-->
اولين اردوی آموزشی تفریحی زندگی شیرین من ویژه بیماران دیابتی نوع يك برگزار شد
يكشنبه 10 تير 1397 08:47

اولين اردوی آموزشی تفریحی زندگی شیرین من ویژه بیماران دیابتی نوع يك برای اولین بار برگزار شد.


 

به گزارش وب د- يزد- مدير مركز تحقيقاتي- درماني ديابت يزد با اعلام اين خبر افزود: این اردو که با حضور صد نفر از بیماران دیابتی نوع یک درگروه سنی 8 تا 28 سال به همراهی خانواده آنان برگزار شد شامل برنامه های آموزشی در زمینه تغذیه سالم، نحوه تزریق صحیح انسولین و شناخت کل انسولین ها بود و بخش دیگر این اردو برنامه های ورزشی و سرگرم کننده با حضور هنرمندان استانی بود.

 

محمد رضا آقايي اظهار داشت: دیابت نوع یک دیابت ویژه نوجوانان و جوانان است که تعدا بسیار کمتری از بیماران دیابتی را شامل می شود. بدن این افراد بطور خود ایمن دیگرانسولین تولید نمیکند. حدود یک در صد از کل دیابتی ها، دیابتی های نوع یک باید باشند.

وي تصريح كرد: بر اساس آمار استان یزد حدود هزار بیمار دیابتی نوع یک دارد که یا از سن کودکی ،نوجوانی ،جوانی یا بصورت ژنتیکی دیابت دارندو اکثرا هم باید انسولین مصرف كنند.

 

آقايي تصريح كرد: در این اردو سعی کردیم که سطح اعتماد به نفس بیماران را بالا ببریم و در کنار آن آموزشی برای بیماری دیابت به آنها عرضه کنیم و یک روز خوب و شاد را برایشان رقم بزنیم.

 

وي افزود: این اردو با کمک اداره کل آموزش و پرورش استان، شرکت نوونوردیسک پارس، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و مرکز تحقیقات دیابت یزد برگزار شد. امیدواریم که با کمک خیرین و حامیان برنامه های آموزشی ،این برنامه ها بطور دوره ای ادامه پیدا کند.

 

کلیه افرادی که دچار بیماری دیابت هستند برای شناسایی و بهره مندی از این خدمات ، به مرکز دیابت به آدرس میدان باهنر کوچه تالار مرکز تحقیقات دیابت اتاق 21 مراجعه و یا به شماره تلفن 37280214 تماس حاصل نمایند و یا مشخصات خود را شامل: نام ، نام خانوادگی ، سن و شماره تماس خود رابه شماره 10002535005 پیامک کنند.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.