-->
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی:تقابل بین طب سنتی و طب نوین معنا ندارد/ مردم به آموزه های طب سنتی اعتقاد دارند
جمعه 27 مهر 1397 03:55

در نشستی که با حضور رییس، مسئولان دانشگاه و نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد بر ضرورت نزدیک نمودن طب نوین و طب سنتی ایرانی تاکید و راهکارهای عملی آن مورد بررسی قرار گرفت.


 

به گزارش وب دا- یزد- نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای دانشکده ی طب سنتی اردکان گفت: انتظار از طب سنتی این است که کار علمی و شایسته مبتنی بر تجارب گذشتگان و علوم و طب نوین را انجام دهد.محمد رضا تابش افزود: هم اکنون 25 درصد از معالجات درمان در سطح جهان براساس طب سنتی کشورها صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری بسیار بر اشاعه طب سنتی و ایرانی تاکید دارند و قوانین بالادستی هم بر این موضوع تصریح دارند.دکتر تابش به ظرفیت های خیرین در شهرستان جهت اشاعه طب سنتی ایرانی اشاره کرد که مغفول مانده و افزود: تقابل بین طب سنتی و طب نوین معنا ندارد. مردم به آموزه های طب سنتی ایرانی و تاثیر آن اعتقاد دارند و باید این اعتقاد مردم را دریافت.

معاون آموزشی دانشگاه هم در این نشست گزارشی از موقعیت کنونی پروژه جدید دانشکده طب سنتی ایرانی ارائه کرد و اعلام داشت: دانشکده طب سنتی ایرانی اردکان،سومین دانشکده طب ایرانی کشور است که تاکنون هفت نفر متخصص طب سنتی ایرانی از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.معاون  توسعه مدیریت و منابع دانشگاه هم در این نشست گفت: به منظور ارتباط بیشتر طب نوین، طب سنتی ایرانی و نزدیک نمودن هر چه بیشتر پزشکان و متخصصین به طب ایرانی، بخش بستری طب ایرانی و سلامتکده طب سنتی ایرانی در بیمارستانهای شهید رهنمون و شهید صدوقی راه اندازی شده است.

پروژه جدید دانشکده طب سنتی ایرانی در زمینی به مساحت سه هزار و 800 مترمربع در سه طبقه و با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.