-->
مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:ارتقای سطح سواد سلامت جامعه لازمهٔ تحقق برنامه هاي حوزه سلامت است
چهارشنبه 12 تير 1398 18:11

«فخرالسادات خامسی هامانه» در جلسه هم‌اندیشی سند تحول سلامت روان گفت: براي تحقق برنامه هاي حوزه سلامت در استان،بايد بر ارتقاي سطح سواد سلامت جامعه و افزايش آگاهي هاي عمومي در اين زمينه همت گماشت.


به گزارش وبدا- يزد-مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری در جلسه هم اندیشی سند تحول سلامت روان استان با اشاره به آسيب هاي اولويت دار در استان گفت: در كنار اين چند آسيب اولويت‌دار، بايد به وجود يا رشد مشكلات و جرائم ديگري چون سرقت، نزاع فردي و جمعي، خودكشي، مصرف مشروبات الكلي، كودك آزاري، همسرآزاري و... در جامعه توجه كرد و با توجه به شرايط كمي و كيفي و نرخ رشد هر يك، برنامه‌هايي كوتاه مدت و بلندمدت تدوين و اجرايي نمود.

خامسی ادامه داد: تحقق برنامه هاي سلامت روان در گرو موفقيت فعاليت ها و برنامه هاي كاهش و كنترل آسيب هاي اجتماعي در استان است.

وي گفت: سلامت روان، موضوعي چندبعدي و پيچيده است و عوامل اجتماعي فرهنگي و اقتصادي زيادي در ارتقاي آن نقش دارد.

دبیر کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استان افزود: براي تحقق برنامه‌هاي اجتماعي، توجه به زيرساخت‌هاي اقتصادي و رفع موانعي چون بيكاري و برنامه‌ريزي جهت ايجاد فرصت هاي شغلي با توجه به ظرفيت‌هاي استان درحوزه هايي چون گردشگري، صنايع دستي و... يك ضرورت است.

در برنامه سلامت روان كه يكي از حوزه هاي سند سلامت استان است در سه محور اعتیاد، حوزه اجتماعی و روان بحث می‌شود.

همچنين بيان شد:450 میلیون نفر در جهان به نوعی به اختلالات روانپزشکی دچار هستند؛ یعنی از هر چهار نفر، یک نفر و شایع‌ترین اختلال روان پزشکی نیز مربوط به افسردگی است


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.