-->
برگزاری نخستین مجمع سلامت شهرستان بهاباد
چهارشنبه 30 خرداد 1397 15:39

نخستین مجمع سلامت شهرستان بهاباد با حضور معاونین دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار شهرستان ، مسئولین ادارات شهرستان و خیرین حوزه سلامت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


در ابتدای جلسه، خانی زاده فرماندار شهرستان  ضمن تشکر وقدردانی از مسئولین دانشگاه  جهت حضور در این مجمع و همکاری و مشارکت ادارات ، دست اندرکاران و خیرین حوزه سلامت، خواستار مشارکت و همکاری هرچه بیشتر مردم و مسئولین در زمینه ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه شد.

دکتر لطفی معاون اجتماعی دانشگاه، با تشکر و قدردانی از فرماندار، سازمانهای مردم نهادو سایر مسئولین به بیان اهداف، فلسفه و رویکرد مجمع سلامت پرداخت.

وی گفت؛ یکی از راهبردهای دولت یازدهم در بحث سلامت تشکیل مجمع سلامت در سطح کشور می باشد و نگاه ویژه به بعد اجتماعی سلامت دارد و این یک کار ارزشمند است که باید سلامت یک امر اجتماعی و مشارکتی باشد.

دکتر لطفی؛ هدف از برگزاری مجمع سلامت در استان و شهرستان ها را اجتماعی کردن سلامت برشمرد و افزود؛ متاسفانه  با توجه به  سهم حداقلی مراکز بهداشتی درمانی در  زمینه سلامت مردم و  به دلیل اینکه  منابع فیزیکی، انسانی و مالی این مراکز دیگر پاسخگوی همه نیازهای  بهداشتی جامعه نخواهد بود، بنابراین ما باید با هم اندیشی و تدوین و تحلیل برنامه های مناسب  با کمک سه ضلع مردم، مسئولین  و مراکز بهداشتی درمانی در جهت  رفع نیازها ی سلامت جامعه گام برداریم.

دکتر رضوی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، با ارائه آمار  به بیان فعالیت ها، دست آوردها و عملکرد بهداشت و درمان ، کمک های خیرین در حوزه سلامت و وضعیت عمرانی پروژه های در حال ساخت و تکمیل شده  بهداشتی درمانی پرداخت و روند رو به رشد شاخصه های بهداشتی در سطح شهرستان را مناسب توصیف کرد.

در ادامه  هریک از مسئولین در  خصوص وضعیت سلامت شهرستان مطالبی رابیان کرده و  پیرامون مسائل، مشکلات و چالش های پیش رو بحث و تبادل نظر گردید.

در پایان این  جلسه نیز ادارات منتخب شهرستان در اولین مجمع سلامت شهرستان مورد  تقدیر قرار گرفتند.

فرمانداری، آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، شهرداری، بیمارستان حکیم و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ادارت منتخبی بودند که در این مجمع از طرف ریاست دانشگاه شهید صدوقی و معاونت اجتماعی دانشگاه لوح تقدیر دریافت کردند.

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.