خاطراتی از دوران خدمت خود از حضور مسئولین در منزلشان ابراز خوش حالی نمود و تشکر کرد.

 جلسه اجرایی طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ضیایی

 با ارائه گزارش تیم ارزیاب دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد درپی بازدیدی که در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت از بیمارستان داشتند جلسه احرایی این طرح در روز سه شنبه 27/8/93 در محل کار سرپرست بیمارستان تشکیل گردید در این جلسه پس تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید دکتر پورهاشمی سرپرست بیمارستان ضمن بیان مطالبی در رابطه با طرح تحول نظام سلامت اجرای این طرح را یکی از کارهای بسیار مفید دولت تدبیر و امید دانست و گفت مهمترین کار برای اجرای موفق این طرح درست اجرا کردن آن است و لازم است همکاران محترم با همت و تلاش مضاعف خود گام موثری در جهت  خدمت به نیازمندان جامعه بردارند در ادامه شاکر مدیر بیمارستان نیز ضمن تشکر از مسئولین و همکاران از روند اجرائی کار ابراز رضایت نمود و خواستار تداوم آن شد وی همچنین از سفر احتمالی وزیر بهداشت در روزهای پایانی هفته جاری به اردکان خبر داد و خواستار آمادگی کامل در این رابطه شد سپس دبیر اجرایی طرح تحول نظام سلامت بیمارستان با قرائت گزارش تیم ارزیاب که در تاریخ 22/8/93 با حضور معاون درمان دانشگاه از این مرکز بازدید داشتند از همراهی و همیاری مسئولین و پرسنل تقدیر و تشکر نمود وی با بیان اینکه در این گزارش بیمارستان اردکان را یکی از بیمارستان های موفق استان خوانده اند ابراز امید واری کرد این همکاری به نحو شایسته تری ادامه یابد خانم شفیع زاده در ادامه نیازها و مواردی که برای اجرای مناست تر این طرح لازم است به اطلاع حاضرین رساند . لازم به ذکر است تیم ارزیاب در گزارش خود ضمن مشهود خواندن تغییرات صورت گرفته روند اجرای طرح را درحد بسیار خوب دانسته است.

 برگزاری جلسه اعتبار بخشی در بیمارستان ضیایی

جلسه اعتبار بخشی با حضور کلیه مسئولین بخش ها و واحدها و رابطین مربوطه در سالن آموزش بیمارستان ضیایی درتاریخ 25/8/93 برگزار شد .در ابتدا شاکر ،مدیر بیمارستان ضمن تشکر از زحمات پرسنل کلید اصلی رسیدن به استانداردهای  اعتبار بخشی را تلاش وهمکاری افراد دانسته ،سپس دکتر پورهاشمی،رئیس بیمارستان ضیایی اجرای استانداردهای اعتبار بخشی را الزامی دانسته و ضمن تشکر از زحمات پرسنل از آنها خواستند تا با بیان انتقادات و پیشنهادات خود پلی باشند برای رسیدن سیستم به استانداردها،در ادامه خانم محمودیان ،مسئول اعتبار بخشی ب با بیان اهمیت اعتبار بخشی ، به معرفی رابطین  حیطه های مختلف اعتبار بخشی پرداخته و درپایان به سوالات مربوط در این زمینه پاسخ داده شد و همچنین کتابچه های مربوط به دستورالعمل های هر واحد به مسئولین واحدها ،واگذار شد.

برگزاری دوره آموزشی مراقبت های پرستاری در بیماری ms

دوره آموزشی مراقبت های پرستاری در بیماری ms در تاریخ 22/8/1393 در سالن آموزش بیمارستان ضیایی با حضور حدود 90نفر از پرسنل بیمارستان برگزار گردید. این دوره به صورت روش تدریس تیمی برگزار گردید و مسئولیت تهیه محتوا و سؤالات دوره را حیدری، سوپروایزرآموزشی و دکتر تقوایی، متخصص نورولوژی بر عهده داشتند. مباحث ارائه شده در این دوره شامل تعریف بیماری ms ، پاتوفیزیولوژی، تظاهرات بالینی، درمان دارویی، مراقبت ها وفرایند پرستاری بود.جهت ارزشیابی دوره با الگوی ارزشیابی کرک پاتریک ، فرم نظر سنجی از طریق سامانه آزمون آنلاین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی فعال گردید و پیش آزمون وآزمون پایانی نیز برگزار شد. این دوره 6 ساعت پودمان آموزشی داشته و گروه هدف پرسنل پرستاری، بهیاری، کمک بهیاری، اتاق عمل، هوشبری و مامایی بودند.

تبریک روز جهانی رادیولوژی

به مناسب هفدهم آبان ماه روز جهانی رادیولوژی مسئولین بیمارستان ضمن حضور در بخش رادیولوژی بیمارستان ضیائی از خدمات ارزنده پرسنل آن تجلیل بعمل آمده در این بازدید دکتر پورهاشمی سرپرست بیمارستان ضمن با اهمیت خواندن بحث تحول نظام سلامت از تمامی همکاران خواست به منظور رسیدگی مناسب به وضعیت بیماران تمام هم و غم خود را بکار گیرند تا این طرح به درستی اجرا گردد  . سپس مسئول و پرسنل بخش رادیولوژی مسائل و مشکلات خود را مطرح نمودند .

لازم به ذکر است هفدهم آبان ماه مصادف با هشتم اکتبر به مناسبت کشف اشعه x توسط رونتگن روز جهانی رادیولوژی نامگذاری شده است .

برگزاری جلسه حلقه صالحین در بیمارستان ضیایی

در ادامه تشکیل دوره ای جلسات حلقه صالحین در روز شنبه مورخ 16/8/93 جلسه حلقه صالحین شهید حسینعلی پایدار در آزمایشگاه مرکزی تشکیل گردید.درجلسه که کلیه اعضاء از آزمایشگاههای بیمارستان و مرکزی حضور داشتند. پس از تلاوتی از کلام الله مجید بصوت پرسش و پاسخ به بررسی مسائل فرهنگی و روز جامعه و بیمارستان پرداختند.در ادامه جلسه خانم محمودیان کارشناس مسئول اعتباربخشی ضمن بیان دلایل اهمیت بحث اعتبار بخشی در رابطه با در جه بیمارستان و چگونگی ارتقا آن ، نحوه ارزیابی و اولویت های آزمایشگاه در بحث اعتبار بخشی مطالبی بیان نمود .وی اهمیت اعتبار بخشی در برنامه  جدید نظام تحول سلامت را زیاد خواند  و از همکاران خواست در جهت بهبود کیفیت درمان بیماران هر چه در توان دارند به کار گیرند.سوالات اعتبار بخشی و پاسخ خانم محمودیان پایان بخش جلسه بود.

 جلسه هماهنگی سالروز رحلت مرحوم حاج محمد مروتی

به منظور هماهنگی در جهت برگزاری مراسم سالروز رحلت همکارمان مرحوم حاج محمد مروتی جلسه ای با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان تشکیل شد .در این جلسه دکتر پورهاشمی اردکانی مدیرشبکه بهداشت و درمان اردکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم مروتی در زمینه فعالیت های وی توضیحاتی ارائه نمود . سپس حاضرین در رابطه با چگونگی برگزاری مراسم به بحث و تبادل نظر پرداختند .در این جلسه مقرر گردید مراسمی صبح روز پنجشنبه ششم آذر ماه در نمازخانه بیمارستان برگزار گردد .

لازم به یادآوری است جانباز مرحوم حاج محمد مروتی در روز پنج آذر 92 به برادر شهید خود کمال مروتی پیوست .

بازدید مسئولین کشوری از طرح توسعه بیمارستان ضیائی اردکان

جناب آقای دکتر صالح معاون مجلس ، حقوقی و استان های معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور به همراه آقای دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی از طرح توسعه بیمارستان ضیائی اردکان بازدید نمودند . در این بازدید که آقای دکتر طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار ، آقای اسماعیلی فرماندار و اعضاء شورای اسلامی شهر نیزحضور داشتند که آقای دکتر صالح ضمن بازدید در جریان رواند اجرایی کار قرار گرفت وی در این بازدید ضمن بیان مطالبی از مسئولین خواست نسبت به اتمام این پروژه مهم هرچه در توان دارند انجام دهند .لازم به ذکر است طرح توسعه بیمارستان ضیائی اردکان با یازده هزار متر زیر بنا در هفت طبقه با ظرفیت 100 تخت خوابی احداث خواهد شد که شامل بخش های بستری ، اداری و سالن اجتماعات خواهد بود این طرح با 30 درصد پیشرفت کار و دپو مصالح ساختمانی در حال اجرا می باشد .

 تقدیر به مناسبت کسب مقام برتر وب سایت

سرکار خانم اخترالسادات پایداراردکانی

 کسب مقام برتر وب سایت بیمارستان ضیایی اردکان، در بین بیمارستانهای غیر آموزشی دانشگاه بر اساس شاخص های ارزیابی جدید بر مبنای رتبه بندی و بومتریکس را که مرهون زحمات فراوان شماست تبریک عرض نموده ،سلامتی و توفیق روز افزون سرکار عالی را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

"رضا شاکر اردکانی"

"سرپرست بیمارستان ضیایی"

 برگزاری مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا

با فرارسیدن ماه عزاداری حضرت اباعبدا... الحسین (ع) طبق سنوات قبل مراسم پرفیض زیارت عاشورا همراه با مداحی در نمازخانه بیمارستان برگزار گردید .

در این مراسم نورانی که هر روز صبح تا سیزدهم محرم برگزار خواهد شد مداحان اهل بیت ضمن قرائت زیارت پرفیض عاشورا به مدیحه سرایی پرداخته و گوشه ای از مرارات ها و رنج های حضرت سیدالشهدا(ع) و اهل بیت را بیان می نمایند . لازم به یادآوری است بانی مراسم همکاران محترم بیمارستان می باشند .

 جلسه هماهنگی در جهت رسیدگی به امور خیرین و تکریم بازنشستگان بیمارستان

به منظورچگونگی  بررسی به امور خیرین و تکریم بازنشستگان بیمارستان جلسه ای با حضور مسئولین بیمارستان در مرکز بهداشت در محل کار سرپرست بیمارستان تشکیل گردید .در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید دکتر پورهاشمی اردکانی گزارشی از وضعیت خیری بیمارستان ارائه نمود . وی ضمن یادآوری توجه به بازنشستگان تکریم آنان را ضروری دانست و خواستار بررسی وضعیت آنان شد . در ادامه حاضرین در جلسه با ارائه مطالب و نظرات خود در رابطه با چگونگی رسیدگی به امور خیرین و همچنین تکریم بازنشستگان به بحث و تبادل نظر پرداختند . برگزاری مراسم تجلیل از خیرین و بازنشستگان ، سرکشی از آنان و ارسال پیامک به این عزیزان از جمله مصوبات جلسه بود.

 برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بیمارستان ضیایی

 به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقه نقاشی با همت بسیج جامعه پزشکی ، در تاریخ 10/7/93 جهت فرزندان پرسنل در نماز خانه بیمارستان ضیایی برگزار شد .هدف از برگزاری چنین مراسمی یاد آوری  دلاور مردان ایران زمین جهت حفظ میهن اسلامی بوده ، در ابتدا ی مراسم هر کدام از شرکت کنندگان نقاشی با موضوع هفته دفاع مقدس کشیده و سپس سوره ای از قرآن بصورت حفظ قرائت شد در پایان نیز هدایای به رسم یاد بود به کلیه شرکت کنندگان اهداء شد.

اعزام تیم تخصصی بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردکان به منطقه محروم مزرعه نو

به مناسبت هفته دفاع مقدس تیم تخصصی بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردکان در تاریخ 9/7/93 به منطقه محروم مزرعه نو اعزام شد. این تیم که سرپرستی آن را دکتر ملاحسینی برعهده داشت، پس از استقرار در محل مرکز بهداشتی ـ درمانی مزرعه نو، اقدام به ویزیت رایگان مراجعین نمودند. در این اعزام دکتر حسین شجاع الدینی متخصص اطفال، دکتر محمود نوری روانپزشک و دکتر ملاحسینی دندانپزشک به ویزیت رایگان مراجعه کنندگان پرداختند.

 برگزاری جلسه اعتبار بخشی با حضور تیم بهبود کیفیت واحدها ،در بیمارستان ضیایی

 در تاریخ 6/7/93 جلسه اعتبار بخشی با حضور تیم بهبود کیفیت هر واحد در سالن بیمارستان تشکیل شد.در این جلسه که با حضور رئیس ، مدیر، مدیر پرستاری ، مسئول اعتبار بخشی ، مسئولین بخش ها و تیم بهبود کیفیت هر واحد تشکیل شده بود در ابتدا دکتر پور هاشمی ،رئیس بیمارستان ضمن تشکر از همکاری کلیه پرسنل از زحمات آنها تشکر نموده و لازمه موفقیت در برنامه های اعتبار بخشی را همکاری و مساعدت کلیه پرسنل دانسته ،سپس رضا شاکر، مدیر بیمارستان با تاکید بر اجرایی شدن برنامه های اعتبار بخشی ،مانند گذشته پرسنل را تشویق به همکاری در این زمینه نموده و درادامه محمودیان،مسئول اعتبار بخشی توضیحاتی را راجع به سنجه های جدید و تفکیک سنجه های مشترک و اختصاصی مربوط به هر واحد بیان نموده ودر پایان جلسه سنجه های جدید در اختیار مسئولین واحد ها قرار گرفت.

 دیدار با امام جمعه اردکان به مناسبت هفته دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس، مدیر و جمعی از کارکنان بهداشت و درمان همگام با کارمندان و کارگران بسیجی سایر ادارات و نهادهای شهرستان اردکان با امام جمعه اردکان دیدار کردند. امام جمعه اردکان در این دیدار با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی اظهار داشت: هفته دفاع مقدس که همزمان با بهار علم و دانش است یادآور جنگی است که توسط غرب و دست نشانده های آنها با اهدافی غیر الهی و دنیوی بر ما تحمیل شد و ما وظیفه داریم تا بصورت ویژه در این ایام یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.وی افزود: اگراقتدار و عزت برای ایران حاصل شده به برکت ایمان اعتقاد وسلحشوری های جوانان این مرزو بوم بوده است و ما نباید این روحیه را از دست بدهیم. درابتدای این دیدار سرهنگ دهقانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گزارشی از عملکرداین ناحیه ارائه و آمادگی کامل بسیجیان را برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و حفظ دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی اعلام کرد.

 راه اندازی دومین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی استان یزد

 دومین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با ارائه خدمات رایگان با حضور رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد و مقامات استانی افتتاح و آغاز به کار کرد. در این بیمارستان ویزیت، جراحی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، داروخانه، فیزیوتراپی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، مشاوره، کلاس های آموزشی الگوی زندگی سالم، امداد و نجات و آموزش بهداشت به مدت 5 روز انجام می شود.
این بیمارستان از روز یکم مهر ماه لغایت 5 مهرماه در محل کیلومتر دو جاده قدیم یزد ـ بافق، جنب اردوگاه وحدت و مجتمع ورزشی شهدای محمدآباد برپاشده است.
گفتنی است، قسمت آزمایشگاه این بیمارستان همچون سال گذشته توسط بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان راه اندازی و ارائه خدمت می نماید.

 آمادگی تیم بحران بیمارستان ضیایی  در حادثه اتوبوس در محور اردکان _ نایین

 بیمارستان ضیایی اردکان در تاریخ 5/7/93 آماده پرستاری از مصدومان حادثه دلخراش اتوبوس در  محور اردکان _ نایین بود. این حادثه  در ساعت 4 صبح اتفاق افتاده  ،مصدومین به سرعت توسط آمبولانس به بیمارستان ضیایی منتقل شده تیم بحران بیمارستان سریعا مطلع و در اورژانس بیمارستان حاضر شده کلیه مصدومین در عرض یکساعت در اورژانس تعیین تکلیف شده ، سه مصدوم به علت  آمپوتاسیون اعضا و کاهش سطح هوشیاری به یزد اعزام شده و سایر مصدومین پس از انجام اقدامات لازم به بخش جراحی منتقل شدند.شایان ذکر است که فرماندار ، شهردار محترم و اعضای شورای شهر نیز از اورژانس بیمارستان در لحظه حضور مصدومین و بخش جراحی بازدید نمودند.

 مراسم غبار روبی از گلزار شهدای اردکان به مناسبت هفته دفاع مقدس

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جواد (علیه السلام) و در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس ، قبور مطهر شهدای شهرستان اردكان گلباران و عطر افشانی شد.
در اين مراسم که با حضور مسئولین شهرستان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، بسیجیان ، خانواده معظم شهداء و ایثارگران و اقشار مختلف مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان اردکان برگزار شد شرکت کنندگان با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه ضمن تجديد بيعت با آرمان های والای حضرت امام خمينی(ره) و مقام معظم رهبری به مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس و همچنین شهید محمدعلی قانعی ( شهید انقلاب در اردکان ) ادای احترام كردند. 
مسئولان با حضور بر سر تربت پاک حضرت آیت الله خاتمی (ره) ، حضرت آیت الله بهجتی (ره) و سایر علما و بزرگان دینی نسبت به مقام این بزرگواران نیز ادای احترام کردند و یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند. در این مراسم جمعی از کارکنان بخش بهداشت ودرمان شهرستان نیز حضور داشتند.

 دیدار از خانواده مرحوم  محمد مروتی به مناسبت هفته دفاع مقدس

 در دومین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس دکتر رئیس زاده ،رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور  و دکتر قائد امینی معاون وی به همراه  رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بر تربت شهدای شریف آباد و جانباز فقیه محمد مروتی حضور یافته و سپس  از خانواده مرحوم جانباز  محمد مروتی بازدید نمودند.در این دیدار که دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان و آقای شاکر مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی و جمعی از اعضاء بسیج نیز حضور داشتندبه نقل خاطراتی از مرحوم مروتی و نقش ایشان در بسیج و فعالیت های فرهنگی اشاره نموده و از مقام آن فقیه تجلیل بعمل آمد.در پایان از سوی دکتر رئیس زاده هدیه ای به رسن یاد بود به همسر ایشان تقدیم گردید.

 بازدید معاونین محترم امور درمان  و توسعه و منابع با همراهی هیئت همراه از بیمارستان ضیایی

 در تاریخ 29/6/93 بیمارستان ضیایی میزبان تیم نظارتی طرح تحول  نظام سلامت دانشگاه متشکل از معاون محترم توسعه و منابع ،معاون محترم امور درمان و هیئت همراه ایشان بود .در این بازدید که رئیس ،مدیر،دبیر اجرایی طرح تحول و مسئول اعتبار بخشی تیم بازدید کننده را همراهی می کردند از روند اجرای طرح در بخش ها و واحد های مختلف بیمارستان از جمله اورژانس ،واحد ترخیص،کلینیک تخصصی ،اتاق زایمان ،بخش های بستری بازدید و در پایان از روند اجرای طرح ابراز رضایت نموده و حسن سلیقه پرسنل این مجموعه  در اجرای برنامه های هتلینگ را قابل تقدیر دانستند.

 بازدید تیم نظارتی شبکه بهداشت و درمان از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت

 تیم نظارتی شبکه بهداشت و درمان در تاریخ 26/6/93 از روند اجرای طرح تحول در بیمارستان ضیایی بازدید نمودند.تیم نظارتی متشکل از آقای اعلایی ،سر پرست مرکز بهداشت،دکتر ملاحسینی،مسئول نظارت بر درمان ،آقای سرافراز ،مسئول روابط عمومی،آقای انتظاریان مسئول نظارت بر امور پرستاری وکریمی ،حسابدار در ابتدا در اتاق مدیر یت،آقای شاکر ،مدیر بیمارستان گزارشی از روند اجرای طرح تحول را ارائه نموده و در ادامه از کلیه واحدهابازدید نموده  و در پایان از زحمات شبانه روزی پرسنل تقدیر و تشکر کرده و از روند اجرای طرح ابراز امیدواری نمودند .

 برگزاری جلسه هماهنگی  برنامه های هفته دفاع مقدس در بیمارستان ضیایی

 جلسه هماهنگی مربوط به برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تاریخ 27/6/93 در نماز خانه بیمارستان ضیایی برگزار شد. این جلسه که با همت بسیج جامعه پزشکی و پایگاه حضرت رسول اکرم (ص) برگزار شد در ابتدا با آیاتی از کلام الله مجید مزین شد سپس آقای شاکر مسئول بسیج جامعه پزشکی ضمن تشکر از همکاری اعضا در انجام برنامه های مربوطه ،بیاناتی از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پیرامون هشت سال دفاع مقدس بیان نمودند و سپس فرازهایی از وصیت نامه شهید گرانقدر عاصی زاده را بیان کرده و همچنین قسمت هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری که پس از بهبودی  در لحظه ترخیص از بیمارستان راجع به قدردانی  از زحمات کادر درمان و افتخار نمودن به چنین پزشکان  و پرستاران دلسوزی را بیان نموده و در ادامه برنامه هایی که لازم است در هفته دفاع مقدس اجرا شود من جمله اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم ، پایش سلامت نماز گزاران جمعه،اردوی تفریحی یکروزه به  امامزاده میر شمس الحق،برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دفاع مقدس جهت فرزندان پرسنل ،برگزاری مسابقات ورزشی ویژه خواهران و برادران و..... جهت اقدامات لازم  به اطلاع حضار رسید.

 بازدید تیم نظارتی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه از بیمارستان ضیایی در تاریخ 23/6/93

در تاریخ 23/6/93بیمارستان ضیایی میزبان تیم نظارتی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه بود . دراین بازدید که دکترحسینی زاده رییس اداره نظارت بر درمان  ، قاسمیان کارشناس مسئول طرح تحول ، ملک ثابت کارشناس مامایی و هاشمی کارشناس آموزش حضور داشتند ابتدا در محل دفترمدیریت بیمارستان با حضور آقای شاکر مدیر بیمارستان ، خانم شفیع زاده دبیراجرایی طرح تحول و آقای کریمی مترون به بررسی روند اجرای طرح تحول پرداخته و مستندات کمیته های اجرایی ، اخلاق ، نظارتی ، زایمان طبیعی و .... را مشاهده نمودند. سپس تیم مذکور با همراهی خانم شفیع زاده دبیر اجرایی طرح و خانم پورحسینی مسئول اتاق زایمان از بخش های مختلف بیمارستان بازدید و روند اجرای طرح های ترویج زایمان طبیعی ، هتلینگ و کاهش میزان پرداختی و ارتقا کیفیت ویزیت را مورد ارزیابی قرار دادند . در ادامه کارشناس مسئول تحول نظام سلامت دانشگاه به مطابقت مستندات با نتایج پایش تیم ارزیاب وزارتخانه پرداخته مقرر شد مستندات مذکور به معاونت درمان ارسال گردد . در پایان دکتر حسینی زاده ضمن تشکر از زحمات پرسنل ، از روند اجرای طرح ابراز رضایت نموده و این مرکز را جلوتر از سایر مراکز دانسته و سلیقه و صرفه جویی در اجرای طرح هتلینگ را قابل تقدیر دانستند .

برگزاری چهارمین جلسه کمیته اخلاق در بیمارستان ضیایی

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت  و لزوم تشکیل جلسات مستمر کمیته اخلاق چهارمین جلسه در تاریخ 19/6/93 با حضور رئیس،مدیر،مدیر پرستاری،حراست،دبیر اجرایی طرح تحول ، مسول اعتبار بخشی و روسای بخش ها  در دفتر رئیس بیمارستان تشکیل شد.هدف از برگزاری این جلسه ،بررسی شاخصهای ارزیابی عملکرد پزشکان با نظر و صلاحدید ایشان جهت ارزشیابی نحوه عملکرد و همچنین امتیاز دهی مناسب به پزشکان در برنامه حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم بوده است.

 برگزاری حلقه صالحین شهید حسینعلی پایدار در بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان

حلقه صالحین شهید حسینعلی پایدار در تاریخ 16/6/93 در نماز خانه بیمارستان ضیایی برگزار شد .جلسه با قرائت آباتی از کلام الله مجید مزین شده و سپس حاج آقای مروتی ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) ،صحبت هایی پیرامون مشکلات روز جامعه و چگونگی زندگی کردن در جامعه امروزی بیان نمودند،در ادامه آقای شاکر ،مسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردکان توضیحاتی پیرامون برپایی بیمارستان صحرایی شهدای جامعه پزشکی استان یزد و چگونگی تجهیز آزمایشگاه آن در منطقه محمد آباد یزد از اول مهرماه لغایت چهارم مهر ماه بیان نمودند،ایشان خاطر نشان کردند که هدف از برگزاری این بیمارستان ،آمادگی در مواقع بحرانی و ارائه خدمات پزشکی رایگان به مردم این منطقه  می باشد  و در ادامه با اشاره به برگزاری اولین بیمارستان صحرایی در سال قبل ،خواستار در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف آن ،جهت برگزاری هر چه بهتر این بیمارستان شدند.

 بازدید تیم نظارتی هتلینگ وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان

 در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ،16 شهریور ماه 93 بیمارستان ضیایی میزبان ارزیابان هتلینگ از وزارت بهداشت و درمان بود.در این بازدید تیم ارزیاب با همراهی خانم شفیع زاده ،دبیر اجرایی طرح تحول نظام سلامت و خانم محمودیان،کارشناس مسئول اعتبار بخشی در بیمارستان ضیایی و آقای ملاحسینی ،مسئول امور ساختمانی از بخش های مختلف در بیمارستان ضیایی و از مراحل اجرای اقدامات هتلینگ بازدید بعمل آوردند.در پایان این بازدید تیم ارزیاب از هزینه کرد مناسب و بجای اعتبارات این برنامه ابراز رضایت نموده و اقدامات اصولی و خلاقانه این مرکز در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح و برنامه های هتلینگ را قابل تقدیر دانستند.پس از آن دکتر پورهاشمی،سر پرست بیمارستان مشکلات و پیشنهادات پیش روی این مرکز را در جهت اجرای بهتر طرح تحول نظام سلامت و بخصوص برنامه های هتلینگ ارائه نمودند.

 برگزاری دوره آموزشی سیستم جدید HIS

دوره آموزشی تغییر سیستم HIS ونحوه یادگیری کار با سیستم جدید در تاریخ 16/6/93 در سه نوبت در سالن آموزش بیمارستان ضیایی برگزار شد.این دوره با همت واحد آموزش و واحد HIS بیمارستان برگزار شد ،گروه هدف این دوره شامل افراد شاغل در بیمارستان اعم از کادر درمان و اداری بوده،شایان ذکر است که فایل آموزشی مربوطه در اختیار کلیه مسئول واحد ها جهت بازبینی مجدد می باشد.

 بازدید تیم نظارتی بیمارستان ضیایی از واحد اورژانس این مرکز

 تیم نظارتی بیمارستان ضیایی در تاریخ 13/6/93 به منظور ارتقا هتلینگ و اجرای استانداردهای اعتبار بخشی از اورژانس بیمارستان بازدید بعمل آورد.تیم نظارتی متشکل از دکتر پورهاشمی،رئیس،آقای شاکر،مدیر،آقای کریمی ،مدیر پرستاری ،خانم محمودیان،مسئول اعتبار بخشی ،آقای عمویی ،مسئول بهداشت محیط ، آقای ناظمی ،مسئول خدمات و آقای ملاحسینی مسئول امور ساختمانی از کلیه قسمت های اورژانس بازدید بعمل آوردند  و سپس جلسه ای مبنی بر بررسی بازدید انجام شده برگزار گردید،در ابتدای جلسه دکتر پورهاشمی در مورد اهمیت واحد اورژانس  و لزوم توجه به این واحد ،رعایت محورهای هتلینگ در اورژانس صحبت هایی را ایراد نمودند و سپس آقای شاکر ،مدیر بیمارستان بر لزوم برگزاری مرتب کمیته ارتقاء اورژانس  و پیگیری اجرای مصوبات آن تاکید نمودند در ادامه خانم محمودیان  در خصوص پیگیری اجرای استاندارد هایی که در این واحد در زمینه نظافت بهداشت،خدمات رفاهی،امکانات ساختمانی و...نیاز است مورد مداقه و پیگیری قرار گیرد،توصیه هایی را بیان نمودند.

 زندگینامه امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام

  امام علی ‌بن موسی‌الرضا (علیه السلام) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام می‌باشند.
ایشان در سن 35 سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت و رهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی که سختی‌ها و رنج بسیاری را بر امام رواداشتند و سر انجام مأمون عباسی ایشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند. در این نوشته به طور خلاصه، بعضی از ابعاد زندگانی آن حضرت را بررسی می‌نماییم.

نام، لقب و کنیه امام:
نام مبارک ایشان علی و کنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان "رضا" به معنای "خشنودی" می‌باشد. امام محمد تقی (علیه السلام) امام نهم و فرزند ایشان سبب نامیده شدن آن حضرت به این لقب را اینگونه نقل می‌فرمایند: "خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده‌اند و همینطور (به خاطر خلق و خوی نیکوی امام) هم دوستان و نزدیکان و هم دشمنان از ایشان راضی و خشنود بود‌ند."

ادامه...

 عیادت خادمان بارگاه قدس رضوی از بیماران در بیمارستان ضیایی

خادمان بارگاه حرم انس  رضوی در تاریخ 11/6/93 به مناسبت نزدیک شدن به میلاد سلطان خراسان،علی بن موسی الرضا از بیماران در بیمارستان ضیایی عیادت نمودند ،در این بازدید که با همراهی دکتر پورهاشمی ،رئیس ،آقای شاکر،مدیر ،آقای بیکی ،حراست ،آقای سرافراز،مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان و آقای مروتی شهردار محترم و دست اندر کاران مجمع عاشقان بقیع انجام شد ،در ابتدا با استقبال گرم پرسنل بیمارستان روبرو شدند و در ادامه خادمان  و سایراعضا به عیادت بیماران با اهدا شاخه های گل و شیرینی تبرک شده ار بارگاه علی بن موسی الرضا (ع) رفتند ،بیماران و همراهان نیز با چشمهایی پر از اشک ارادت خود را به هشتمین حجت سرمد ابراز نمودند .شایان ذکر است که طنین نوای صلوات خاصه امام رضا از پشت پیج بیمارستان فضایی معنوی به بیمارستان بخشیده بود.

 برگزاری هفتمین جلسه بازنگری برنامه استراتژیک در بیمارستان ضیائی

هفتمین جلسه بازنگری برنامه استراتژیک در تاریخ 6/6/93 با حضور اعضای تیم بهبود کیفیت ( دکتر پورهاشمی اردکانی رئیس ، شاکر اردکانی مدیر ، کریمی ،مدیر پرستاری ، محمودیان کارشناس مسئول اعتبار بخشی ، حیدری سوپروایزر آموزشی ، شفیع زاده دبیراجرایی طرح تحول نظام سلامت ، فتاحی مسئول ایمنی و حائری کارشناس تغذیه بیمارستان برگزار شد . در ابتدای جلسه ضریب وزن و امتیاز مربوط به قوت ها و ضعف های مصوب شده، تعیین و در ادامه استراتژی های مربوط به منطقه wo با توجه به ضعف و قوت های  پیش روی این مرکز درماتریس swot مورد بحث  و تبادل نظر قرار گرفت که از جمله استرتژی های wo   این مرکز شامل:

WO1:  تقویت سیستم نظرسنجی از مراجعین و کارکنان 

WO2 :  ارتقاء خدمات هتلینگ در راستای افزایش رضایتمندی مراجعین به بیماران با توجه به طرح تحول نظام سلامت

WO3 : تقویت سیستم آموزش به گیرندگان خدمت در راستای ارتقاء سلامت در سطح فرد و جامعه

WO4  : ارتقاء  وضعیت فضای فیزیکی با استفاده از پتانسیل خیرین

WO5 : مدیریت ارزیابی و نظارت مستمر بر عملکرد واحدها ، فرآیندها و کارکنان

WO6 :  مدیریت استفاده از آمار و اطلاعات در راستای افزایش و بهبود کیفیت خدمات

 WO7 : تقویت تعامل اثر بخشی با مدیران دانشگاه و شهرستان در راستای تأمین اعتبار برای توسعه ، تکمیل و تجهیز بیمارستان  می باشد .

 ودر پایان مقرر شد استراتژی های مناطق so ، st  ، wt  تعیین شده توسط اعضاء در جلسات بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

برگزاری سومین جلسه cpc در بیمارستان ضیایی  


سومین جلسه cpc بیمارستان ضیایی روز پنج شنبه مورخ 6/6/93 با حضور متخصصین و پزشکان عمومی در سالن آموزش بیمارستان برگزار شد. در ابتدای این جلسه که با حضور دکترپورهاشمی، شاکر، کریمی مدیر پرستاری بیمارستان و خانم دکتر فرهی فرد فوق تخصص روماتولوژی دبیرعلمی برنامه و پزشکان متخصص رشته های قلب، رادیولوژی، جراحی، زنان، نورولوژی و پزشکان عمومی برگزار شد، آقای دکتر قاسمی سرپرست پزشکی قانونی شهرستان، نکاتی در خصوص مسائل قانونی و حقوقی لزوم گزارش میزان عمق جراحات به جای وسعت جراحات در گزارشات حقوقی بیان نمودند. سپس آقای دکتر زارع متخصص رادیولوژی که ارائه دهنده cpc این ماه بودند، مواردی از یافته های جالب سی تی اسکن را مطرح نموده و حاضرین در این خصوص به بحث و بررسی و بیان نقطه نظرات علمی پرداختند.

 پیام تبریک به مناسبت قبولی چشم گیر پرسنل بیمارستان ضیایی ، درآزمون کارشناسی ارشد 93

          "ز کوشش به هر چيز خواهي رسيد  

            به هر چيز خواهي، کماهي رسید"

 قبولی چشم گیر همکاران عزیزمان خانم ها محمودیان در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ،پورصاحبی ،پور روستایی ،واحدیان ،منازاده ،کلانتری ،جهانبانی،عظیم پور و آقای موبری در رشته های پرستاری موجب افتخار ما است بی شک کوشش شما عزیزان و عنایت باری تعالی ،پلی بوده برای رسیدن به پله های موفقیت ،مدیریت و کلیه کارکنان بیمارستان ضیایی این موفقیت را به شما و خانواده های محترمتان تبریک گفته ، در تقدیر ازتلاش های شما فرمایش مولایمان علی (ع) بس ، که فرمودند :قَدرُ الرَّجُلِ على قَدرِهِمَّتِهِ:اندازه هر کس به اندازه همت او است.

 هيچ آرزويي در هيچ انساني نمي شكفد مگر اين كه توانايي به تحقق رساندنش نيز به او اعطا شده باشد.

 پیام تبریک گرامیداشت روز داروساز

پنجم شهریور ماه، زاد روز حکیم فرزانه‌ زکریای رازی است، که به حق و شایسته این روز فرخنده به نام‌ داروساز در عرصه سلامت نامگذاری شده است. ضمن گرامیداشت و تبریک این ایام به حضور شما همکاران سخت‌کوش و سفیدجامگان زندگی‌بخش که هر گاه دست تقدیر الهی از آستین شما بیرون می‌آید و سلامتی و عافیت را مجدداً به انسان‌ها باز می‌گرداند عرشیان بر شما درود می‌فرستند و آنگاه که دردمندی سلامت خود را باز می‌یابد و دستانش به نشان شکر به آسمان بلند می‌شود، ملائک شما را می‌ستایند. مدیریت بیمارستان ضیایی از تلاشهای صادقانه ، عالمانه و عاملانه ی جامعه خدوم داروساز جهت صحت ، سلامت و شفای بیماران که با دانش و تخصص و هنر همراه و به زیور تقوا ، حس تعهد و مسئولیت و نوع دوستی آراسته است، کمال تقدیر و تشکر را دارد.

 برگزاری شورای هماهنگی مشارکت در امور فرهنگی در شبکه بهداشت و درمان

 جلسه هماهنگی مشارکت در امور فرهنگی در تاریخ 3/6/93 در سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان برگزار شد. در این جلسه که با حضور جمعی از فعالین در امور فرهنگی از شبکه بهداشت و درمان،بیمارستان ضیایی ،اورژانس 115 ،دانشکده طب سنتی برگزار شد در ابتدا آقای سرافراز مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ضمن قدردانی از تلاش پرسنل در انجام امور فرهنگی لازمه بهتر شدن را هماهنگی و هم کاری همه افراد  دانسته و سپس دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان ، ضمن مهم شدن امور فرهنگی  ،انجام آنن را از از وظایف افراد بر شمرده و خواستار اجرای هر چه بهتر امور عفاف و حجاب ،قرآن و عترت ،خبر و اطلاع رسانی بر روی سایت ،تکریم ارباب رجوع، امور ورزشی ،امور بانوان و...شدند درادامه صحبت های ایشان شاکرمسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردکان ، صحبت هایی را پیرامون نوشتن برنامه عملیاتی امور فرهنگی برای شش ماهه دوم سال93  جهت برگزاری بهتر مناسبت های ملی و مذهبی، پر رنگ تر شدن حلقه های صالحین ،بازدید از همکاران بازنشسته،برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ،برنامه های عیادت از بیماران توسط مسئولین و برگزاری مسابقات ورزشی و کتابخوانی و... ایراد نمودند.در پایان جلسه نیز برای انجام هر چه بهتر امور ،تقسیم وظایف انجام و به مسئولین مربوطه محول شد.

پیام تبریک گرامیداشت روز پزشک

گر طبیانه بیایی به سر بالینم       به دو عالم ندهم لذت بیماری را"


يکم شهريورماه، سالروز ولادت شيخ الرئيس ابو علی سينا و روز پزشک بهانه شايسته‌ای است که تلاش‌های ارزنده پزشکان اين مرز و بوم مورد تقدير و توجه قرار گيرد.فرهنگ غنی ايران اسلامی بزرگ مردانی را تربيت کرده است که فروغ علم و انديشه‌شان در سپهر دانش بشری، راهگشا بوده است و همگان را به همراهی فراخوانده و در سايه سار ارزش‌های دينی و آموزه‌های توحيدی، علم را در خدمت انسانيت و رشد فضليت‌های اخلاقی قرار داده‌اند.

ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدای جامعه پزشکی و با عنايت به اجرای برنامه تحول سلامت که تحولی شگرف در سيستم بهداشت و درمان ايجاد کرده است، نقش محوری پزشکان زحمتکش انکار ناپذير است. با افتخار ، ارزش علمی و انسانی تان را پاس می داریم. امیدواریم ستاره‌ی زندگی و اختر دانشتان پیوسته ایام بر دل بیماران بتابدو هماره دعای بندگان بدرقه راه شما باشد.

مدیریت بیمارستان ضیایی ، روز پزشک، روز قدردانی از مدد این دستان مهربان و دوستدار سلامت جامعه را به همه این عزیزان تهنیت گفته و از درگاه احدیت برای آنها سلامتی و سعادت را خواستاریم .

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت خواهر همکار بزرگوار آقای محمد رضا فرید


انا لله و انا الیه راجعون
همکار ارجمند جناب آقای فرید
خبر در گذشت خواهر بزرگوارتان، موجب تأسف و تألم خاطر گردید ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره ای جز تسلیم و رضا نیست. مدیریت و کلیه کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان، مصیبت وارده را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منّان برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت داریم. روحش قرین رحمت پروردگار.

بازدید تیم نظارتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان ضیایی اردکان

 

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، پنج شنبه 30 مرداد بیمارستان ضیایی اردکان میزبان بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.
در این بازدید از بخش های مختلف بیمارستان ضیایی و از مراحل اجرای طرح تحول نظام سلامت ارزیابی به عمل آمد. در پایان این بازدید،دکتر خاکی ضمن تشکر از همه دست اندر کاران اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان ضیایی اردکان، عدم مراجعه بیماران جهت دریافت تجهیزات پزشکی و دارو  به خارج از بیمارستان را نقطه قوت اجرای این طرح و رضایتمندی مراجعه کنندگان را حاکی از موفقیت اجرای این طرح  دانست.
در حین بازدید دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان اردکان نیز به ارائه توضیحات و مشکلات اجرای طرح تحول نظام سلامت در اردکان  پرداخت.
همچنین بلافاصله بعد از بازدید بازرسان، جلسه بررسی پیرامون نکات ارائه شده توسط بازرسان در دفتر رئیس بیمارستان و با حضور اعضای کمیته طرح تحول نظام سلامت بیمارستان تشکیل شد.
گفتنی است طرح تحول نظام سلامت در اردکان به صورت همزمان در سراسر کشور از 15 اردیبهشت سال جاری در حال اجراست.

 

برگزاری چهاردهمین جلسه کمیته اجرایی طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ضیایی


جلسه کمیته اجرایی طرح تحول 29/5/93 ،درسالن آموزش بیمارستان باحضور مسئولین بخش ها و واحدهای بیمارستان با هدف هماهنگی اجرای طرح تحول و تاکید براجرای مناسب و صحیح دستورالعمل ها برگزار شد.
در این جلسه ابتدا شاکر مدیربیمارستان ضمن تشکر از همکاری پرسنل، لزوم هماهنگی درامور را ذکر نموده و خواستار پیاده سازی آن شد. در ادامه دکتر پورهاشمی رییس بیمارستان ضمن ارج نهادن به زحمات پرسنل، ضمن با اهمیت شمردن طرح تحول نظام سلامت اهتمام جدی پرسنل را در اجرای مناسب این طرح خواستار شد. وی ضمن اذعان به تأثیر کمبود نیرو در انجام فعالیت ها، مدیریت نیرو را درانجام امور موثر دانسته و بسیاری از کارها را جدا از کمبود نیرو، قابل اجرا دانست. در ادامه ایشان نظارت بیشتر درسطوح مختلف را لازم  و  موارد ذیل را در پایان صحبت های خود بیان نمود.
1- جزییات را درنظر گرفته کما اینکه همین جزییات، نمایانگر عملکرد کلی بخش می باشد.
2- حقوق متقابل را بشناسیم و احترام بگذاریم.
3- کمیته نظارتی و اخلاق به صورت فعال و مستمر تشکیل گردد.