-->
از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون؛ انجام بیش ازچهار هزار ماموریت توسط اورژانس 115 یزد
سه شنبه 14 فروردين 1397 10:31


به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115 یزد احمد دهقان رئیس این سازمان گفت : از ابتدای طرح سلامت نوروزی 1397 تا امروز بیش از چهار هزار ماموریت توسط اورژانس استان انجام شده است که هزار و ٢٠٠ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی و دو هزار و ٨٠٠ ماموریت غیر ترافیکی بوده است.

 وی افزود :آمار ماموریت های ترافیکی انجام شده توسط  اورژانس۱۱۵  دراین ایام  نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان اورژانس ادامه داد :در این ماموریت ها هزار و ١٥٠ نفر توسط کارشناسان اورژانس در محل درمان شده اند و دو هزار و ١٠٠ نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان اعزام شدند که 30 درصد از ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی بوده است . دهقان تصريح كرد: متاسفانه13  تن در حوادث ترافيكي استان در ايام نوروز جان باخته اند .که نسبت به سال گذشته رشد 20 درصدی داشته است .

این مقام مسؤل با اشاره به اینکه از ابتدای طرح سلامت نوروزي تعداد سه پرواز توسط بالگردهای اورژانس هوایی انجام شده است گفت :طی این ماموریت ها دو بیمار به مراکز درمانی سطح استان اعزام شدند که يك مورد از این بیماران مصدوم حوادث ترافیکی بوده است.

دهقان خاطر نشان کرد خوشبختانه امسال در روز سیزده فروردین نسبت به سال گذشته شاهد کاهش خطرات و صدمات ناشی از حوادث بوده ایم و هیچ گونه حادثه منجر به فوت در استان گزارش نشده است.

وی در پایان یادآور شد :طرح سلامت نوروزی 1397 از 24 اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت و53 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و بك پایگاه اورژانس هوایی استان در این طرح خدمات فوریتهای پزشکی را به هموطنان ارائه می كنند.

گفتني است بیشترین حوادث ترافیکی استان در سال جديد مربوط به محور مواصلاتی عقدا به اردکان و مهریز به یزد بوده است .


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.