-->
پنجمین بیمارستان صحرایی شهدای جامعه پزشکی برپا شد
سه شنبه 3 مهر 1397 09:54

پنجمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی استان یزد برپا شد.


 

به گزارش وب دا- یزد- همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس پنجمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی استان با حضور رییس و مسئولان دانشگاه، معاون استاندار،امام جمعه و فرماندار مهریز و رییس بسیج جامعه پزشکی کشور افتتاح شد.رییس بسیج جامعه پزشکی استان یزد با اعلام این خبر گفت: در این بیمارستان تعداد 25 پزشک و 170 نفر از پرسنل بهداشتی، درمانی شامل پرستا،ماما،جراح،منشی و... در 55 چادر انفرادی خدمات تخصصی، فوق تخصصی و پاراکلینیکی به مراجعین ارائه می کنند.

جواد قادری افزود:تعداد سه دستگاه اتوبوس شامل اتوبوس آمبولانس،اتوبوس انتقال خون و اتوبوس دیابت،دو دستگاه مینی بوس دندانپزشکی و یک یونیت دندانپزشکی،تعداد هشت جایگاه تریاژ شامل هفت تریاژ پزشک عمومی و یک طب اورژانس در این بیمارستان مستقر هستند.وی تصریح کرد: در پنجمین بیمارستان صحرایی شهدای جامعه پزشکی استان یزد،خدمات آزمایشگاه،سونوگرافی،اکو،شنوایی سنجی،بینایی سنجی،اتاق عمل سرپایی،طب کار، و مدیریت بلایا برای مراجعان انجام می شود.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان خاطر نشان کرد: بیمارانی که به این بیمارستان مراجعه می کنند در صورت نیاز به بیمارستانهای شهید صدوقی، شهید دکتر رهنمون،شهدای محراب و بیمارستان فاطمه الزهراء مهریز ارجاع می شوند که ارائه خدمات درمانی برای آنان صد درصد رایگان است.وی یادآور شد: در داروخانه مستقر در این بیمارستان تا سقف 20 هزار تومان نسخ بیمه ای از سهم بیمار و سقف 10 هزار تومان از نسخ آزاد به بیماران پرداخت می شود.

پیش بینی می شود در این بیمارستان تعداد 10 هزار نفر ویزیت شوند.

پنجمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی از سوم تا ششم مهرماه در شهرستان مهریز واقع در ورزشگاه شهدای دهستان خورمیز دایر است.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.