-->
برگزاری جشن هفته سلامت در شهرستان بهاباد
سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 15:38

به مناسبت هفته سلامت، مراسم جشنی در دبستان شاهد دخترانه شهید مدنی شهرستان برگزار شد.


به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت، مراسم جشنی با حضور  دکتر رضوی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، عبداله ئیان رییس آموزش و پرورش ، مسئولین ادارات شهرستان و جمع زیادی از دانش آموزان ، مدیران و کارکنان مدرسه شاهد  در  نمازخانه این مدرسه برگزار گردید.

در این مراسم، دکتر رضوی در خصوص شعار هفته سلامت و اهمیت گرامیداشت این هفته به ایراد سخن پرداخت.

وی افزود؛یکی از معضلات سلامت امروز جامعه ما بی تحرکی ، اضافه وزن و چاقی است که منشا خیلی از بیماریها به خصوص بیماریهای غیرواگیر از جمله سرطانها، بیماریهای قلبی عروقی ، فشار خون، دیابت و... می باشدکه متاسفانه در بین  دانش آموزان نیز شیوع پیدا کرده است و شما دانش آموزان می توانید با رعایت یکسری نکات بهداشتی از ابتلاء به این بیماریها و عوارضی که در  سنین بالاتر به آن دچار خواهید شد مصون بمانید.

افزایش فعالیت بدنی، تحرک بیشتر و تغذیه مناسب و سالم و افزایش زنگ ورزش در مدارس، مصرف گم نمک، روغن و شکر از جمله نکات مهمی هستند که در صورت رعایت آن از ابتلاء به  بسیاری از بیماریها در امان خواهید بود.

عبداله ئیان رییس آموزش و پرورش نیز  ضمن تشکر از حضور مسئولین  و سایر مدعوین در این مراسم ، در خصوص هفته سلامت و نقش سفیران سلامت دانش آموزی در اعتلاء فرهنگ سلامت دانش آموزان و افراد جامعه  مطالبی را بیان نمود.

شعر خوانی با موضوعات بهداشتی، اجرای نمایش سلامت وسرود توسط دانش آموزان از جمله برنامه های بود که در این مراسم اجرا شد.

در پایان مراسم با اهداء  هدیه توسط سرپرست شبکه بهداشت ودرمان، از مربی بهداشت مدرسه  سرکار خانم حداد تقدیر شد.

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.