-->
معاون غذا و داروی دانشگاه در گفتگو با ایسنا:فعالیت دو واحد صنعتی دارو سازی در استان/ نقش موثر رسانه ها در مصرف صحیح و کنترل شده ی دارو
سه شنبه 7 شهريور 1396 08:31

معاون غذا و داروی دانشگاه که همزمان با روز داروساز در دفتر خبرگزار ی ایسنا حضور یافت ضمن تبریک این روز به داروسازان ، وضعیت استان در زمینه ی دارو و تولیدات دارویی و اقدامات این معاونت را تشریح کرد.


 

به گزارش وب دا- یزد- محمد حسین مصدق گفت: در حال حاضر دو واحد صنعتی داروسازی کارن و یاس کویر میبد در استان فعال هستند و و تولید داروهای کمیاب و مکمل های دارویی شامل ترکیبات مکمل ویتامینه، ترکیبات مکمل مفاصل و ... از جمله تولیدات این دو واحد صنعتی است.محمد حسین مصدق افزود: این دو واحد از سال  چهار سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند و اظهار امیدواری کرد تا محصولات تولیدی آنها بزودی در سطح کشور عرضه شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه با اشاه به اینکه صنعت تولید دارو یک صنعت پاک، کم آب خواه و بدون آلاینده است خاطر نشان کرد: با ایجاد انگیزه و جذب سرمایه گذاران توسط فارغ التحصیلان این رشته در آینده ای نه چندان دور می توان شاهد توسعه ی صنعت داروسازی در استان بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تجویز و مصرف منطقی دارو، کنترل تجویز و مصرف منطقی دارو، نظارت بر تجویز دارو و تشکیل نشست های متعدد  از جمله اقدامات صورت گرفته در زمینه ی ساماندهی مصرف و تجویز دارو  توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه است.

معاون غذا و داروی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 170 داروخانه در سطح استان فعال است و در مجموعه ی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی سالانه به طور تخمینی بالغ بر 60 دانش آموخته ی رشته ی داروسازی فارغ التحصیل می شود و امیدواریم ورای ارائه ی خدمات دارویی، این افراد بتوانند در حوزه های دیگر از جمله ارائه ی خدمات بالینی و دپارتمانهای داروسازی مشغول به کار شوند.

مصدق با اشاره به جایگاه ارزشمند رسانه ها در جامعه ی امروزی خاطر نشان کرد: رسانه ها با توجه به رسالت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی خود، در زمینه ی مصرف صحیح و کنترل شده ی دارو وظیفه ی خطیری بر عهده دارند و آموزش عمومی و بازآموزی نقش موثری در کاهش مصرف دارو و عوارض پس از مصرف دارد.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.