-->
معاون درمان دانشگاه:سه پزشک به ازای هر هزار نفر جمعیت در استان یزد فعالیت دارند
دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 09:13

معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه در استان به ازای هر هزار نفر جمعیت سه پزشک فعالیت دارند، گفت: یزد از لحاظ تعداد پزشک نسبت به جمعیت اعم از متخصص ، فوق تخصص ، داروساز ، داندانپزشک و پرستار جزو استانهای برخوردار کشور است..


 

معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه در استان به ازای هر هزار نفر جمعیت سه پزشک فعالیت دارند، گفت: یزد از لحاظ تعداد پزشک نسبت به جمعیت اعم از متخصص ، فوق تخصص ، داروساز ، داندانپزشک و پرستار جزو استانهای برخوردار کشور است..به گزارش وب  دا- یزد- محمود نوری شادکام ، در جمع خبرنگاران افزود: در ایران به ازای هر هزار نفر جمعیت دو پزشک فعالیت دارد، البته این عدد در نقاط مختلف کشور متفاوت است.

 

وی مجموع پزشکان استان را دو هزار و 952 نفر بیان کرد و یادآور شد: از این تعداد 292 نفر پزشک عمومی ، 843 نفر پزشک متخصص و فوق تخصص ، یک هزار نفر دندان پزشک، 130تن دکتر داروساز و 680 نفر پرستار هستند.نوری شادکام تعداد بیمارستان های استان را 21 باب ذکر کرد و گفت: از این تعداد 13 باب دانشگاهی و مابقی غیر دانشگاهی است.

وی تعداد تخت های بیمارستان های استان را هم سه هزار و 329 تخت ذکر کرد که از این تعداد 2 هزار و 664 تخت فعال است. .معاون درمان دانشگاه تعداد تخت های بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی یزد را یکهزار و 671 مورد اعلام کرد و گفت: ضریب اشغال تخت های بیمارستانی استان 70 درصد است.

 

معاون درمان دانشگاه افزود: اکنون 44 طرح بهداشتی و درمانی در استان در دست اجراست و امیدواریم تا پایان سال به  بهره برداری برسد.

 

نوری شادکام افزود: سامانه 1690 به عنوان یک مرجع برای اعلام شکایت مردم در بخش درمان است و مردم  می توانند شکایت خود مبنی بر زیرمیزی گرفتن پزشکان را به این سامانه اطلاع دهند.وی اظهار داشت: شکایت مردم به ویژه در موضوع زیرمیزی در سامانه 1690 و دادسرای مربوط به سازمان نظام پزشکی مورد رسیدگی قرار می گیرد و در صورت دریافت گزارش با پزشک برخورد می شود.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.