-->
اولين مجمع سلامت شهرستان مهريز برگزار شد
سه شنبه 1 خرداد 1397 08:53

اولين مجمع سلامت شهرستان مهريز با حضور اعضاي هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.


 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مهریز، «سید محمد رستگاری» فرماندار مهریز در ابتداي اين نشست از همه نهادها، صاحبان صنایع و خیرین خواست تا با مشاركت خود بسترهای لازم جهت حفظ سلامت مردم فراهم و از بیماری‌هایی که عموماً مرتبط با عواملی همچون تغذیه، سبک زندگی و محیط کار است، جلوگیری به عمل آورند.

وي از دست‌اندرکاران برگزاری این مجمع قدردانی كرد و این نشست را نقطه عطفی در ارتقای شاخص‌های سلامت مردم برشمرد.

رستگاری تامین اعتبار براي تکمیل بیمارستان فاطمه الزهرا، ساختمان ستاد شبکه و مرکز خدمات جامع سلامت شهید رجایی، تعیین وضعیت اورژانس و خانه‌های بهداشت روستاهای مهریز و تعیین تکلیف دستگاه سی.تی.اسکن شهرستان را مهم‌ترین مسائل حوزه بهداشت و درمان شهرستان عنوان کرد.

دکتر «سید مهدی حسینی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز هم با ارائه آماری از پیشرفت 50 درصدی طرح‌های سلامت در شهرستان و روستاهاي مهريز خبر داد.

وی از فعاليت ۵ مرکز فوریت پزشکی و پایگاهای اورژانس پیش‌بیمارستانی در اين شهرستان خبر داد و در ادامه گفت: مهم‌ترین خدمات کلینیک تخصصی حضرت ابوالفضل العباس(ع) مهریز نيز شامل تست‌هاي ورزش، اکو، هولتر فشار خون و هولتر نوار قلب، فیزیوتراپی و گفتاردرمانی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهریز با اشاره به بستري شدن 25 هزار و ۵۴۹ بيمار در اورژانس بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) مهريز، ياداور شد: اين بيمارستان رتبه برتر اجرای برنامه‌های ارتقا سلامت مادر و نوزاد و تکریم مادران باردار، رتبه برتر کشور در اجرای دستورالعمل زایمان طبیعی در طرح نظام سلامت، رتبه نخست اعتبار‌بخشی بین آزمایشگاه‌های استان را كسب كرده است.

به گفته‌ي وي، بيمارستان مهريز تنها بیمارستان موفق استان در دریافت لوح بیمارستان دوستدار مادر است و تاكنون موفق به انجام عمل هاي جراحي تعویض مفصل شانه و پیوند شریان دست برای اولین بار در استان شده است.

حسینی در پایان از نيازهاي اين بيمارستان 96 تخت‌خوابي به دستگاه mrz ، سی‌تی‌اسکن، ماموگرافی، oct چشم ، آمبولانس،دستگاه رادیولوژی پرتابل، میکروسکوپ جراحی ent اشاره كرد.

دکتر «محمد حسین لطفی» معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان هم در این مجمع اظهار كرد: اجتماعی شدن نظام سلامت، تامین پوشش همگانی سلامت، ارتقای سلامت و تحقق عدالت در سلامت، افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری، مشارکت ساختار‌مند و فعالانه افراد، خانواده‌ها و جامعه براي تامین، حفظ و ارتقای سلامت، تقویت ساختارهای اجتماعی و همکاریهای بین‌بخشی در تامین سلامت از اهداف برگزاری مجمع سلامت است.

وي با ابراز نگراني از وضعيت برخي شاخص‌هاي سلامتي در استان، تصريح كرد: استان يزد در فاكتور‌هاي اضافه وزن و چاقی در رده چهاردهم کشور، در ميزان مصرف روزانه میوه رتبه ۲۶ کشور، در مصرف مناسب نمک رتبه ۱۳ کشور، در فعالیت كم فیزیکی رتبه پنجم کشور را در اختيار دارد براي آينده سلامتي مردم استان نگران‌كننده است.

دکتر «سيد احمد حائریان» رییس سازمان نظام پزشکی استان هم گفت: بايد خانه‌های بهداشت را در خانه‌های مردم داشته باشیم.

وی همچنين در اين نشست اعلام كرد: مهریز پایلوت تشریح فعالیت‌های خود‌مراقبتی و طرح تبسم در  استان خواهد بود.

دکتر «محمدرضا وفایی‌نسب» معاون توسعه و منابع انساني دانشگاه علوم پزشکی هم افزود: چند طرح بهداشتی در شهرستان مهريز داریم كه بدقولی‌هایی در راه‌اندازی آنها شده است كه امیدواریم امسال محقق شوند.

وی بيان كرد: مشکل الان جامعه ما، سلامت اجتماعی است و در اين باره تلاش مي‌كنيم تا اعتباراتی را برای تکمیل بیمارستان فاطمه الزهرا مهریز جذب كنيم.

دکتر «محمدرضا دهقانی» معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هم به رتبه‌های خوب شهرستان اشاره کرد و افزود: مهريز در بخش دیابت رتبه دوم استان و در بخش عدم دریافت مراقبت از زایمان رتبه اول استان را داراست.

دکتر «محمود نوری شادکام» معاون درمان دانشگاه هم گفت: بیمارستان مهریز با ۳۱‌ متخصص و چهار فوق تخصص در بین بیمارستان‌های استان نمونه است و به زودی دستگاه سی.تی.اسکن و ماموگرافی را در شهرستان راه‌اندازی خواهیم کرد.

دکتر «محمد مصدق» معاون غذا و دارو دانشگاه هم ابراز كرد: بیمارستان مهریز از لحاظ حوزه عغذا و دارو ظرفیت‌هاي خوبی دارد.

وی با اشاره به اهتمام به افزايش داروخانه‌هاي روستايي در استان، اعلام كرد: شهرستان مهریز دو داروخانه روستایی دارد.

دکتر «محمدرضا میرجلیلی» رييس دانشگاه علوم پزشکی شهيد صدوقي يزد نيز در پايان اين نشست فعالي‌هاي صورت گرفته در حوزه سلامت شهرستان مهريز را قابل تقدير دانست و در رابطه با راه‌اندازي سی.تی.اسکن بیمارستان مهریز  تا پایان سال قول مساعد داد.

در پایان هم بیانیه اولین مجمع سلامت شهرستان قرائت و از مسئولان و خیرین حوزه سلامت مهريز تجليل شد.

 


 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.