-->
معاون درمان دانشگاه:روزانه پنج هزار بیمار غیربومی وارد یزد می شوند
دوشنبه 4 تير 1397 06:33

به گزارش وب دا- یزد- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: روزانه پنج هزار بیمار غیربومی برای درمان، وارد این استان می شوند.


 

'محمود نوری شادکام' اظهار داشت: طی یکسال گذشته 1.5 میلیون نفر از خارج استان برای بهره مندی از خدمات درمانی وارد این استان شده اند.

وی با بیان اینکه مراکز درمانی استان یزد، ظرفیت پذیرش سالانه سه میلیون نفر بیمار غیربومی را دارند تصریح کرد: از خود استان هم سالانه حدود 3.5 میلیون نفر به بیمارستان ها، مراکز درمانی و مطب ها مراجعه می کنند.

وی گفت: در مجموع و در حال حاضر، پنج میلیون نفر بیمار بومی و غیر بومی در مراکز درمانی یزد پذیرش می شوند.

 

*** حضور بیماران غیر بومی، عامل ورود سرمایه و ایجاد اشتغال

.

این فوق تخصص نوزادان اضافه کرد: اگر هر بیمار غیربومی برای ورود به این استان حداقل 10 میلیون ریال شامل هزینه درمان، اقامت، غذا، کرایه و... هزینه کند با احتساب ورود 1.5 میلیون بیمار و همراه آنان به استان، یکهزارو 500 میلیارد تومان در این خطه هزینه می شود که رقم قابل توجهی است.

وی گفت: اینکه گفته می شود نباید بیماران غیر بومی را در مراکز درمانی یزد پذیرش کرد نه منطقی است و نه انسانی ضمن آنکه بخشی از اشتغال استان را هم تحت الشعاع قرار می دهد.

 

*** یزد، رتبه اول تعداد تخت و پزشکان کشور را داراست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تعداد تخت های موجود در مراکز تشخیصی را درمانی استان را سه هزار تخت - عنوان کرد که از این نظر در کشور رتبه اول را داراست .

به گفته وی از لحاظ تعداد پزشکان هم به نسبت جمعیت، استان یزد رتبه نخست کشور را در اختیار دارد..

 

***هر یزدی، سالانه، دو  تا سه بار به مراکز درمانی مراجعه می کند

وی تاکید کرد: هر یزدی، سالانه بطور متوسط 2 تا سه بار به مراکز درمانی، بیمارستانها و مطب پزشکان استان مراجعه می کند ...

 

 

*** تکلیف یک بیمار باید طی چهار ساعت در اورژانس مشخص شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه با بیان اینکه هر وقت یک بیمار به اورژانس وارد میشود باید در کوتاهترین زمان ممکن تکلیفش مشخص شود گفت: گاهی مراجعه کنندگان به اورژانس ها تا 48 ساعت معطل و بلاتکلیف می مانند که زیبنده نیست.

وی اضافه کرد: باید بهترین خدمات در کوتاهترین زمان ممکن به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه شود.

به گفته وی در راستای همین هدف، مشکلات و معضلات بیمارستانها را بررسی و به صورت مکتوب به همان مرکز درمانی ارجاع می دهیم تا آن را رفع کنند..

 

*** راه اندازی مرکز ید درمانی در استان یزد، بزودی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از راه اندازی مرکز ید درمانی در این خطه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: تا پیش از این مردم برای استفاده از خدمات این بخش باید به اصفهان یا تهران مراجعه می کردند.

 

*** افزایش چند دستگاه سی تی اسکن و ام آر ای در استان

وی یادآور شد: بزودی سه دستگاه سی تی اسکن در دو شهرستان میبد و مهریز و همچنین بیمارستان فرخی یزد نصب و راه اندازی می شود که می تواند ظرفیت پذیرش بیماران غیر بومی نیازمند خدمات تصویر برداری را افزایش دهد.

 

***کیفیت هتلینگ، تنها تفاوت بیمارستانهای خصوصی و دولتی

وی گفت: مراکز درمانی خصوصی و دولتی از نظر ارائه خدمات درمانی، هیچ تفاوتی با هم ندارند و همه آنها مطلوب هستند.

وی افزود: تنها تفاوت آنها در هتلینگ است که در بخش خصوصی نظارت ها در آن هماهنگ تر است که بیمار هم میل بیشتری به آن دارد.

 

*** بخشی از معوقات پرستاران پرداخت شده است

دکتر نوری شادکام، با اشاره به پرداخت نشدن معوقات پرستاران مراکز درمانی دولتی در این استان در یکسال گذشته که موجب ناخرسندی کادر پرستاری این مراکز شده بود تاکید کرد: معوقات این عزیزان تا مهر ماه سال 96 پرداخت شده و با تامین اعتبار، بقیه آن هم پرداخت خواهد شد.

 

***در برخورد با متقلبان پزشکی، ضعف قانون داریم/ مرکز سه متقلب، پلمپ شد

وی با بیان اینکه با متقلبان و متخلفان بخش پزشکی در این استان قاطعانه برخورد می شود افزود: تنها ضعف موجود در این زمینه، نارسایی قانون است.

وی تصریح کرد: امسال محل کار سه متقلب که با وجود نداشتن مدرک تخصصی و پروانه کار، مبادرت به ویزیت بیماران و تجویز دارو می کردند پلمپ شد.

 

***مردم، پزشکانی که خارج از تعرفه، درخواستی دارند را معرفی کنند

این استاد دانشگاه، بیان کرد: اغلب پزشکان یزد در زمره افراد خدوم، متعهد و اخلاق مدار هستند.

به گفته وی البته در میان پزشکان هم مثل اصناف دیگر، افرادی هستند که به قانون احترام نمی گذارند و در حق مراجعین، اجحاف می کنند.

نوری شادکام از مردم خواست چنانچه در سطح استان با درخواستی خارج از تعرفه قانونی روبرو شدند پزشک مربوطه را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند.

وی تعداد مطب های پزشکان و دندان پزشکان استان را حدود سه هزار باب بیان کرد که بازرسی از همه آنها از عهده بازرسان خارج است و تنها می توان به شکایت های مردمی متکی بود.

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.