-->
در دومین نشست کارگروه ایمنی و سلامت غذایی استان مطرح شد؛سیر نزولی شیوع سالک و هاری در سالهای اخیر/ سند جامع سلامت استان اجرایی می شود
چهارشنبه 23 خرداد 1397 13:16

در دومین نشست کارگروه ایمنی و سلامت غذایی استان در سال جاری که با حضور معاون سیاسی- امنیتی استاندار، مسئولان دانشگاه و فرمانداران برگزار شد مهترین اقدامات صورت گرفته در راستای تدوین سند جامع استانی کنترل و پیشگیری بیماریهای غیر واگیر و عوامل خطر آنها تشریح شد.


به گزارش وب دا- یزد- مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه در این نشست از کاهش موارد شیوع سالک و هاری در سالهای اخیر خبر داد و گفت: در حال حاضر استان یزد در رتبه یازدهم از نظر شیوع  سالک قرار دارد بطوریکه  در سال 95، 299 مورد و در سال 96 تعداد 191 مورد مبتلا به سالک ثبت شده که کاهش 36 درصدی را نشان می دهد.

مجید جعفری زاده افزود: در استان یزد شاهد شیوع سالک در شهرستانهای خاتم، ابرکوه، اردکان، یزد و بافق هستیم که در سالهای اخیر با اقدامات بین بخشی صورت گرفته کاهش چشمگیر این بیماری را در این شهرستانها شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: میانگین شیوع بیماری هاری در استان، نسبت به کل کشور پایین تر است وبالاترین میزان شیوع این بیماری را در شهرستانهای خاتم، تفت، مهریز و اشکذر شاهد هستیم.

در دومین نشست کارگروه ایمنی و سلامت غذایی استان برنامه های کلی، اهداف کلی و اهداف اختصاصی سند جامع استانی کنترل و پیشگیری بیماریهای غیر واگیر و عوامل خطر آن تشریح شد.

کاهش نسبی 30درصد مرگ و شدت معلولیت ناشی از سوانح و حوادث ترافیکی، کاهش شیوع مصرف دخانیات به میزان 30 درصد در افراد بالای 15 سال تا پایان سال 1404 و افزایش میانگین تعداد روزهای هوای سالم به میزان 30 روز در سال نسبت به وضعیت موجود در پایان 10 سال، از جمله برنامه های این سند جامع هستند که هماهنگی های بین بخشی لازم جهت تصویب واجرایی شدن آنها در حال انجام است.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.